piatok, 28 januára, 2022

Aké šance má Marián Kotleba v Prezidentských voľbách?

Posledné články

Aké šance má Marián Kotleba v Prezidentských voľbách?

Aké šance má Marián Kotleba v Prezidentských voľbách?
Aké šance má Marián Kotleba v Prezidentských voľbách?

Prezidentské voľby sú už onedlho za dverami a oficiálny počet kandidátov ešte stále nie je známi. Je však oficiálne, že kandidovať bude trojica najsilnejších mien, ktorá v prieskumoch jednoznačne vedie. Šefčovič, Harabin a Mistrík patria medzi najvýraznejšie mená v „súťaži“ o prezidenta Slovenskej republiky.

Aké šance má Marián Kotleba v Prezidentských voľbách?

Dalším oficiálnym kandidátom sa stáva Marián Kotleba, ktorý môže taktiež zamiešať karty v prezidentských voľbách. Kotleba chce zapojiť skutočnú obranu tradičných hodnôt. Podľa jeho slov si Slovenská republika zaslúťi slovenského prezidenta. Pravdepodobne Kotleba zareagoval na súčasného prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku, ktorý cení viac prozápadné hodnoty ako hodnoty hodnoverného Slovenského patriota.

Kotleba odovzdal do NRSR podpisy a stáva sa oficiálnym prezidentským kandidátom

„Chceme do zápasu o funkciu prezidenta SR zapojiť skutočnú obranu tradičných hodnôt. Ideme zabojovať o post prezidenta SR, pretože si myslíme, že Slovensko si konečne zaslúži slovenského prezidenta,“ povedal Kotleba v parlamente.

Marian Kotleba tak isto pripomenul že v žiadnom prípade neodstúpi v prospech iného kandidáta.

„S dôverou ľudí, ktorí sa mi podpísali pod petíciu, nemienim hazardovať,“ upozornil Kotleba

Mysli to však Kotleba naozaj vážne alebo chce pozdvihnúť LSNS

Nedostatočný mediálny priestor?

Mediálny priestor ku Kotlebovej strane nie je moc vrúcny. Práve naopak. Na druhej strane Kotlebu ako oficiálneho kandidáta na prezidenta bude musieť mainstream „strpieť“. Týmto by si Kotleba mohol získať nových voličov, ktorý by ho mohli stranu LSNS podporiť v nasledujúcich Parlamentných voľbách. Práve takýto ťah z veľkou pravdepodobnosťou využíva aj Bela Bugár, ktorého MOST stratil významnú voličskú základňu.

Práve voliči MOSTU-HID boli viac naklonený k pravici. Charakter Bélu Bugára však preukázal, že svojich voličov maximálne odignoroval. Pre Bugára a Kotlebu bude naozaj každá jedná medializácia dobrá a lákavá. Na druhej strane sa však vo voľbách môže všetko zmeniť. Každý jeden kandidát môže zamiešať karty. Agentúrne odhady sú niekedy len klamlivou propagandou vybraných kandidátov, ktorý si sami prieskum zaplatili. Marketing v súčasnosti robí obrovskú službu politike. Ak by nebol marketing dnes by Mistrík nebol favoritom volieb.

Všetko je otvorené

Na druhej strane sme tu už mali kandidáta, ktorý marketing využil na 100 percent. Bol však nakoniec Kiska dobrý prezident pre Slovensko? Prezidentské voľby budú len opäť demokratickou vizitkou ľudí. Každý jeden kandidát má šancu stať sa prezidentom. Karty sú zamiešané.

zdroj: https://www.napalete.sk/kotleba-odovzdal-podpisy-pre-prezidentsku-kandidaturu/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články