nedeľa, 28 novembra, 2021

Nočná mora pre Progresívne Slovensko? Analytik Baránek šokuje liberálov a predpovedá im toto

Posledné články

Nočná mora pre Progresívne Slovensko? Analytik Baránek šokuje liberálov

Zdá sa, že koalícia Progresívneho Slovenska a SPOLU to nebudú mať vo voľbách na ružiach ustlané. Naopak ich čaká tvrdý boj, pri ktorom môžu skutočne vyhrať všetko alebo nič. Po prezidentských voľbách sa Progresívci vyšvihli na 2 miesto v prieskumoch. Bolo to aj vďaka masívnej vlne popularity Zuzany Čaputovej, ktorá sama pochádzala s radou Progresívneho Slovenska.

Nočná mora pre Progresívne Slovensko? Analytik Baránek šokuje liberálov

Podľa najnovších prieskumov však Progresívci a SPOLU nie sú až tak populárny, ako sa zdali. Predbehujú ich aj ďalšie pravicové strany. Sen o možnom mladom premiérovi Trubanovi sa naozaj postupne v prieskumoch akoby rozpadá. Najnovší prieskum preferencií agentúry Median jednoznačne prekvapil všetkých fanúšikov Progresívneho Slovenska. Len 7, 5 percenta Median nameral koalícii PS/SPOLU. Pre dvojkoalíciu totiž platí vyššia 7-percentná hranica a nie 5-percentná ako pre jednotlivej strany.

„Na základe priebehu predvolebnej kampane si, ale myslím, že máme viacej percent, tvrdý Pavol Macko, ktorý je odborníkom pre obranu a bezpečnosť za PS/SPOLU.
Naopak skúsený analytik Baránek vidí reálnu hrozbu z pohľadu Progresívneho Slovenska. Naopak by radšej počkal na ďalšie prieskumy.

„Preferencie PS/Spolu sústavne klesajú a treba sa pozrieť, kde sa to zastaví, povedal pre web noviny.Sk. Pripustil však, že sú v každom prieskume možné odchýlky a hrozba, že sa PS/Spolu nedostanú do parlamentu, reálne existuje.
Samozrejme ide len o prieskumy a, čo bude vo finále sa naozaj skutočne uvidí.

Volebný prieskum MEDIAN

Volebný prieskum Median 2019 viac info o prieskume najdete na http://www.median.sk/pdf/OSTATNE/MEDIANSK_PAT12_PreferencieStran_v08.pdf

Zdroj: https://www.webnoviny.sk/analytik-baranek-existuje-realna-moznost-ze-sa-ps-spolu-nedostanu-do-parlamentu/, Michal Truban a Miroslav Beblavý- Foto: SITA/Branislav Bibel

Foto: Facebook, Slovak Political Watchdog – strážny pes na politikov, https://www.napalete.sk/keby-prevladlo-racio-vysledok-volieb-prezidenta-by-bol-iny-tvrdi-baranek/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články