utorok, 30 mája, 2023

Ako dopadlo stretnutie Macrona a Kisku?

Posledné články

Ako dopadlo stretnutie Macrona a Kisku?

Kiska a Macron
Kiska a Macron

Stretnutie Andreja Kisku a Emmanuela Macrona dopadlo klasicky pro-europsky. Súčasný lídri spoločne prebrali spoločné vzťahy medzi Francúzskom a Slovenskom. Pre Macrona však bolo najdôležitejšie rozprávať s Kiskom o dôležitosti Europskej únie. O Andrejovi Kiskovi je predovšetkým známe, že patrí medzi Pro-európskych lídrov, ktorí vzájomne podporujú k solidárnejšej Európe. Z príchodu vyvodzujem, že Macron si hľadá dalších partnerov, ktorí budú viac otvorený k Europe a multikultúre, ktorú tak Francúzsky prezident obhajuje.

Macron upozorňuje k spájaniu

Podľa prezidenta Macrona sá krajiny majú solidárne spájať, pretože iné veľmoci by nás radi videli rozdelených. Na druhej strane stretnutie Macrona a Kisku vyvrcholilo aj k tému ilegálnej migrácie. Na ktorú Macron odpovedal klasicky diplomaticky a solidárne. Aj v otázke ilegálnej migrácie je potrebné spájanie, ktoré pomôže vyriešiť súčasný globálny problém. Migrácii podľa Macrona nemôže žiadna krajina čeliť sama.

Andrej Kiska súhlasí

Samozrejmosťou je to, že Andrej Kiska v žiadnom prípade nenamietal. Francúzsko pre Slovensko je jednoducho západným starším bratom, ktorého je potrebné počúvať v každej otázke. Kiska tak spoločne vyzýva s Macronom k jednotnému spájaniu, ktoré by malo čarovným prútikom vyriešiť všetky problémy Európskej únie.

„Sme jedna Európa, jedna EÚ a musíme stáť spoločne,“ konštatuje Prezident Kiska

Ak chce Európska Unia napredovať musí byť dohoda zo všetkými jej členmi.

Emmanuel Macron ozrejmil, že dohoda musí vzniknúť medzi všetkými členskými krajinami. Na druhej strane treba povedať, že únia je v pravej miere ako diktátor a v súčasnosti diktuje krajinám čo majú a čo nemajú robiť. Príkladom je Madarsko, ktoré má úplne odlišný názor na ilegálnu imigráciu ako Macron a súčasný čelný predstavitelia únie.Odpoveď Bruselu ? Madarsko je za odlišný názor trestané. Macron tak chce s krajinami presadzovať dobre vzťahy.

Ak však krajina akýkoľvek liberálno-demokratický názor odmietne je automaticky trestaná. To je to Macronove napredovanie Europskej Unie. Typickým príkladom je aj súčasné stretnutie s Andrejom Kiskom, ktoré je len ukážkou orodovania o ďalších partnerov, ktorí budú počúvať na slovo vzaté.

„Mnohí hovoria, že existuje rozdelenie medzi starými a novými členskými štátmi, ja si to nemyslím. Dodal Macron. Piatková oficiálna návšteva Kisku s prezidentom Macronom je prvou návštevou v strednej Európe. Kiska je patrične rád, že sa Macron odhodlal navštíviť Slovenskú republiku ako prvú krajinu v Strednej Európe.

https://www.youtube.com/watch?v=8LCPOvs3RJE

„Hovorí, ako by sme mali EÚ vidieť, aj priamo pomenováva problémy a navrhuje riešenia,“ dodal pozitívne Andrej Kiska

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/europska-unia-nie-je-problemom-ale-riesenim-konstatoval-kiska-spolocne-s-macronom

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články