Slovensko

Ako by dopadla Kiskova strana v parlamentných voľbách 2020?

Ako by dopadla Kiskova strana v parlamentných voľbách 2020? Ako by dopadla Kiskova strana v parlamentných voľbách 2020? Voľby 2020 sú nenávratne...

Written by Andrej · 1 min read >
Ako by dopadla Kiskova strana v parlamentných voľbách 2020?

Ako by dopadla Kiskova strana v parlamentných voľbách 2020?

Ako by dopadla Kiskova strana v parlamentných voľbách 2020?
Ako by dopadla Kiskova strana v parlamentných voľbách 2020?
Ako by dopadla Kiskova strana v parlamentných voľbách 2020?

Voľby 2020 sú nenávratne za dverami a Slovensko. Pred rokom boli za SMEROM-SD výrazne najsilnejší Sulíkovci. Po roku však na svetlo sveta prišli silní Progresívci, ktorí vytvorili “liberálny boom, ktorý ich momentálne vynáša na top pozície. Netreba zabudnúť na úspešnosť Čaputovej v prezidentských voľbách. Progresívci výrazne zvíťazili vo voľbách do Europarlamentu. Dnes je už jasne známe, že Progresívne Slovensko ide vyhrať aj parlamentné voľby.

Do parlament politiky sa rozhodol stúpiť aj Andrej Kiska. Politický amatér(venoval sa predovšetkým podnikateľským aktivitám, ) ktorý bol zvolený za prezidenta Slovenskej republiky má ambície prevziať moc v krajine. Volebný model agentúry AKO pre Hospodárske noviny vyzerá naozaj zaujímavo. Ak by ste tento model zverejnili pred rokom bolo by to isté sci-fi. Dnes to môžme počítať za maximálne reálne z pohľadu toho, že Progresívci sú v trende a Kiska ukradne voličov z pravicového spektra strán Sas či Obyčajní ľudia.

SMER-SD upadá, Progresívci sú čoraz silnejší a tretí Kotlebovci

Podľa SMER-SD postupne stráca. Naopak Progresívne Slovensko sa dostáva na hranicu 15.6. Posilnela tak isto strana Mariana Kotlebu, ktorá predbehuje všetky pravicové strany. Na štvrtom mieste je strana Andreja Kisku. Tá bude predovšetkým fungovať z pravicového spektra už bývalých voličov Sas či Obyčajných ľudí. Podľa prieskumu ožíva aj strana KDH. Po potrebnej reforme strana vstala z mtvých a predbehuje KDH, SNS a SME Rodina. Najviac upadá Matovičová strana Oľano a MOST-Hyd. Na MOST sa doťahuje SMK. Bugárovej strane sa v prieskumoch dlhodobo nedarí.

Niekedy pravicová strana po vstupe do koalície so Smerom-SD prudko upadá do zabudnutia. Svoj trend ukončuje aj Igor Matovič a jeho strana Obyčajných ľudí. Oľano a Sas pravdepodobne ukradne hlasy Andrej Kiska. Strany, ktoré v minulosti skladali akúsi tieňovú vládu sú dnes priemerné politické strany, ktorým bude kradnúť voličské hlasy Kisková strana.

zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/698895/volebny-model-ako-kiskova-strana-by-zlakala-volicov-opozicie-aj-koalicie/

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

2 Replies to “Ako by dopadla Kiskova strana v parlamentných voľbách 2020?”

  1. O progresívcoch (agresívcoch?) sú tu všade samé chvály. Žeby nová fiat-alternatíva? Či skrytý mejnstrím.?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *