streda, 1 decembra, 2021

Ako pridať článok a spraviť si blog s politickým zameraním?

Posledné články

Ako pridať článok a spraviť si blog s politickým zameraním?

Keďže ste čitateľom nášho portálu, zrejme sledujete aj iné média v ktorých redaktori a administrátori publikujú rôzne správy o Slovenskej politike a informácie zo sveta.
Niekedy vás tie informácie vyhodia so stoličiek, tak ako mnoho našich čitateľov. Napadá mi otázka prečo to čítať? Prečo si radšej nezaložiť vlastný blog a písať svoje poznatky.

 

Ako si založiť vlastný blog na PICUS Capital?

Mnohí čitatelia nám píšu ohľadom tohto že by boli radi ak by sme zdieľali, alebo publikovali nejaký konkrétny príspevok.
Avšak z našej strany nieje vždy možné publikovať všetko čo vás čitateľov nadchne, alebo zaujme. Preto sme sa rozhodli založiť blog v ktorom aj vy môžete publikovať vlastné nápady a svoje myšlienky na dianie v politike.

 

Tak teda: Ako a kde písať o politike? – Ako si založiť blog?

Než začnete tak musíte mať vytvorený účet na naše stránke. Bez toho to proste nejde.
Prvým krokom je pochopiteľne registrácia, ktorú môžete spraviť na tejto stránke:
https://www.picuscapital.sk/wp-login.php?action=register ,ako môžete vidieť nižšie. Je potrebné zadať svoje „Používateľské meno“ a „Email“.

 

registracia wp - ako pridat clanok
Registrácia wp – ako pridať článok

Registráciou súhlasite s pravidlami používania a cookie, GDPR a kódexu blogera.
Po tejto registrácií, vám príde na e-mail odkaz na ktorý kliknete. Kliknete na ten dlhší odkaz (url link, url adresa) na ,ktorý kliknete a presmeruje vás na stránku, kde si vytvoríte heslo. Môžete vidieť nižšie..

 

vytvorenie hesla - ako pridat clanok
Vytvorenie hesla – ako pridať článok

Ako vidíte tu vám náš systém vygeneruje náhodné heslo. Je dobré si ho zmeniť na svoje osobné heslo. Ak kliknete do kolonky „nové heslo“ tak si ho môžete zmeniť.
Po zmene hesla kliknete na červené tlačidlo „Vytvoriť nové heslo“.

Následne budete presmerovaný na stránku kde sa prihlásite. Chcem sa teraz prihlásiť.

prihlasenie na stranke - ako pridat clanok
Prihlásenie na stránke – ako pridať článok

 

Stačí už len zadať svoje prihlasovacie meno alebo e-mailovú adresu do prvej kolónky a svoje heslo do druhej kolónky. A následne stlačiť na červené tlačidlo „Prihlásiť sa“.

Po kliknutí váš presmeruje na hlavnú stránku, ktorú môžete vidieť nižšie.

 

hlavna strana picus capital - ako pridať článok
Hlavná stránka PICUS Capital – ako pridať článok

Na tejto stránke už po registrácií a prihlásení, môžete vidieť úplne hore čiernu lištu. Ktorá značí že ste prihlásený a môžete prejsť na svoj blogoví panel.

Aby ste mohli vstúpiť je potrebné kliknúť na špikov znázornené slovo PICUS Capital, alebo kliknúť tu.

blogova sekcia - ako pridat clanok
Blogová sekcia – ako pridať článok

Zobrazí sa vám blogoví panel, na ktorom môžete ovládať svoj blog.

 

Hneď prvé čo sa vám zobrazí je rozhranie v ktorom vidíte ikony. Ako napríklad: zobraziť stránku, váš profil, články – naše príspevky, ktoré vysvetľujú ako pridať článok a taktiež ako môžete zvýši návštevnosť vášho blogu.

Ako ďalšie vás môže zaujať čierny panel vľavo na ktorom je „Nástenka“ to je vlastne to čo teraz vidíte. Ďalej Analytify, čiže štatistika vášho blogu. Koľko ľudí vás číta a koľko ľudí denne zobrazí váš blog. Potom tam vidíte sekciu „Články“ čiže miesto kde môžete pridávať váš článok a vidieť aj tie naše.

 

Potom sú tam „Multimédia“,, sekcia pre obrázky. Tá je vám v podstate zbytočná.
Dôležité sú pre vás komentáre a profil. Čiže miesto, kde si môžete zmeniť svoje údaje, prihlasovacie údaje a aj vzhľad blogového systému. A následne nástroj, ktorý je zatiaľ v tejto sekcii blokovaný. Keďže sú vyhradené len pre administrátorov.

Ako pridať článok?

Ako hlavné vás bude rozhodne zaujíma ako pridať svoj prvý článok na svoj blog. Opäť je to úplne jednoduchý postup. Máme tri možnosti a to pridať článok priamo cez modul čiže cez ten priprináčik, ktorý hneď vidíme na obrazovke. Taktiež cez hornú lištu po namierení kurzorom myšku na text „+ Pridať“ alebo po namierení kurzorom myšky na panel v pravo, sekciu „články“ a následným kliknutím na text „Pridať nový“.

blogovi system - ako pridat clanok
blogoví systém – ako pridať článok

 

Po kliknutí na „pridať článok“ alebo na „články“ sa vám môže zobraziť sekcia v ktorej sa nachádzajú všetky vaše články. Potom je len potrebné kliknúť na tlačidlo „Pridať nový článok“ ako vidíte na obrázku nižšie.

 

pridat novy clanok - ako pridat clanok
Pridať nový článok – ako pridať článok

Po kliknutí na tlačidlo sa vám zobrazí táto stránka:

pridat novy clanok - ako pridat clanok
Pridať nový článok – ako pridať článok

Zobrazí sa vám bez červeného textu. Červený text upozorňuje na to čo je nutné vyplniť pred publikovaním a ako sa nastavuje a ovláda pridávanie a publikácia článku.

 

Je to úplne jednoduchá a klasická editácia článku, kde je potrebné dať názov článku čiže jeho titulok, nižšie pod tým môžete pridať text čiže obsah vášho článku. Taktiež pridať obrázky do článku a jeho editácia či už písať text v klasickej veľkosti „odsek“ alebo vo veľkosti H2, H3, H4, H5, H6. Neodporúčame označovať text H1 a predformátovný text.

Taktiež je tam možnosť „zhrubenia“ a zošikmenia písma, jeho zarovnanie, odseky alebo pridávanie ďalších možností ako je zapnutie „panel nástroja“ kde sa vám zobrazia ďalšie možnosti editácie čiže úpravy textu. Je tam možnosť kde je šípka nahnutá v ľavo. Takže ak spravíte chybu môžete sa vrátiť späť alebo dopredu „šípka v pravo“.

 

editacia textu - ako pridat clanok
editácia textu – ako pridať článok

 

V pravom stĺpci je možnosť zobraziť článok pre publikovaním kliknutím na tlačidlo „Náhľad“ čo môžete vidieť o 1 obrázok vyššie. A taktiež uložiť článok, kliknutím na tlačidlo „uložiť koncept“. Takto uložený článok vidíte iba vy.
Ak ho chcete zverejniť tak kliknite na modré tlačidlo „Publikovať“.

 

Pred publikovaním je potrebné nastaviť: kategóriu – blog, značky a ilustračný obrázok.

body pred publikovaním wordpress - pridat clanok
body pred publikovaním wordpress – pridať článok

 

Blog nastavíte tak že zaškrtnete políčko BLOG. Tým pádom nastavíte to že sa váš článok zobrazí v sekcii Blogu na našej stránke. To zaručí jeho čítanosť a viditeľnosť medzi čitateľmi nášho webu. Veľmi potrebná záležitosť. 

Ďalej sú tu značky.
Sú to slová podľa ktorých sa vo vyhľadávaní na našej stránke zobrazí váš článok. Čiže ak máte článok napríklad v znení: „Trump zaútočil na Sýriu čo na to Rusko?“

 

Značky budú v tomto prípade: trump, donald, donal trump, usa, amerika, syria, asad, rusko, putin, rf, alebo trump a sýria, trump zaútočil,,.. a iné.

Ako vidíte tak každá značka je bez diakritiky, môže byť aj s diakritikou je to na vás. Je lepšie uviesť 1 slovo bez diakritiky (trump, syria, rf) a slovné spojenie z diakritikou (trump a sýria, trump zaútočil).

 

nastavenie ilustracneho obrazku wspress - ako pridat clanok
nastavenie ilustračného obrázku wordpress – ako pridať článok

Ako posledné je nutné nastaviť ilustračný obrázok.  Je to opäť jednoduché. Stačí ak kliknete na vyššie uvedený odkaz „Nastaviť ilustračný obrázok“, kde sa vám zobrazí nižšie uvedená stránka.

 

ilustracny obrazok - pridat clanok
ilustračný obrázok – pridať článok

 

Opäť je viacero možností ako pridať obrázok.
Prvá možnosť je obrázok nahrať z vlastného počítača, čiže kliknúť na tlačidlo v strede „Vybrať súbory“, kde sa vám zobrazí priečinok vášho počítača a vyberiete príslušný súbor alebo obrázok. Neskôr sa vám zobratí panel (knižnica médií), kde sa nahraje obrázok a vy stlačíte na modré tlačidlo (pravý dolný roh) z textom: „Nastaviť ilustračný obrázok“.

Ak však chcete pridať obrázok alebo súbor, , ktorý ste už pridali na svoj blog alebo obrázok, ktorý ste videli na našom webe. Stačí ak kliknete na text: „Knižnica médií“, ktorú môžete vidieť úplne hore a vybrať príslušný obrázok a následne kliknúť na tlačidlo: „Nastaviť ilustračný obrázok“. Čo môžete vidieť na obrázku nižšie.

kniznica wordpress - ako pridat clanok
knižnica wordpress – ako pridať článok

 

Na vyššie uvedenom obrázku je taktiež v červenom rámčeku uvedené, čo by obrázok mal obsahovať: nadpis, titulok, alt text a popis.
Čiže ak by opäť bol článok na tému: „Trump zaútočil na Sýriu, čo na to Rusko?“ Tak by to malo vyzerať nejako takto:
Nadpis: trump-zautocil-na-syriu-co-na-rusko
Titulok: Trump zaútočil na Sýriu, čo na to Rusko?
Alt text: trump zautocil na syriu co na to rusko – kw    (kw- je slovo podľa, ktorého chcete aby sa váš článok zobrazoval vo vyhľadávači napríklad google alebo tam proste nedajte to kw a nechajte tam len ten text bez diakritiky.  –  VEĽMI POTREBNÉ
Popis: Trump zaútočil na Sýriu, čo na to Rusko? Čo na to média… (tu len doplnte ďalší text.. niečo krátke – jednu vetu maximálne).

 

Záver: Ako pridať článok?

No fájn takže ak máš spravených týchto zopár bodov tak máš zaručené že tvoj článok bude čítaný na našej stránke a taktiež že bude vyzerať dobre a bude mať všetko potrebné.
Ak si teda spravil všetko, už je nutné len kliknúť na modré tlačidlo „Publikovať“, ktoré nájdeš v pravom stĺpčeku.

Ak by si nevedel ako ako publikovať alebo mal problémy, ktoré tu niesu uvedené daj nám vedieť v komentári pod týmto článkom, alebo na našom fóre.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články