Svet

Americké veľvyslanectvo nabádalo ľudí na nepovolené demonštrácie

Americké veľvyslanectvo nabádalo ľudí na nepovolené demonštrácie: Tim Richardson (americký veľvyslanec Moskve) bol predvolaný Ruským ministerstvom zahraničia. Ruské ministerstvo si amerického veľvyslanca...

Napísal Daniel · 1 min read >
Americké veľvyslanectvo nabádalo ľudí na nepovolené demonštrácie

Americké veľvyslanectvo nabádalo ľudí na nepovolené demonštrácie:
Tim Richardson (americký veľvyslanec Moskve) bol predvolaný Ruským ministerstvom zahraničia. Ruské ministerstvo si amerického veľvyslanca predvolalo, kvôli správe na internetovej stránke zastupiteľstva Spojených štátov o nepovolenej demonštrácii, ktorá prebehla v Moskve.
Ruská strana považuje kroky americké veľvyslanectva za nabádanie na účasti nezákonnej akcie. A hlavne o miešanie sa do vnútorných záležitostí Ruskej federácie.

Marija Zacharovová (hovorkyňa ruskej diplomacie) vyhlásila, že sa americké veľvyslanectvo mieša do vnútorných záležitostí Ruska. Veľvyslankyňa opiera svoje tvrdenie o tom, že americké veľvyslanectvo minútu po minúte v jednotlivých bodoch zverejňovalo. Je treba pripomenúť, že sa jednalo o nezákonnú akciu, ktorú Americké veľvyslanectvo podporovalo.

V poslednom bode americké veľvyslanectvo napísalo, že na konci nezákonnej demonštrácie čakajú demonštrantov veľké množstvo bezpečnostných síl. A preto by sa mali demonštranti vyhnúť týmto silám.

 

Americké veľvyslanectvo nabádalo ľudí na nepovolené demonštrácie

Zacharovová:

 
 

„Chápeme to tak, že 90 percent tejto informácie nabádalo ľudí, aby sa k tejto akcii pridali,“

Zacharovová taktiež uviedla, že americké veľvyslanectvo v Moskve bolo zapojené do demonštrácie či už skryte alebo otvorene.
Ruský rezort diplomacie upozornil aj Nemeckú spolkovú republiku, ktorá sa miešala do týchto vnútorných záležitostí. Ruské ministerstvo kritizovalo účasť Deutsche Welle (nemecké médium), ktoré je financované nemeckou vládou. Táto televízia nabádala občanov Moskvy aby sa zúčastnili na nepovolených demonštráciách.

 


Americké veľvyslanectvo nabádalo ľudí na nepovolené demonštrácie
Zdroj: napalete.sk/moskva-americke-velvyslanectvo-nabadalo-ludi-na-nepovolene-demonstracie/

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *