">Ako Rusko pomohlo Sýrii - SKUTOČNÁ PRAVDA | PICUS Capital
Image default

Ako Rusko pomohlo Sýrii

Ako Rusko pomohlo Sýrii
Ako Rusko pomohlo Sýrii
 
 

 

Ako Rusko pomohlo Sýrii

Rusko v minulosti niejako podstatne nenavezovalo na Sýrsku arabskú republiku. Táto krajina bola vždy mierne prozápadná a to najme od 2 sv. vojny. Kedy Sýria bola pod mandátom Spojených národov (predchodca dnešného OSN) a v správe Francúzkej republiky. To sa zmenilo a krajina sa osamostatnila a bola zvrchovanou.
Naďalej však udržiavala kontakty ako aj z východom tak aj so západom. Nuž jej nerastné suroviny a to najme ropu predávala západu.

 
 

U.S.A profitovala s tohto obchodu a tým pádom všetko išlo ako sa hovorí po masle. Než prišiel takzvaný terorizmus do krajiny. Začali už dosť známe nepokoje občianskou vojnou alebo taktiež známou Arabskou jarou. Baššár al-Asad terajší prezident dostatočne vzdoroval protestom pokým údajen západ nežačal výrazne a okato podporovať opozíciu, biele pribly a takzvane aj “teroristov”.

 

Prišla výrazná zmena – RUSKO

Baššár al-Asad požaidal o pomoc Vladimára Putina a ľady sa pohli. Rusko začalo aktívne pomáhať v Sýrii a to nie len humanitárne ale hlavne vojensky a ekonomicky.
Putin poslal vojsko do Sýrie, ktoré spravilo poriadol a zničilo IS (ISIS – islamský štát). Vo veľkej miere zničil teroristou a prinútil odíš biele prilby, ktoré si za svoj azyl vybrali Veľkú Britániu. Dosť okaté nemyslíte?

Ruská armáda ukzala svoje vojenské skúsenosti v praxi a to čo sa podarilo USA v iraku za cc 2 až 4 roky to dokoázalo Rusko v Sýrii za 4 mesiace. Rusko samozrejme nepomáhalo len vojensky a najme darmom technky a balistický rakiet alebo predajom systémov S-300.

OSN Sýria

Rusko bolo a je hlasom Sýrie v OSN a na medzinárodnej pôde. Háji tak svoje ako aj Sýrske záujmy a dáva do povedomi skutočné a často zabúdane fakty o to čom sa deje v Sýrii a čo sa ešte diať bude.
Pán Sergej Viktorovič Lavrov (ruský minister zahraničných vecí) často oponoval západu a ich dalošným informáciam o tom čo sa tam v skutočnosti deje. A zo strany Sýrie a blízkeho východu je vidieť že si toho občania vážia.

Ak by ste sa prešli nezbombardovanými ulicami Sýrie tak by ste videli v oknách a na uliciach portréty a fotky troch osôb. A to Vladimíra Putin, Baašára al-Adasa a Sergeja Lavrova ako vďak ľudu za podporu.

Asad Putin Lavrov
Asad Putin Lavrov – Ako Rusko pomohlo Sýrii
 
 

 

Ako inak bežný ľudia v sýrii môžu podporiť svojích politikov než týmto spôsobom.

 

Snahy západu

Západný lídry a ich štáty sa stále snažia bojkotovať snahy Ruska v Sýrii. Avšak docela neúspešna podobne neúspešne ako vedie USA ekonomickú vojnou s Čínou. Tiež bez úspechu.
Rusko zastalo nový smer v určovaní ofenzívy v Sýrie ako aj na frotne tak ja v politike. USA už nemajú možnosť nejako ovplyvniť situáiu v USA tak sa snažia robiť aj nerozumné opatrenia. Podobne ako tomu boli pri útoku USA na Sýriu kde letka USA použila biely fosfor.

Čo je vysoko zakázaná látka a tým USA porušila medzinárodné právo a dohovory. Samozrejme o tom sa už mlčí.

 

Systémy S-300

Rusko S-300
Rusko S-300
 
 

 

Hlavný zvrat v sytuáci v Sýrii nastal v tedy keď Rusko dodalo systémy S-300 pre Sýriu. S-300 je ruský mobilný bojový obranný protivzdušný systém. Jedná sa o najlepší tam systému na obranu proti vzdušnému útoky na planéte. Existujú aj lepšie modeli S-400, S-500 a údajne aj S-700.

Avšak Rusko predáva a exportuje do zahraničia len systémy S-300. Rusko darovalo Sýrii aj straty do týcho zbraní ako pozornosť pre Sýriu. To môže znamenať len a len dobré vzťahy medzi Ruskom Sýriou. Alebo sa Putin a Asad viac politicky zblížili?

Ale ako ďalej?

Úlohou Sýrie a Ruska bude teraz postupne pracovať na opätovnou vybudovaní Sýrie a jeho bombardovaných miest. Taktiež zapracovať na humanitárnej pomoci a získať imigrantov naspäť do Sýrie. Toto je hlavný ciel Sýrie v najbližškých päť až desať rokov.
Dúfajme že sa im to podarí.

podpor nás
podpor nás

Súvisiace články

Marxizmus a Leninizmus vo svete

Daniel

David Rockefeller vodca najznámejšieho klanu alebo len obyčajný bankár?

Andrej

„Čierny Peter“ prezidentských volieb

Andrej

Zanechať komentár