pondelok, 24 januára, 2022

Ako by dopadli voľby ak by volili ľudia do 24 rokov? Prieskum ukázal jasného favorita

Posledné články

Ako by dopadli voľby ak by volili ľudia do 24 rokov? Prieskum ukázal jasného favorita

Ako by dopadli voľby ak by volili ľudia do 24 rokov? Prieskum ukázal jasného favorita
Ako by dopadli voľby ak by volili ľudia do 24 rokov? Prieskum ukázal jasného favorita

Agentúra Focus sa tento krát zaujímala o mladých ľudí

Išlo predovšetkým o prieskum v ktorom sa zamierali opäť na parlamentné voľby a zájomnú popularitu strán medzi mladými obyvateľmi Slovenska. Prieskum sa robil na vzorke ľudí 18 až 24 rokov. Práve táto vzorka ľudí poukazuje na budúcnosť, ktorou by sa Slovensko mohlo uberať. Práve mladá „krv“ s veľkou pravdepodobnosťou šokovala agentúru FOCUS, ktorá takéto výsledky určite nečakala. Ak by sa voľby do Národnej rady konali na jeseň tohto roku a volili by v nich len mladí ľudia jasne by zvíťazila strana Mariana Kotlebu ĽSNS.

Kotlebovci na prvom mieste

Kotlebovci v prieskume získali 20,1 percenta hlasov
Kotlebovci v prieskume získali 20,1 percenta hlasov

Strana ĽSNS by získala 20,1 percent. Na druhej strane netreba zabudnúť aj na pravicovo zmýšľajúcich mladých občanov. SaS ma tak podporu 14% opýtaných.  Tretie miesto by mala Matovičové hnutie Obyčajných ľudí, ktoré by získalo 13%.

Zásadná popularita SMERU-SD významne neklesá

Práve naopak. SMER-SD aj po významných kauzách je medzi mladými stále populárnou stranou. Získala by podporu 11,2%. Hnutie SME-RODINA, ktoré vedie Boris Kollár by získalo 10%. Dobre by sa umiestnilo aj KDH (7,7%) či SNS (5,7%). Poslednou stranou, ktorá by sa dostala do parlamentu bola Progresívne Slovensko zo ziskom 5,3% hlasov.

 

Do parlamentu by sa nedostala Strana SPOLU a Most-Híd

Slabšiu popularitu má Beblavého a Mihálová strana SPOLU, ktorá získala 2,9%. Nepopulárny je aj MOST-Híd , ktorý je v súčasnosti v stredopravej koalícii. Most by získal 2% hlasov.

Nespokojnosť obyvateľov krajiny =  voľba LSNS

Ak by Slovenská republika bola bezproblémovým štátom jednoducho povedané Kotleba by nebol v parlamente. Voľba Mariana Kotlebu nie je fašistická či extremistická. Ide predovšetkým o voľbu z donútenia a jasného nesúhlasu voliť strany, ktoré absolútne neriešia problémy obyvateľov krajiny. Na druhej strane však netreba veriť, že Kotlebová strana problémy vyrieši. Populizmus a gazdovský rozum sa u Kotlebu počúva dobre. To či by mal Kotleba riešenie v skutočnosti nevie nikto. Na druhej strane je Marián Kotleba podobný ako Robert Fico v mladosti.

Veľa sľubov však môže znamenať len zbytočný populizmus, ktorý krajinu neposúva vpred. Na druhej strane však voľba LSNS je demokratická voľba, ktorú v žiadnom prípade netreba akokoľvek negatívne urážať voličov strany. Čo sa týka SaS tá je populárna vďaka lídrovi Richardovi Sulíkovi. Vďaka jeho euroskeptizmu a kritike migračnej krízy si Sulík a strana SaS získava preferencie. Oľano ako aj prvé 2 strany opäť profitujú z lídra. Matovič je parlamentný „showmen“, ktorý predovšetkým poukazuje na korupciu vládnych predstaviteľov. V tomto prípade mu tento trend pomáha už dlhodobo.

https://www.youtube.com/watch?v=DIQjQZRvS2c

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/prieskum-agentury-focus-volby-medzi-mladymi-by-vyhral-kotleba

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články