BLOG

Ako schudnut z brucha?

Ako schudnut z brucha?   Misia, ktorá sa stáva koníčkom – Ako schudnut z brucha? Mnoho ľudí sa ma pýta ako som...

Napísal Andrej · 4 min read >
Ako schudnut z brucha?

Ako schudnut z brucha?

Ako schudnut z brucha?
Ako schudnut z brucha?

 

Misia, ktorá sa stáva koníčkom – Ako schudnut z brucha?

Mnoho ľudí sa ma pýta ako som dosiahol úspech v rýchlom chudnutí, ktoré začalo po mojom prvom zdravotnom probléme s váhou. Práve veľká váha sa postupne prejavovala na klasických banalitách. Pri chôdzi ma boleli nohy. Pri behu som sa zadýchaval a to najhoršie bol striedavý a problémový vysoký krvný tlak. Po 2 týždňoch strávených v nemocnici som sa od lekárov nedozvedel skoro nič. Mal som 16 a vážil som 137 kg to je proste nadváha!

Všetko je v hlave

Najdôležitejším ukazovateľom je psychika. Ak je psychika na pravom mieste a bojujete do konca nakoniec sa tak či tak sa dostaví úspech. Čo sa týka redukcie hmotnosti je potrebné nájsť plán pri ktorom sa vaše telo cíti čo najlepšie.

Na druhej strane treba byť psychicky pripravený na možné problémy, ktoré sa naozaj na diétach prejavujú. Z mojich dlhoročných skúsenosti musím povedať, že je veľmi náročné telo pripraviť na plnohodnotnú diétu. Náročnosť spočíva predovšetkým v nevedomosti ľudí ako správne schudnúť. Každý si myslí že keď prestane jesť automaticky schudne. Treba jesť len zeleninu a ovocie čí snažiť sa o extrémne a únavné cvičenie ale stravu neobmedzovať. Zo všetkého je však kúsok pravdy a nepravdy.

 
 

 

Ako rýchlo schudnúť z brucha?

Je. Potrebné si vstúpiť do svedomia a usporiadať si myšlienky. Vaše telo musí byť v pokojnom stave, pretože akýkoľvek stres s chudnutia môže skutočne znehodnotiť vašu diétu.

 

Posledný deň pred diétou som sa ‘nažral’ naozaj ako prasa.

Pamätám si to ako dnes. Slanina, parky, klobása, biely chlieb, chipsy, čokolády. Proste to čo som miloval a obľuboval. V mysli som mal myšlienku, že tento krát je to už posledný deň, kedy sa prežeriem ako sviňa. Na druhý deň som si skočil na váhu ktorá ukázala 137kg. Kúpil som si zošit a nazval ho moja cesta. Mal som 16 rokov a 2 mesiace prázdnin a neuveriteľných 137kg.

Prvé kilá idú rýchlo dole vodou – Ako schudnut z brucha?

Strava a tréning je základ úspechu. Na diétu nefungujú žiadne tabletky ani čarovné metódy babky Heleny. Moje raňajky som začínal 2 vajíčkami a kúskom celozrnného chleba. Aby som mal dostatok energie a povzbudenia dal som si kávu. Tento krát však bez cukru. Na desiatu som si dal cottage syr. Obed boli kuracie prsia a pečený zemiak. Večera bola ľahká a skladala sa zo zmesi poľného šalátu, rukoli a z kúska kuracieho masa. Nakoniec som deň zakončil 3 decami mlieka.

 

Prvé kilá idú rýchlo dole vodou 
Prvé kilá idú rýchlo dole vodou – Ako schudnut z brucha?

Mate chuť na niečo sladké? Vydržte

To, že vaše telo prekvapí a volá vás po pochúťkach je znakom, že to robíte dobrú prácu. V tomto smere je potrebné byť psychicky vyrovnaný a pamätať si prečo to robíte. Motivácia pri chudnutí je potrebná. Preto majte na pamäti prečo ste s diétou začali a čo chcete v skutočnosti zmeniť.

 

S cvičením začnite postupne

Je jasné, že začiatky budú ťažké aj v posilňovni. Telo predovšetkým musíte prinútiť k fyzickej aktivite ľahko. Preto odporúčam rýchlu chôdzu, bicykel, stacionárny bicykel čí stepper.

Ak sa rozhodnete pre fitko pamätajte že idete zhadzovať. Ľahké váhy a vyšší počet opakovaní zabezpečí, že vaše telo bude na tréningu horieť. Ako schudnut z brucha je aj o tom..

To aj potrebujete. Kuracie mäso, ryža, zemiaky v šupke, vajíčka, celozrnný chlieb, mlieko, ryby musia byť od začiatku vašej diéty alfa omegou, ktorá sa vám nakoniec odmení úbytkom hmotnosti. Čo sa týka tréningu je potrebné robiť rýchle intervalové tréningy. Na ťažké váhy môžte jednoducho zabudnúť. Práve intenzívny pohyb vám pomôže telo rozhýbať.

Ak váha neklesá nestresujte

Niekedy váha neklesá. Netreba však zabúdať že telo nie je stroj. Tento jav jednoducho ignorujte a pokračujte v ľahkom jedle a kardio tréningoch. Výsledky sa jednoducho a ľahko dostavia. Chce to jednoducho čas.

Žiadny alkohol

Na alkohol by ste mali jednoducho zabudnúť. Každý alkohol obsahuje kalórie, ktoré by vašej diéte uškodili. Najhorší je tmavý alkohol, ktorý má obrovský pomer cukru. Ak pijete Whiskey, Bourbon čí Cognac buďte presvedčený, že pijete naozaj cukrovú ohnivu vodu. S alkoholu je najmenej kalorická tradičná Slovenská Borovička. Ako schudnut z brucha…

Ak dietujete zabudnite na alkohol
Ak dietujete zabudnite na alkohol

 

Psychická vyrovnanosť a disciplína prináša ovocie – Ako schudnut z brucha?

Po tvrdom dodržiavaní som úspešne za 2 mesiace schudol 20 kg. Strava a šport sa stal súčasťou života a dodnes aj je. Hlavným problémom neúspešných redukcii váh je práve psychika, ktorá sa môže pohrať s ľudským telom ešte viac ako si predstavujeme. Netreba zabúdať na 3 zlaté pravidlá.

Psychika, jedlo, tréning. V tomto poradí by som to aj tak zoradil. Ak ste maximálne na motivovaný na danú vec dokážete to. Strava a jedlo vás posunu vpred. Po splnení 3 bodov si buďte istý, že budete nielen chudší o pár kíl ale taktiež zdravší.

 

Pocit ľahkosti

Už po prvých 2 týždňoch pociťujete pocit neuveriteľného nadšenia. Chuť vás prechádza aj na obžerstvo, ktoré bolo vašou každodennou rutinou. Práve kila dole vás naštartujú ešte do väčšieho množstva motivácie dokázať z tela vyťažiť maximum. Ste ľahší, krajší a predovšetkým zdraví. Práve zdravie si za nič iné nekúpite.

Mučiareň sa zmení na koníček

Po dlhšej diéte zisťujete, že ste sa stali novým človekom, ktorý si konečne môže kúpiť rifle aké sa mu páčia. A nemusí kupovať oblečenie v nadrozmerných veľkostiach. Nie ste terčom posmeškov a zazeraním na vašu osobu. Ste na seba pyšný, pretože ste svojmu telu dodali kúsok zdravia a harmónie života.

Mučiareň sa zmení na koníček
Mučiareň sa zmení na koníček

Pevne verím že vás tento môj článok motivoval a zmeníte svoje stravovacie návyky a iné škodlivé zvyklosti.
Všetko je vlastne na vás, je to o vás či chcete zmeniť svoj život nie o mne. Ja som to dosiahol teraz je rada na vás.


Zdroj:
https://www.youtube,com/watch?v=aENfevT4wco,

https://singularsport,com/blogs/articles/104952839-understanding-the-fat-burning-process-and-maximizing-it-to-burn-fat-faster,

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *