pondelok, 24 januára, 2022

Ako žije Béla Bugár?

Posledné články

Ako žije Béla Bugár?

V seriáli Ako žije: pokračujeme aj naďalej

Ako žije Béla Bugár?
Ako žije Béla Bugár?

Tento krát si berieme na paškál politickú stálicu Bélu Bugára, ktorý v januári 2018 patril medzi top trojku najdôveryhodnejších politikov na Slovensku. Charizmatický Slovenský politik maďarskej národnosti je v politike viac ako 20 rokov. Vyštudovaný strojný inžinier začal kariéru v Maďarskom kresťanskodemokratickom hnutí (MKDH), kde sa stal aj jej predsedom. Od roku 1998 až do 2007 bol členom Strany Maďarskej koalície lepšie známa pod skratkou SMK. Bugár mal však vyššie ambície a v roku 2009 sa rozhodol založiť vlastnú politickú stranu MOST-Híd. V súčasnosti sa Bugar zaujíma o Prezidentský post. Béla Bugár v roku 2019 bude právoplatne kandidovať za Prezidenta Slovenskej republiky. V súčasnosti tvorí koalíciu zo Smerom a SNS. Paradoxom je, že Béla Bugár je považovaný za pravicové politika a pred voľbami bol proti SMERU. Ako mal Bugár na predvolebných Bilboardoch:

                                     „ charakter rozhoduje“

Tak charakter aj rozhodol. Spolu s Gazdom Procházkom ich to viac ťahalo po voľbách k Smeru a SNS ako k pravici. Stredoľavá koalícia je v súčasnosti na svete. Andrej Danko a strana SNS prevalila ľady, ktoré sa dlhoročne nedali rozlomiť. Predovšetkým tým, že v strane bol Ján Slota, ktorý si robil kvalitnú reklamu na „zlých, odporných“ Maďarov.

Ako si však žije politik Bugár?

Béla Bugár sa živý dlhodobo politikov. Dostáva poslanecký plat 3576 eur. Bugár ma taktiež nárok na služobné auto, mobil a byt.

Bugár s rodinou
Bugár s rodinou

Je to však všetko čo má Bugár?

Samozrejme nie. Bugár vlastní aj akcie a podiely v dvoch firmách Parcus a BB&G . V prvej spomenutej firme Bugár dispomunuje polovicou akcii. Ide takmer o 498 tisíc eur. V druhej firme šéfovi Mostu-HID patrí 75 percentý podiel. Ide o 5 tisíc eur pričom zvyšok má jeho manželka Gabriella.

Bugár skupuje pozemky

Béla  Bugár za našetrené peniaze rád kupuje pozemky. Jeho najväčšou súčasnou investíciou bol pozemok v Kvetoslavove s rozlohou 58 500 štorcových metrov. Kúpil ho v roku 2006 za viac ako 20 tisíc eur. Ešte v roku 2002 kúpil pozemok 7200 štvorcových metrov v Šamoríne. Za pozemok dal Bugár menej ako 5 tisíc eur.

Bugár nemá vlastný dom má však záhradu

Počujete správne Béla Bugár nemá vlastný dom. Dom vlastní jeho manželka a svokra. Vlastníctvo je rozdelené polovičným podielom. Bugár však vlastní záhradu, ktorú kúpil od svokry. Avšak aj tá nie je na 100 percent jeho. Hodnota záhradky je 1000 eur .Vlastní ju polovičným podielom. Rodinný dom, ktorý vlastní manželka Gabriella a jeho svokra sa nachádza v Šamoríne.

Bugár a autá

Béla Bugár je praktickým človekom a nepotrpí si na extrémny luxus ako sme zvyknutý napríklad u Jána Slotu (Bentley Continental GT). Bugár vlastní „trojkové“ BMW 320d, ktoré sa s niektorými „tátošmi“ vôbec nedajú porovnať.

usmievavý Bugár
usmievavý Bugár

Bugar odhaduje majetok na 80 tisíc eur

Ostrieľaný politik Béla Bugár svoj majetok na účtoch a v cenných papieroch odhaduje na 80 tisíc eur. Jeho celkový hnuteľný majetok pohybuje vo výške 90 tisíc eur.

Bugárov politický kariérny rast mu tak môže závidieť pravica aj ľavica. Zatiaľ čo Dzurinda, Mikloš, Slota, Mečiar sú politickou minulosťou Bugár si stále drží ako najpopulárnejší politik na Slovensku. Čerešničkou na torte v jeho politickej kariére by bol post Prezidenta

zdroj: https://sk.wikipedia.org/wiki/B%C3%A9la_Bug%C3%A1r, https://www.pluska.sk/plus-7-dni/z-domova/03/co-vsetko-maju-nasi-politici.html

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články