Image default

Aký majetok vlastní Petro Porošenko?

Aký majetok vlastní Petro Porošenko
Aký majetok vlastní Petro Porošenko

Chabá Ukrajina?

Súčasná situácia na Ukrajine sa dá nazvať iba jedným a jediným slovom. Chabá. Práve toto slovo presne vystihuje súčasný ekonomický a diplomatický stav na Ukrajine. 40 miliónová krajina sa topí v krachoch a v obrovskej korupcii, ktorá sa rovná Africkým krajinám. Ukrajinci sú podľa Transparency International na 120 mieste. Ani zahraničné a politické vzťahy nie sú na Ukrajine niečím významným. Práve naopak. Vzťahy medzi Ruskom ochladli. Vojna na Donbase pokračuje.

Nacionalistický extrémizmus sa čoraz viac zväčšuje. Ďalším významným problémom je aj ostrá mediálna kampaň voči Rusku, ktorá čoraz viac a viac „preškoluje“ ľudí proti Ruskej Federácii.

 

Ďalším chabým článkom je aj súčasný prezident Petro Porošenko, ktorý sa chce časom pravdepodobne pripojiť k západu. Ukrajinci za vlády Petra Porošenka prerušili akékoľvek vzťahy s Ruskom. Porošenko sa chodí zaliečať do USA a taktiež na koberček k Junkerovi. Ukrajinské smerovanie je však stále otázne. Ukrajinské vzťahy sú ako kolotoč, ktorý predovšetkým pociťujú ľudia.

 

Aký majetok vlastní Petro Porošenko?

Práve ľudia za vlády Petra Porošenka nezbohatli práve naopak. Západné smerovanie z veľkou pravdepodobnosťou Ukrajinu zmení ešte viac. Zmenia ju predovšetkým rôzne reformy, ktoré majú za úlohu „zozápaniť“ Ukrajinu. V súčasnosti je výška priemerných dôchodkov menej ako 50 euro. Je to aj kvôli súčasnej korupcii v krajine.

Na druhej strane „cukríkový kráľ“ Porošenko nehladuje. Len v Kyjeve vlastní prezident tri pozemky, ktorých hodnota je 10,86 milióna a 21,685 milióna hrivien. Netreba zabúdať, že Porošenko je aj milovníkom umenia. Za svoj obrovský majetok si tak môže spraviť vlastnú galériu obrazov. Tak je to aj v skutočnosti. Porošenko vlastní 65 vzácnych obrazov z 19 a 20  storočia od ukrajinských a ruských umelcov. Porošenko taktiež vlastní aj sochu od Guglelma Pugiho „Chlapec- rybár“.

Porošenko si taktiež potrpí na kvalitné švajčiarske hodinky a šperky. Prezident sa môže pochváliť aj kvalitným člnom značky Bayliner 185 BR. Ani jeho manželka Marína neživorí. Tá vlastní osobné auto Jaguar XF a taktiež garáž v Kyjeve v rozlohe 24 m2. Nechýbajú ani známe luxusné kabelky Fendi, Dior a Chanel.

Ukrajina je tak krajinou, ktorej vymiera stredná vrstva. Lekári pracujú za 250 euro. Dôchodcovia musia vyžiť z 50 eur na mesiac. Porošenko a jeho rodina však tento pocit nemá. Žijú v prepychovom luxuse.

 


zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/ukrajinske-media-zverejnili-plny-obsah-deklaracie-majetku-prezidenta-porosenka-vacsina-obyvatelstva-soku/1662443

Súvisiace články

Putin sa neobáva žiadneho konfliktu

Andrej

Kto bol v skutočnosti záhadný Rasputin?

Andrej

Durínsky premiér Ramelow vyzval, aby EÚ brala postoj krajín V4 vážne

Daniel

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..