Image default
Slovensko

Aký názor zástava Čaputová v otázke registrovaných partnerstiev?

Aký názor zástava Čaputová v otázke registrovaných partnerstiev?

Aký názor zástava Čaputová v otázke registrovaných partnerstiev?
Aký názor zástava Čaputová v otázke registrovaných partnerstiev?

Prezidentské debaty sú v plnom prúde. Práve v Prezidentských debatách sa často ukáže charakter Prezidentských kandidátov, ktorí často prezradia trošku viac ako na ich billboardoch. Stratégie kandidátov sú rôzne. Samozrejme všetko závisí od financií, ktoré niekedy sú hlavným problémom alternatívnych kandidátov.

Príkladom je aj novinár Martin Daňo, ktorý nemá ani mediálny priestor a taktiež, ani potrebné financie, aby mohol rozbehnúť kampaň podobnú Mistríkovi či Čaputovej. Na druhej strane mnoho Prezidentských kandidátov využíva čoraz viac sociálne siete či YouTube kanál. Mediálny priestor dostávajú predovšetkým euro optimistickí kandidáti.

Mistrík, Čaputová či Šefčovič sú známe tváre diskusnej relácii SME, či Denníka N. V najnovšej diskusii denníka SME si Kovačič-Hanzelova pozvala Roberta Mistríka a Zuzanu Čaputovu. Diskutovalo sa o mnohých témach a samozrejme prišlo aj k otázke hodnotových tém.

Jednou z prvých hodnotových tém u Prezidentských kandidátov sú registrovaného partnerstva pre homosexuálov. Mistrík a Čaputová sú orientované na pravicových voličov. Odpovedali však úplne ne identický. Zatiaľ, čo Mistrík váhal a odpovedal viac diplomaticky. Čaputová bola ihneď otvorená tejto téme

Aký názor zástava Čaputová v otázke registrovaných partnerstiev?

“Registrované partnerstvá je veľmi široký pojem. Za tým sa môže skrývať čokoľvek. Ja to považujem za neprípustnú skratku, môžete sa ma pýtať na podmienky, čo by obnášalo registrované partnerstvá a na to vám budem hovoriť áno, nie. Môžem to spraviť sám. Keď sa pýtate na adopciu detí tak nie, keď sa pýtate na dedenie, tak áno, keď sa pýtate na informácie o zdravotnom stave, tak áno. Toto môže obnášať ďalší okruh otázok, váhavo odpovedal prezidentský kandidát Mistrík

“Za istých podmienok a za istých okolností áno.” Váhavou odpoveďou nakoniec Mistrík súhlasí.

Zuzana Čaputová z Progresívneho Slovenska bola v odpovediach priamejšia: Určite som za to, aby páry rovnakého pohlavia mali upravený rozsah práv, väčšiu právnu istotu a môže sa to nazývať aj registrovaným partnerstvom, takže áno.”

“Adopcia detí. Preferujem to, aby dieťa malo biologickú matku, biologického otca. V prípade ak by malo vyrastať v ústavnej starostlivosti, myslím si, že by mu bolo lepšie s dvoma milujúcimi bytosťami, hoci aj rovnakého pohlavia.” Odpovedala jasne a priamo Čaputová

Obidvaja prezidentskí kandidáti sú prikloneny k. Registrovaným partnerstvám

Zdroj

Zuzana Čaputová podporuje adopcie detí pre homosexuálne páry, potraty aj Istanbulský dohovor

Súvisiace články

Čaputová-Je potrebné sa spojiť pred prvým kolom aby vyhral demokratický kandidát…video vo vnútri

Andrej

Havranové perly

Andrej

Kandidátka za prezidenta Drobová alebo ďalší výkrik do neznáma ?

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..