utorok, 7 decembra, 2021

Aj vy mesačne zarábate toľko? Z astronomického platu Čaputovej, Matoviča a Kollára sa vám zatočí v hlave

Posledné články

Aj vy mesačne zarábate toľko? Z astronomického platu Čaputovej, Matoviča a Kollára sa vám zatočí v hlave

Zdroj: TASR/Michal Svítok (Zuzana Čaputová) – Reuters (Igor Matovič)

Pandémia Koronavirusu si vyžiadala nie len obete na životoch. Ľudia denne strácajú aj zamestnanie, ktoré je v súčasnej ťažkej situácii tak dôležité. Netreba zabudnúť aj na depresie či psychické ťažkosti, ktoré sa v týchto ťažkých časoch u ľudí, ktorí stratili zamestnanie vyskytujú

 

 

Kvôli mimoriadnym opatreniam prichádzajú malí podnikatelia o zisky. Kaviarne, reštaurácie, fitness centrá sú v týchto ťažkých časoch jednoducho uzavreté. Takáto situácia môže trvalo zdevastovať podnikateľské prostredie, ktoré bude ešte dlho po pandémii jasne narušené.

Zdá sa, že kríza nepostihla najvyšších ústavných činiteľov. V ťažkých časoch si platy neznížili ani o jedno euro.

Nebolo by fér a na znak solidarity si znížiť plat o polovicu?

„Aj vy mesačne zarábate toľko?

Zuzana Čaputová: 14 431, 75 eur
Igor Matovič: 5.990, eur
Boris Kollár: 5 739, 91 eura.
Ministri: 5.032, eur
poslanci NR: 5.570 eur“

 

Postreh pridal slovenský prekladateľ a politik Jalal Suleiman

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. A nám, Slovákom, chcú zobrať nie len to málo čo máme. Ľudia potrebujú na svoje prežitie peniaze, tam nie je čo riešiť. Ľudia potrebujú aj pohyb, chodenie do prírody, na výlety. Ľudia potrebujú mať kontakt s inými, sebepodobnými bytosťami, nie len mať dovolené ísť so psom, či s mačkou na prechádzku. Ľudia, sediaci už v kreslách domovoch dôchodcov, nepotrebujú len jedlo a hygienu, potrebujú vidieť svoje deti zoči-voči, chcú pohladiť vnúčika, či vnučku a porozprávať sa s tými, kto ich miluje. Ľudia potrebujú, aby ich deti chodili riadne do školy, tak, ako to bolo vždy, aj v tých najhorších časoch. Nie sme zvieratá, ani pokusné králičky, nechceme už byť ani ovečky. Nechceme dopadnúť tak, ako krysy v projekte „Vesmír 25“. V tom projekte zahynula celá populácia krýs. Dúfajme, že to nerobili kvôli nám. Dúfajme, že budeme všetci zodpovední voči všetkým chorobám, lebo sme už v 3. tisícročí, medicína je vysoko vyspelá, a ľudia sa už nemusia báť zomierať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články