piatok, 21 januára, 2022

Alojz Hlina: Kotleba bude vždy fašista, mám problém aj s kňazom Kuffom

Posledné články

Alojz Hlina: Kotleba bude vždy fašista, mám problém aj s kňazom Kuffom.
Portál Aktuality.sk v stredu uverejnil rozhovor s predsedom KDH Alojzom Hlinom. Rozhovor sa týkal najme televíznej relácia o päť minút dvanásť, kde Aloj Hlina hrubo útočil na predsedu strany ĽSNS Mariána Kotlebu.

Redaktor:
Cez víkend ste v televízii Kotlebu a jeho stranu nazvali partiou úchylákov, dokonca ste mu povedali viaceré osobné veci – napríklad, že sa musel stať učiteľom, aby si našiel frajerku, mal 35 rokov a býval v mama hoteli a obťažoval študentky. Mali ste horšiu náladu alebo je toto vaša nová taktika, ako sa rozprávať s kotlebovcami?

 

Alojz Hlina:

Ak mal niekto pocit, že ma zavolajú do štúdia, posadia ma vedľa Kotlebu a ja sa s ním budem rozprávať o štátnom rozpočte, tak to neodhadol správne.

Prepáčte, ja nebudem legitimizovať Kotlebu, aj tým, že sa s ním budem rozprávať na politické témy, aby to vyzeralo a vytváralo dojem, že tam sedia nejakí politici.

Hovoril som to, čo som mal na srdci. Keby som bol sám na Slovensku, tak by ma to mrzelo, ale ja som to mal na srdci. Cítil som ako dôležité povedať, že ten človek klame, že je pre mňa sklamaním, že ten človek je súčasťou politiky.

Celý rozhovor si môžete vpočuť v podcaste Aktualít.

 

Alojz Hlina takiež uviedol:

My súťažíme o tvár kresťanskodemokratickej politiky. Súťažíme o tvár konzervativizmu – aká tvár to vlastne bude. Či to bude tá harabinovsko-kotlebovská alebo to bude tá naša, KDHácka.

Ten zápas ako konzervatívci a kresťanskí demokrati nesmieme vzdať. Z pohľadu sekulárneho, liberálneho sveta, keby to skončilo tak, že toto je podoba kresťanskej demokracie, čo predstavuje Harabin a Kotleba. Veď to je zúfalý obraz. My musíme vybojovať zápas o podobu kresťanskej demokracie.

 

Redaktor:
Marian Kotleba sa teraz spojil s KDŽP, s malou stranou okolo Kuffovcov. Marian Kuffa je kňaz, ktorý síce v tej strane oficiálne nie je, ale na billboardoch sa k nemu hlásia. Nie je toto úplne explicitné prihlásenie sa k tomu, že majú k cirkvi bližšie ako vy?

Alojz Hlina:
To je problém. Keď som nastúpil za predsedu KDH, povedal som, že by tu mala platiť doktrína: cirkev je cirkev, strana je strana. Nevťahujme našu vieru do politického zápasu, lebo nám treba chodiť do kostola aj po voľbách.

Nechcem, aby sa ten politický zápas doniesol do kostolných lavíc. To, že to niekto takto robí, to ma mrzí. To je aj ten prípad, ktorý spomínate, kde sa to niekomu môže vizuálne javiť, práve skrz ten fenomén dôstojného otca Kuffu, že majú blízko a že to sú tí, ktorých treba voliť.

Redaktor:
Je pre vás Kuffa dôstojný otec alebo je pre vás extrémista taký ako Kotleba?

Alojz Hlina.
Katolíckeho kňaza oslovujete dôstojný otec.

 

Redaktor:
Bez výhrad?

Alojz Hlina
Ja použijem toto oslovenie, ktoré sa používa. Pri dôstojnom otcovi Marošovi Kuffovi, mám už osobne trošku problém. Naozaj mám problém. Na konci toho celého môže byť naša viera a naša cirkev doráňaná, keď ju takýmto spôsobom vnesieme do politického zápasu.

To, že Kuffa nakoniec skončil u fašistov… Mňa môžete presviedčať koľko chcete, Kotleba si môže dať štyri krížiky na menčestrové sako, ale človek, ktorý rozdáva šeky 1488, ktorý si vymenuje za hovorcu človeka, ktorý spieva na koncerte Sieg Heil, je pre mňa fašista. Môže neviem kto rozhodnúť neviem o čom. A pokiaľ sa k tomu katolícky kňaz nepostaví, tak s tým začínam mať veľký problém.

 

Alojz Hlina: Kotleba bude vždy fašista, mám problém aj s kňazom Kuffom

K tejto téme taktiež uvádzame, že Alojz Hlina a Igor Matovič sa začali hádať pre neúčasť Igora matoviča v reláciu o päť minút dvanásť.

 

 

Na vyjadrenie Igora Matoviča reagoval aj Alojz Hlina.

 


Zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/748354/alojz-hlina-kotleba-bude-vzdy-fasista-mam-problem-aj-s-knazom-kuffom-rozhovor/
Foto: smedata.sk
Alojz Hlina: Kotleba bude vždy fašista, mám problém aj s kňazom Kuffom

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články