pondelok, 24 januára, 2022

Ako funguje politika? A aké je to so Slovenskou politikou?

Posledné články

Ako funguje politika?

ako funguje politika
Ako funguje politika?

 

Najčastejšie spomínaní výraz na internete pred voľbami: „ako funguje politika“.
Zrejme každý kto číta tento článok si je vedomí ako to na slovensku funguje. Akých tú máme štátnych predstaviteľov a pravom našich volených zástupcov. Avšak mnohí z vás alebo z nás aby som to konkretizoval. Nevedia o čom je vlastne tá politika a jej medze právnosti. Toho o čo vlastne je a ako sa formuje v spoločnosti a funguje.

Opozícia nám tu posledné mesiace hovorí o tom že vládnuť sa dá asi len za pomoci ulice. A demonštrácie sú skutočným riešení prevzatia moci štátu. Avšak je to v skutočnosti pravda? Mala by ulica hovoriť o smerovaní krajiny? Aj toto hovorí o tom ako funguje politika a ako sa formuje v rámci spoločnosti čo som aj hore uvádzal.

Zákulisie politiky a biznis – Ako funguje politika?

Opozícia už viac krát nebola schopná presvedčiť voličov a tak nezostavila vládu.
Naopak národniari a maďari (ako sa im hovorí) sa vedeli veľmi rýchlo dohodnúť. Aj keď sa tu hrali na oko že sa nepoja tak nakoniec všetko sa rozhodlo úplne inak. A taktiež sa s hry vyšachovala strana Sieť a pán R. Prochádzka je už len minulosťou. Prvý politik, ktorý sa sám dokázal zdiskreditovať svojpomocne.

Biznis spojuje

Takže strana SNS a Most Híd sa rýchlo dohodli na spolupráci a dnes sa vo veľkom obhajujú.
K moci sa odivuhodne dostala strana Most-Híd, ktorá skáče po hlavách svojich koaličných partnerov.

Zákulistná hra strany Most-Híd sa začala. Práve táto strana údajne dostala peniaze od Georga Sorosa cez mimovládnu organizáciu Open Society (Nadácia otvorenej spoločnosti).
Výsledkom aj toho je hrdou členkou Katarína Cséfalvayová často označovaná ako Sorošové dievčatko na všetko. Ale čo ju v skutočnosti spája s Georgom Sorosom a jeho mimovládnymi organizáciami.

Zúčastnila sa letnej školy – Olomouc Summer Young Leaders Institute. Zúčastnila sa jej počas študovania na gymnáziu a podpory štipendia od Nadácie otvorenej spoločnosti. Toto ju už ako 16 ročnú spájalo s mimovládnou organizáciou.

Neskôr v svojich 25 rokoch študovala medzinárodne vzťahy. A pracovala na projekt „Postavenie imigrantov v SR“ (č. 2319211, MVP projekty). A dnes je predsedníčka zahraničného výboru NR SR. Keď vo funkcii nahradila Ruso-fóba Františka Šebeja. Ako môže takáto žena zastávať tento dôležitý post? Žena ktorá je napojená na mimovládne štruktúry?

Tieto kroky sa pracujú aj v takejto podobe:

https://www.youtube.com/watch?v=ujFPv1JBVoY&t=2s

Ako si vypočujete tento rozhovor sa si všimnite koho slovenského politika áno politika vám to pripomína. Pripomína vám ten strach a tie slová Andreja Kisku. Kiska, ktorý je prvý Americký prezident Slovenska.

 

Nedemokratické hlasovanie v Demokracii Slovenska

Mnohí z vás možno ani nevie o tom ako prebieha hlasovanie politických strán v našom parlamente.
Akýkoľvek predseda strany sa môže rozhodnúť o tom že nemusí dať takzvané „voľné hlasovanie“. To znamená že ak sa klub rozhodne hlasovať za návrh A. Tak musia všetci straníci zahlasovať za návrh A.

Avšak ak bude takzvané voľné hlasovanie môžu si členovia strán hlasovať tak ako uznajú za vhodné.
Podľa nie len môjho názoru sú takéto možnosti v ústave nedemokratické.

 

V tomto článku som sa snažil poukázať na to že politika sa dá robiť aj nečestne a za oponou. Ktorú vám naše západné média nepovedia. Politika ulice, mimovládnych štruktúr a nedemokratického hlasovania.
Aj toto sú formy vládnutia na Slovensku.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články