Slovensko

Aká je pravá tvár Fedora Gála?

Aká je pravá tvár Fedora Gála? Meno Fedor Gál je určite známe každému, ktorý sa buď narodil na Slovensku alebo v Česku. Kto...

Napísal Andrej · >
Aká je pravá tvár Fedora Gála

Aká je pravá tvár Fedora Gála?

Meno Fedor Gál je určite známe každému, ktorý sa buď narodil na Slovensku alebo v Česku. Kto je však v skutočnosti Fedor Gál? Ide naozaj o osobu, ktorého názory sa dajú považovať za Bratislavskú kaviarenskú smotánku? Ide naozaj o človeka, ktorý viac cíti pro-západne? Ide naozaj o človeka, ktorý sa často stretáva s ľudmi ako je napríklad Eugen Korda? A kto je vlastne Fedor Gál? Práve na tieto otázky si odpovieme v nasledujúcich riadkoch.

 

Začiatky Fedora Gála

Fedor Gál v roku 1972 vyštudoval Chemickotechnologickú fakultu Slovenskej vysokej školy technickej. V tomto obore aj ostal a v roku 1977 Fedor Gál úspešne ukončuje vedeckú prípravu, kde získava titul Kandidát vied CSc. Gál sa tktiež stal doktorom ekonomických vied v Prahe v roku 1992.

Gál v živote preskákal dosť pracovných pozícii. Ešte v ČSSR Gá pracoval na Oddelení teórie a prognóz vedy. Taktiež Gál pôsobil v redakčnom kolektíve Bratislava/nahlas, kde už vtedy presadzoval a postupne začal bojovať s režimom, ktorý v dobe minulej bol. Počas Nežnej revolúcie patril Fedor Gál medzi známe tváre. Stal sa spoluzakladateľom Verejnosti proti násiliu a dokonca aj sám viedol Koordinačné centrum VPN. Po čase a po úspechu VPN sa Gál stáva poradcom vtedajšej vlády.

 
 

 

Jeho jeden z najväčších úspechov prišiel v júni 1992. Tam sa Gál, Kršak, Alan, Hunčík a Venclík spoločne rozhodli založiť spoločnosť CET 21. Išlo o spoločnosť, ktorá sa špecializovala na televízne vysielanie. Tam si však partia musela počkať a získať dané práva vysielať do éteru. Nakoniec sa však tento projekt podaril. 30. januára v roku 1930 CET 21 získava licenciu na celoštátne televízne vysielanie. Išlo o dohodu medzi CET 21 a Central European Media Enterprises, ktorú riadil bývalí americký veľvyslanec v Maďarsku Mark Palmer.

Fedor Gál pokračoval v projektoch aj nadalej a v roku 1995 založil v Prahe knižné vydavateľstvo GplusG. V minulosti pôsobil aj rôznych nadáciach. Išlo napríklad aj o nadáciu Milana Šimečku, ktorý má veľmi blízko k Georgovi Sorosovi. Sám hlása, že je jeho priateľ.

 

Aká je pravá tvár Fedora Gála?

Na jednej strane karierne úspešný človek. Na strane druhej osobnosť, ktorá je tak či onak podobná a prakticky identická k Bratislavskej kaviarni. Človek pre ktorého národné hodnoty sú prakticky nulové. Gál tvrdí, že kto Zbožnuje národ má diagnózu s názvom „syndróm malého penisu“.

Práve naopak človek by mal byť hrdý na svoju domovinu,vlasť či históriu. Tu nejde o nejakú politickú garnitúru, ktorá v štáte vytvára zlé podmienky. Naopak štátom sú lesy, polia, lúky. Štát je história. Práve naopak by sme na národ a štát mali byť hrdý. Gál však považuje hrdosť len za syndróm malého penisu.

Aká je pravá tvár Fedora Gála? 4

S ľudmi akými sa stýka Fedor Gál a kde píše blogy hraje jasne do karát za akú stranu bije samotný Gál. Gál cíti prozápadne tak ako Šimečka, Hríb, Korda, Csefalváyová, Havran a mnoho dalších politických či publicistických mien.

Pre Fedora Gála súčasný prezident Andrej Kiska znamená závan sviežeho vetra v strednej Európe. Závan sviežeho vetra, ktorý sa poriadne nestretol zo žiadnym silným predstaviteľom.

Svieži vietor, ktorý chodil každý víkend na vládnom špeciály do Popradu. A mnoho mnoho ďalších „sviežich vetrov“ Andreja Kisku.

Gál je prakticky osobnosťou, ktorá útočí na ľudí, ktorý majú skutočné národné hodnoty. Podľa Gála ľudia, ktorí spochybňujú členstvo v EÚ sú fašisti a zlý ľudia.

Aká je pravá tvár Fedora Gála? 5

Západné hodnoty, Národne hodnoty rovnajúce sa syndrómu malého penisu či nazývanie ľudí fašistami len kvôli inému názoru. To je temná strana Fedora Gála.


zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/Fedor_Gál, https://www.napalete.sk/perly-tyzdna-2018/, https://www.napalete.sk/perly-tyzdna-roku-2017/,https://zemavek.sk/gal-slovensko-bez-slovakov/

Aká je pravá tvár Fedora Gála?

Aká je pravá tvár Fedora Gála?
Aká je pravá tvár Fedora Gála? 6

Fedor Gál v roku 1972 vyštudoval Chemickotechnologickú fakultu Slovenskej vysokej školy technickej. V tomto obore aj ostal a v roku 1977 Fedor Gál úspešne ukončuje vedeckú prípravu, kde získava titul Kandidát vied CSc. Gál sa tktiež stal doktorom ekonomických vied v Prahe v roku 1992.Gál v živote preskákal dosť pracovných pozícii. Ešte v ČSSR Gá pracoval na Oddelení teórie a prognóz vedy. Taktiež Gál pôsobil v redakčnom kolektíve Bratislava/nahlas, kde už vtedy presadzoval a postupne začal bojovať s režimom, ktorý v dobe minulej bol. Počas Nežnej revolúcie patril Fedor Gál medzi známe tváre. Stal sa spoluzakladateľom Verejnosti proti násiliu a dokonca aj sám viedol Koordinačné centrum VPN. Po čase a po úspechu VPN sa Gál stáva poradcom vtedajšej vlády.

Editor's Rating:
5
Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *