sobota, 22 januára, 2022

Agresorka z Denníka N zrejme skončí pred súdom. Neuveríte, čo ju čaká

Posledné články

Agresorka z Denníka N zrejme skončí pred súdom. Neuveríte, čo ju čaká. Na sociálnu agresiu liberálov sme si už zvykli. Avšak alternatívne média sú napádané už aj v ďalších sférach. Príkladom je útok na českého novinára Sputniku Vladimíra Frantu. Ten sa mal konať na novinárskej konferencii. Novinárka českého Denníka N Petra prochádzová slovne a fyzicky napdla tohto novinára ako, keby sa nič nedialo. Vladimír Franta cez svojho advokáta Jiřího Vyvadila podal trestné oznámenie za výtržníctvo. Advokát arugemntuje tým, že novinárka Denníka N pre vulgárne no potom aj fyzicky napadla Frantu. Advokát sa odvoláva na video, v ktorom je celý incident zachytený.

 

Agresorka z Denníka N zrejme skončí pred súdom

Advokát je presvedčený o tom, že išlo o trestný čin. Pádny argumentom je aj konanie „ruso-fóbnej“ časti obyvateľstva, ktorá tlieska správaniu agresívnej novinárky z Denníka N. Podľa advokáta má ísť najme o bývalého premiera Mirka Topolánka, novinára Jindřicha Šídla, ale aj „starostu“ Pražských Řeporyjí Pavla Novotného.

 

Vyjadrenie tlačovej správy Sputniku

Tlačová správa Sputniku uvádza, že incident nijako nenaruší priebeh redakcie. Sputnik sa na ďalej bude snažiť Českým občanom prinášať plnohodnotné a dôveryhodné spravodajstvo.

„Domníváme se, že jakékoliv rozpory se mají řešit cestou civilizovaného dialogu. Agrese a urážky nemají nic společného ani s žurnalistikou ani s normami společenského chování. Tento incident nijak neovlivní naši činnost, budeme i nadále poskytovat českému publiku důvěryhodné, aktuální a operativní informace podle norem a principů novinářské etiky a celkové lidské morálky,“

 

Reakcie novinárky Prochádzkovej

Prochádzkova argumentu, že video nezaberá celú situáciu. Podľa jej slov mal Vladimír Franta provokovať jej kolegu a fotografa Ludvíka Hradilka. Vyhlásenie redakcie Denníka N:

„Petra Procházková se neměla nechat vyprovokovat, byť je její reakce lidsky pochopitelná. Bez jakýchkoliv pochyb je však jasné, kdo cíleně lhal a manipuloval a kdo na místě nerespektoval opakované žádosti o ukončení obtěžování,“ 

 

Každému je jasné, že ak by sa incident stal naopak, tak by liberálna kaviareň chrlila dezinformácie každým smerom. V média hlavného prúdu nebola ani zmienka o agresii Prochádzkovej. To je to demokratické objektívne spravodajstvo?

[vdgk_video_sticky videotype=“youtube“ src=“https://youtu.be/dzqrGKu7tr4″ height=“295″ width=“525″]

 


Zdroj: cz.sputniknews,com/ceskarepublika/2019112811026204-facka-novinari-sputniku-muze-vyjit-prochazkovou-draho-padlo-trestni-oznameni Agresorka z Denníka N zrejme skončí pred súdom. Neuveríte čo ju čaká

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články