utorok, 7 decembra, 2021

Ako by dopadla Kiskova strana v parlamentných voľbách 2020?

Posledné články

Ako by dopadla Kiskova strana v parlamentných voľbách 2020?

Ako by dopadla Kiskova strana v parlamentných voľbách 2020?
Ako by dopadla Kiskova strana v parlamentných voľbách 2020?

Ako by dopadla Kiskova strana v parlamentných voľbách 2020?

Voľby 2020 sú nenávratne za dverami a Slovensko. Pred rokom boli za SMEROM-SD výrazne najsilnejší Sulíkovci. Po roku však na svetlo sveta prišli silní Progresívci, ktorí vytvorili “liberálny boom, ktorý ich momentálne vynáša na top pozície. Netreba zabudnúť na úspešnosť Čaputovej v prezidentských voľbách. Progresívci výrazne zvíťazili vo voľbách do Europarlamentu. Dnes je už jasne známe, že Progresívne Slovensko ide vyhrať aj parlamentné voľby.

Do parlament politiky sa rozhodol stúpiť aj Andrej Kiska. Politický amatér(venoval sa predovšetkým podnikateľským aktivitám, ) ktorý bol zvolený za prezidenta Slovenskej republiky má ambície prevziať moc v krajine. Volebný model agentúry AKO pre Hospodárske noviny vyzerá naozaj zaujímavo. Ak by ste tento model zverejnili pred rokom bolo by to isté sci-fi. Dnes to môžme počítať za maximálne reálne z pohľadu toho, že Progresívci sú v trende a Kiska ukradne voličov z pravicového spektra strán Sas či Obyčajní ľudia.

SMER-SD upadá, Progresívci sú čoraz silnejší a tretí Kotlebovci

Podľa SMER-SD postupne stráca. Naopak Progresívne Slovensko sa dostáva na hranicu 15.6. Posilnela tak isto strana Mariana Kotlebu, ktorá predbehuje všetky pravicové strany. Na štvrtom mieste je strana Andreja Kisku. Tá bude predovšetkým fungovať z pravicového spektra už bývalých voličov Sas či Obyčajných ľudí. Podľa prieskumu ožíva aj strana KDH. Po potrebnej reforme strana vstala z mtvých a predbehuje KDH, SNS a SME Rodina. Najviac upadá Matovičová strana Oľano a MOST-Hyd. Na MOST sa doťahuje SMK. Bugárovej strane sa v prieskumoch dlhodobo nedarí.

Niekedy pravicová strana po vstupe do koalície so Smerom-SD prudko upadá do zabudnutia. Svoj trend ukončuje aj Igor Matovič a jeho strana Obyčajných ľudí. Oľano a Sas pravdepodobne ukradne hlasy Andrej Kiska. Strany, ktoré v minulosti skladali akúsi tieňovú vládu sú dnes priemerné politické strany, ktorým bude kradnúť voličské hlasy Kisková strana.

zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/698895/volebny-model-ako-kiskova-strana-by-zlakala-volicov-opozicie-aj-koalicie/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články