Slovensko

Aká je práva tvár členov Progresívneho Slovenska?

Aká je práva tvár členov Progresívneho Slovenska? Aká je práva tvár členov Progresívneho Slovenska? Trend liberálnosti na Slovensku je v súčasnosti väčší...

Napísal Andrej · >
Aká je práva tvár členov Progresívneho Slovenska?

Aká je práva tvár členov Progresívneho Slovenska?

Aká je práva tvár členov Progresívneho Slovenska?
Aká je práva tvár členov Progresívneho Slovenska?

Aká je práva tvár členov Progresívneho Slovenska?

Trend liberálnosti na Slovensku je v súčasnosti väčší ako inokedy predtým. Progresívne Slovensko a Spolu tvoria silnú dvojicu, ktorá denno denne rastie v prieskumoch a zdoláva všetky pravicové strany naokolo. Ešte pred nedávna bola najsilnejšia pravicová strana Sulikova Sas. Sulik hovoril o akejsi alternatíve a výmene za Smer. To sa napokon Sulikovi nedarí, pretože Sas predbehlo nielen Progresívne Slovensko, ale tak isto aj Kotlebova ĽSNS. Postupne sa na nich v prieskumoch doťahuje aj novovytvorená strana Andreja Kisku.

Trend Matoviča a Sulíka klesá na dno politických dejín. Stranám chýbajú mena, ktoré vedia upútať pozornosť medzi ľuďmi. Sulík a Matovič sú už starí lídri, ktorí sú už maximálne vypozerany. Trend Progresivcov rastie predovšetkým novotou, ktorú strana ponúka. Aj, keď progresivci predstavujú výkrik do tmy a centristické vnímanie sveta je čoraz významnejšie to ich voličom nevadí. Marketing, marketing a ešte raz tvrdý marketing vola po zmene, ktorú majú nastoliť progresivci, ktorí sa viac podobajú na zmes ultra liberálnych ľavičiarov.

Čo v skutočnosti predstavujú členovia Progresívneho Slovenska? Čo sú vlastne zač?

 
 

Každý jeden s cenou Progresívneho Slovenska a Spolu je zaujímavá postavička, ktorá stojí za povšimnutie. Ich smerovanie je taký mix všetkého možného aj nemožného. Niektorí myslia viac ľavicovo ako liberálne (štefunko). Niektorí z nich sú však jasným ponímaním sveta centristicky liberáli, ktorí myslia viac európsky ako národné.

Príkladom je súčasný líder Michal Truban, ktorý zahviezdil mnohými uktraliberalnymi citátmi.

Výroky lídra Progresívneho Slovenska Michala Trubana vás prekvapia!

Michal Truban
Michal Truban
“Veľa žien potrebuje akoby vyvádzať a riešiť a hádať sa… Toto je asi najviac, čo mi vadí, keď nie je človek vyrovnaný so sebou. Ale to mi vadí aj na mužoch, nie, že by som s nejakým bol. Ale…
“Musíme sa iba vzdať trošku väčšej časti našich vlastných peňazí, aby niekto iný mal na stíhačky, kúr, chlast a robenie bordelu.”

Michal Truban je bývalý podnikateľ, ktorý svoju firmu websupport predal za niekoľko miliónov eur. Dnes chce Truban liberálnejšie Slovensko, a tak sa rozhodol byť lídrom Progresivcov… Martin Poliačik-Poliačik je dlhodobo známi centristickým a liberálnejším vnímaním sveta. V roku 2014 sa s Richardom Sulikom nezhodol predovšetkým ohľadom migračnej vlny, ktorú Sulík kritizoval. Nakoniec kvôli nezhodám Poliačik odišiel z klubu Sas, ktorý sám v minulosti spoločné zo Sulikom zakladal. Silné centristické vnímanie sveta mu však nedovolilo byť s človekom, ktorý dlhodobo kritizoval ilegálnu migráciu. Dnes pôsobí Poliačik v strane Progresívneho Slovenska.

Miroslav Beblavý- Líder strany SPOLU je v akejsi tieňovej spolupráci Progresívne Slovensko a SPOLU. Miroslav Beblavý nieje žiadnym politickým nováčikom. V minulosti pôsobil v SDKU-DS, a tak isto bol v strane Radoslava Procházku Sieť. Nakoniec sa Beblavý nepohodol, že by do koalície išiel so SMEROM. Tak skončil ako nezávislý poslanec, ktorí po čase s Jozefom Mihálom založili stranu SPOLU. Nakoniec si strana SPOLU a Progresívne Slovensko našli spoločnú cestu k sebe. Netreba zabudnúť aj na ďalšie aktivity Miroslava Beblavého v minulosti. Príkladom je napríklad angažovanosť v liberálnom projekte INEKO. Tak isto sa Beblavý anagažuje v bruselskom think-tanku Center for European Polici studies.

Ivan Štefunko- srdcom sociálny ľavičiar, ktorý je však medzi centristami. V diskusii Slova sa Štefunko chválil, že je voličom SMERU. V minulosti spolupracoval okolo SDĽ, a tak isto robil poradcu Migášovi. Dnes je Štefunko novým človekom. Podporuje LGBTI komunity, a tak isto má miernejší prístup k ilegálnej migrácii. Štefunko je však viac ľavičiar ako liberál.

Zdá sa, že Progresívne Slovensko bude aj naďalej pokračovať v úspešnom duchu. Čaputová vyhrala v prezidentských voľbách, progresivci vyhrali v európskych voľbách. Vyhrajú Progresivci aj parlamente voľby?

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/vyroky-nadchadzajuceho-sefa-ps-trubana-vas-prekvapia-zacinajuci-politik-tvrdi-ze-mnohom-sa-uz-poucil-zmenil-nazor/1722677, https://zemavek.sk/kto-v-skutocnosti-su-ludia-okolo-stran-spolu-a-progresivne-slovensko/

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *