Nezaradené

Mrazivý odkaz! Otec zosnulého vojaka odoslal tvrdý odkaz prezidentke Čaputovej!

Mrazivý odkaz! Otec zosnulého vojaka odoslal tvrdý odkaz prezidentke Čaputovej! Mrazivý odkaz! Otec pozostalého vojaka odoslal tvrdý odkaz prezidentke Čaputovej! Je smutné...

Napísal Andrej · >

Mrazivý odkaz! Otec zosnulého vojaka odoslal tvrdý odkaz prezidentke Čaputovej!

Mrazivý odkaz! Otec pozostalého vojaka odoslal tvrdý odkaz prezidentke Čaputovej!

Je smutné alebo naopak priam tragické, že súčasná prezidentka už po druhýkrát odmietla stretnutie z pozostalého pádu AN-24. Práve táto tragédia sa zapísala do dejín Slovenskej republiky a pamiatku zosnulých vojakov by si prezident mal uctiť. O tejto šokujúcich informácií informovalo združenie AN-24-Hejce. Práve toto združenie chcelo Čaputovú informovať o nových skutočnostiach a poznatkoch tejto katastrofy. Podľa slov občianske združenia ich súčasná hlava štátu odmietla.

Paradoxný je však fakt, že Čaputová sa o tejto téme niekoľkokrát vyjadrila a poznamenala, že túto tému ” citlivo vníma. Stanovisko združenia AC-24 Hejce.

PANI PREZIDENTKA, TOTO SME NEŽIADALI !

 
 

Tak sa nám už aj pani prezidentka Zuzana Čaputová zaradila v kauze Hejce medzi štandardných politikov. Vraj sa stretla s ministrom Gajdošom ku kauze Hejce. Na náš list a našu žiadosť o osobnú komunikáciu, postupovala presne podľa svojho predchodcu. Po veľmi starostlivom, veľmi ťažkom a vážnom zhodnotení nám musí oznámiť… ” Aby sme neotravovali! Nenapísala to doslova ( viď.List z kancelárie pre.Republiky),ale z jej listu je zrejmé, že nejakí pozostalí vojakov sú jej ukradnutí a prijať ich nevie, lebo… V liste nám píše x dôvodov, prečo nemôže a podľa akých zákonov konať vo veci.
Až máme pocit, že ten náš list ani nečítala.

Píše o niečom, o, čo sme ju v liste nežiadali. Popravde, čakali sme niečo iné ? Áno, čakali ! No po jej odpovedi už nemá veľmi význam písať, čo. Možno len to, že prípadnou osobnou komunikáciou by sa pani prezidentka dozvedela z “Prvej ruky” Niečo, k čomu sa, ako vrchná veliteľka ozbrojených síl SR bude musieť postaviť inak ako k “Nejakým” Pozostalým, ktorých synovia a dcéry zahynuli za záhadných okolností v lietadle v Hejciach… K situácii sa vyjadril aj otec jedného z vojakov Ľudovít Orlicky. Ten na portál e Hlavne Správy vyhlásil, že pozostalí cítia rozhodnutie najvyššej predstaviteľky za sklamanie.

Mrazivý odkaz! Otec pozostalého vojaka odoslal tvrdý odkaz prezidentke Čaputovej!

”Z uvedenej odpovede je očividné, že pani prezidentka, respektíve jej vojenská kancelária, nepochopila obsah našej žiadosti. Po jej rozhovore s ministrom obrany, ktorý prebehol 10. októbra 2019, jej zrejme stačí jednostranné informácie a nemá záujem o nestranné posúdenie tejto kauzy, “podotkol.

PANI PREZIDENTKA, TOTO SME NEŽIADALI !Tak sa nám už aj pani prezidentka Zuzana Čaputová zaradila v kauze Hejce medzi…

Geplaatst door AN-24-Hejce op Woensdag 6 november 2019

“Všetci máme skúsenosť s nespravodlivosťou a aroganciou moci. Mnohí ju zažívame na úradoch, na súdoch, v nemocniciach. Vidíme ju vo vysokej politike. Zvykli sme si. Ako by to bolo normálne. Ale tak to nie je a je potrebné to zmeniť, “citoval.

“Doteraz sme urobili rad krokov a pokusov o komunikáciu s najvyššími orgánmi štátu i ministerstvom obrany. S výnimkou ministra obrany nás nikto neprijal. Minister obrany však odmietol naše poznatky s odôvodnením, že celé vyšetrovanie prebehlo korektne. Niekoľko politikov sa začalo o kauzu zaujímať, dostali od nás aj podklady, ale potom bez vysvetlenia prestali komunikovať. Trestné oznámenie podané na generálnu prokuratúru bola odmietnutá. Médiá, až na malé výnimky, naše poznatky nezverejňujú, “vysvetlil rozhodnutie. Vyjadril sa Orlicky

Zdroj: https://ac24.cz/-/caputova-uz-podruhe-odmitla-setkani-s-pozustalymi-padu-an-24-prisla-tvrda-reakce-otce-jednoho-z-vojaku?redirect=%2F

Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

https://www.kosickespravy.eu/pietna-spomienka-na-vojakov-ktori-zahynuli-pri-leteckom-nestasti

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *