pondelok, 6 decembra, 2021

Zničil ich na plnej čiare. TOTO si myslí spevák a „tieňový minister kultúry“ o našej vláde

Posledné články

Rozhovor s politickým aktivistom, umelcom PhDr. Martinom Jakubcom, PhD. k téme celoplošného testovania a organizovaným protestom proti vláde a opatreniam.

  1. Ako hodnotíte aktuálne celoplošné testovanie a výsledky testovania?

Testovanie bolo nezmyselnou a nad dimenzovanou plánovanou operáciou. Význam aký jej pripísala vláda, premiér a bezpečnostné zložky považujem za neprimerané a neopodstatnené. Touto umelo vyvolanou bezpečnostnou operáciou, kedy vojenskými manévrami, nariadeniami proti základnému demokratickému chodu krajiny, boli použité armádne zložky, silové zložky a nátlak na verejnosť. Armáda nikdy nebola doposiaľ použitá proti občanom čo je proti ústavné.

Minister obrany , nevojak s modrou knižkou Naď si pomýlil operáciu s hraním sa s vojačikmi v jeho detskej izbičke v Hrubej Borši. Toto nie je vláda dohody a kompromisu ale vláda násilia a zla. Tieto opatrenia a nariadenia sa budú stupňovať a na verejnosti sa vytvára verejný podvod za účelom manipulácie verejnosti pod zámienkou straty zamestnania a obmedzení na slobodách občanov.

Čím viac sa budú občania podvoľovať tým viac do rúk dostane vláda moc cez strach a príkazy. Toto musí okamžite skončiť. Testovanie národa bol iba organizovaným a sofistikovaným marketingovým plánom, ktorý mal za úlohu zmiasť verejnosť a v časopriestore podniknúť nákupy nezmyselných testov a materiálno technického vybavenia na manipulačnú operáciu.

  1. Ste zakladateľ iniciatívy Slobodné Slovensko. Čo je vaším poslaním?

Iniciatívu Slobodné Slovensko som založil spolu s mojím mladým kolegom Adriánom Figom s ktorým sme vytvorili verejnú ponuku pre krajinu v podobe návratu slobody a demokracie na Slovensku. Zatiaľ pracujeme vo verejnom priestore online, na sociálnych sieťach nás podporilo za necelé dva mesiace činnosti 40 tis odberateľova dosah interakcie naších vyhlásení programu a cieľov je cez 3milióny užívateľov. Slobodné Slovensko ponúka riešenie všetkým občanom. A Matovičovi tiež. Musí odstúpiť sám, alebo mu pomôžeme.

Martin Jakubec
Martin Jakubec (Zdroj: Martin Jakubec)

  1. Ako vnímate plánované protesty ktoré sa pripravujú na 15 – 17. novembra?

Snaha na vyjadrenie verejnej nespokojnosti s činnosťou vlády je vysoko opodstatnená. Verejnosť je natoľko nervózna a vyprovokovaná samotným Matovičom a vládou, že taká polarizícia národa, sa nepodarila žiadnemu premiérovi. Matovič doslova znechutil vyše 80% národa svojou neschopnosťou, drzosťou, aroganciou moci a diletantizmom. Vo väčšine prípadov jeho zlého konania úraduje neprofesionalita, naivita a hlúposť.

Národ na to doplatil, zlými rozhodnutiami a opatreniami ľudia stratili istoty, nádej na lepšiu budúcnosť, stratili zamestnanie, firmy skrachovali a to má za následok devastáciu podnikateľského prostredia, ale aj rodín a celospoločenskej klímy ktorá je tak vypätá ako nikdy predtým.

  1. Kto je podľa Vás najvýraznejším členom vlády, prínosom pre vládu a naopak najhorším členom vlády?

Vláda Matoviča ako celok patrí k najneschopnejším a omylným vládam od samostatného vzniku Slovenska. Ak by som mal predsa niekoho vyzdvihnúť bol by to asi len minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský. Za najväčší omyl, chybu systému, defekt spoločnosti a demokracie na Slovensku považujem plagiátorske trio, premiéra Matoviča, predsedu Parlamentu Kollára a ministra školstva Gröhlinga. Týto nominanti sú hanbou výkonu verejnej štátnej funckie. Ako výkladá skriňa mali byť zodpovední, fundovaní, čestní reprezentnti verejnej moci a opak je pravdou.

5. Mnohí umelci protestovali pred voľbami protestovali a burcovali ľudí proti vláde. Viete povedať kam sa podeli? Prečo je po nich tak ticho?

Boli sme svedkami ako na námestiach v tom čase sa to hemžilo na pódiách tribún mená ako Stanke, Krónerová, Kempa, Latinák, Pauhofová a ďalší liberálni herci, ktorí žiaľ drukovali tejto vláde na zosadení bývalej vlády. Vtedy išlo o Slušné Slovensko, ktoré nemalo nič so slušnosťou, boli to len dobre zaplatení komparziti a herci na námestiach aby burcovali národ k nenávisti. Zámienkou bol úmysel odhaliť vrahov Kuciaka a snúbenice. Je zarážajúce že vtedy kvôli dvom ľuďom demonštrovali desiatky tisíce ľudí na námestiach, a teraz ostalo ticho aj po hercoch aj po ľuďoch.

Dôsledkom toho sa jedná o obrovské útoky na práva občanov našej krajiny a pošliapania demokracie. Tí herci zaliezli do nory a pivníc odkiaľ nevychádzajú. Vyčkávajú a sú ticho. Oni nepôjdu proti tejto vláde. Táto vláda im vyhovuje, v tichosti im odovzdáva dotácie a podporu a skutoční umelci a elity spoločnosti zatiaľ mlčia. Vyzývam ich z tohto miesta aby podporili verejné protesty svojou účasťou tak ako ja a mnohí ďalši.

6. Ako vnímate iniciatívu opozície za referendum o predčasných voľbách?

Návrh na vypísanie referenda o Predčasných voľbách podporujem.
Je potrebné aby sa opozícia zjednotila pre dosiahnutie tohto cieľa.

7. Ako ovplyvnili opatrenia a pandémia vaše podnikanie a je podľa Vás ešte možné kultúre pomôcť?

Kultúra, kultúrna obec, umelci, speváci, kultúrno kreatívny priemysel umiera za živa. Za následok to má likvidáciu kultúrnych centier, osvety, agentúr, podujatí, festivalov, koncertov, ktoré boli samozrejmosťou pre zdravý chod spoločnosti. Táto vláda nám zakázala všetko v rámci týchto činností. Oživenie bude zložité a takmer nemožné. Tradičné umenie ako také sa už nikdy nedostane do svojích koľají. Za následok to bude mať krach mnohých zariadení ale aj osobný úpadok mnohých umelcov.

Martin Jakubec
Martin Jakubec (Zdroj: Martin Jakubec)

8. Pred časom ste vyhlásili možné spojenie s opozičnými stranami Smer SD alebo Hlas sociálna demokracia. Ako dopadlo vaše rozhodnutie?

Návrh bol predstavený obom stranám no ich podpora na spojenie síl a môjho osobného zanietenia a prínosu pre opozičnú demokratickú sféru nepadol zatiaľ na úrodnú pôdu. Obe strany si razia svoj vnútorný boj medzi sebou čo nie je dobré. Chcel som priniesť upokojenie a riešenie pre zjednotenie síl. Ja sa naplno venujem Slobodnému Slovensku a verejnosť od nás očakáva založenie silnej opozičnej národne orientovanej strany ktorá bude bojovať za práva Slovenska.

9. Aké sú vaše politické ambície a plány?

Zatiaľ verejne sa vyjadrovať k politickému dianiu, komentovať a prinášať verejnú diskusiu, riešenia a návrhy pre spoločnosť. Organizujeme verejné aj neverejné podujatia, protestné akcie a dialóg s občanmi. V krátkom čase sa rozhodnem akým smerom sa bude uberať naša iniciatíva a akú podporu máme u Slovákov. Máme dostatok mladickej energie, húževnatosti, schopností a nadšenia bojovať za zachovanie slobodného a demokratického Slovenska. Náš ľud nech nás na tejto ceste sprevádza. Ďakujem.

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články