Slovensko

Ako si žije Robert Kaliňák?

Ako si žije Robert Kaliňák? Kto je Robert Kaliňák Robert Kaliňáka s veľkou pravdepodobnosťou netreba predstavovať. Práve Kaliňák patrí už medzi „legendárne“ mená...

Napísal Andrej · 3 min read >
Ako si žije Robert Kaliňák

Ako si žije Robert Kaliňák?

Ako si žije Robert Kaliňák
Ako si žije Robert Kaliňák
Kto je Robert Kaliňák

Robert Kaliňáka s veľkou pravdepodobnosťou netreba predstavovať. Práve Kaliňák patrí už medzi „legendárne“ mená najsilnejšej ľavicovej strany na Slovensku. Strana SMER-SD v súčasnosti čelí množstvo kauzám a taktiež jej postupne klesajú preferencie. Je to vdaka aj Robertovi Kaliňákovi, ktorého preslávili kauzy aj ktoré sa postarali o zníženie preferencii súčasnej ľavicovej strany. Kauzy ako Kovošrot, Hedviga Malinová, Výbušnina v Írsku či Detektor lži a únos Vietnamca je pripisovaný práve bývalému ministrovi vnútra, ktorý odstúpil po extrémnom tlaku médii a obyvateľov po smrti novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Kalíňák ukončil svoju kariéru ministra a vrátil sa do Parlamentu. Bol zvolený za člena Ústavnoprávneho výboru.

Jeden zo zakladateľov strany SMER-SD

Dvaja Robertovia sa nezištne podieľali na spolu založení historicky najsilnejšej strany. Práve SMER-SD je napriek pádom, kauzám stále na prvom mieste. Síce jej preferencie postupne klesajú aj vďaka nemenným lídrom za ktorými sú už nejake tie kauzy. Kaliňak, Počiatek, Madarič, Paška či Fico boli hlavným ťahákom v minulosti. V súčasnosti zo starých mien ostali už len Fico a Kaliňák. Síce sú v parlamente ale držia sa v politickom ústraní.

Kaliňák je jeden zo zakladateľov strany SMER-SD
Kaliňák je jeden zo zakladateľov strany SMER-SD

Robert Kaliňak sa narodil v rodine Námorníka a učitelky bulharskej národnosti. Robert Kaliňak už v mladosti patril medzi šikovných študentov. Jeho začiatky smerovali do strojnickej priemyslovky. Po absolvovaní priemyslovky sa Kaliňák rozhodol študovať aj nadalej. Vybral si Právnickú fakultu Univerzity Komenského. Bol aktívnym aj počas nežnej revolúcii. Tam sa stal členom koordinačného výboru študentského hnutia. Kaliňak svoju šikovnosť nikdy neskrýval práve naopak.

 
 

Popri štúdiu bol Kaliňak tak šikovný, že k tomu začal postupne podnikať. Najprv otvoril študentskú reštauráciu a potom aj vydavateľstvo a tlačiareň vysokoškolskej literatúry. Po skončení školy sa Kaliňák uchytil a začal pracovať vo svojom obore. Pracoval v advokátskej kancelárii. Podnikanie ho však bavilo a v roku 1999 spolu so spoločníkmi ( medzi nimi bol aj Ján Počiatek) otvorili sieť reštaurácii „Steam & coffee“. Kaliňák sa taktiež zaoberal v ďalších odvetviach podnikania. Robert Kaliňák tak za život vystriedal mnoho pracovných činností. Od mladého podnikateľa, právnika, investora, poslanca, ministra až po člena Ústavnoprávneho výboru.

"kolegovci"
“kolegovci”

Sociálny Kaliňák neživorí

Robert Kaliňák je úspešným človekom. O tom svedčí aj bývanie kde Kaliňak spolu s milovanou manželkou a 2 deťmi žije. Bývalí Minister vnútra si užíva novostavbu pri Horskom parku. Kaliňák si vybral veľmi dobrú a prospešnú lokalitu. Práve novostavba pri Horskom parku je považovaná za najzdravšiu lokalitu v Bratislave.

Krásna lokalita a svieži vzduch
Krásna lokalita a svieži vzduch

Kaliňak si tak užíva život v priestrannom byte nedaleko horského parku. V novostavbe na Sklenárskej ulici ma aj garážové státia. Trhová hodnota priestranného bytu sa odhaduje na približne 500 tisíc eur.  To však nie je všetko. Kaliňák vlastní další byt v blízkosti svojho bývalého podnikateľského a politického kolegu Jána Počiatka na Martinengovej ulici. Cena trojizbového bytu sa pohybuje v hodnotách 220 tisíc eur.

Záľuba v Motorkách

Robert Kaliňák miluje motorky. Jeho najdrahší kúsok stojí neuveriteľných 190 tisíc eur. Kaliňák však novinárom tvrdí, že on si ju sám nekúpil. Podľa jeho slov ide o dar od šejka z Emirátov.

Za tie roky sme si vybudovali vzťah a toto bol prejav vzájomnej úcty. Asi to tam tak funguje. My tie vzťahy nemávame s krajinami tohto typu tak často, preto aj stretnutie s takýmto prejavom úcty je vždy mimoriadne prekvapujúce,“

Motorka za 190 tisíc
Motorka za 190 tisíc

Krásna motorka sa pýši Slovenskými farbami. Motorku tak môžete nájsť ako exponát v dopravnom múzeu v Bratislave. Kaliňák sa dohodol, že motorku umiestni v dopravnom múzeu. Samotné poistenie motorky uhradí Kaliňák a tak to múzeum prakticky vyjde zadarmo.

Motorkár Kaliňák
Motorkár Kaliňák

Kaliňák miluje motorky a venuje sa im viac ako 25 rokov. Sám priznáva, že najradšej jazdí po Slovensku a Česku. Kaliňák si taktiež zajazdil aj na Route 66. V minulosti bolo známe, že Kaliňák vlastní krásnu motorku značky CVO Road Glide.

zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/599909/nove-zistenia-o-kalinakovej-motorke-za-190-tisic-eur-ma-ju-od-sejka/,http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/minister-si-kupil-drahu-motorku-kalinaka-caka-tato-kraska.html, https://plus7dni.pluska.sk/domov/rozpravkove-majetky-kalinaka-pociatka-kde-toto-zobrali, https://www.cas.sk/clanok/234318/ministri-zo-smeru-ziju-v-luxuse-takto-byvaju-nasi-socialisti/

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *