">Andrej Kiska bráni Miroslava Lajčáka prečo? | PICUS Capital
Image default

Andrej Kiska bráni Miroslava Lajčáka prečo?

Andrej Kiska bráni Miroslava Lajčáka prečo?
Andrej Kiska bráni Miroslava Lajčáka prečo?
 
 
 
 
Je Kiska prozápadny politik? 

O tom, že Andrej Kiska patrí dlhodobo medzi eurooptimistov je už známi fakt. Na druhej strane však treba poukázať, že Kiska verí niekedy až šialene prozápadne a na východných partnerov niekedy často zabúda. Treba však pripomenúť, že tak ako je Andrej Kiska západne orientovaný tak je významnou škodou, že za 4 roky sa poriadne nestretol zo žiadnymi lídrami západu. Netreba zabúdať, že skoro všetci naši prezidenti sa stretli či už s americkým prezidentom ale taktiež aj z lídrami východu.

Porovnanie prezidentov

Stačí si len porovnať fakt, že Kiska ako prezident v zahraničných návštevách je naozaj len amatérom oproti prezidentovi Zemanovi, ktorého média často kritizujú za jeho správanie. Tak či onak prezident Česka ma naozaj komplexný politický prehľad a žiadna otázka ho nemôže šokovať. Andrej Kiska je človekom, ktorý jedine zaujme ľudí nesledujúcich politickú situáciu. Snaží sa získavať mladých fanúšikov prostredníctvom sociálnych sieti. Mnoho súčasných youtubových blogerov si ho berie ako za hosťa. To je však asi všetko čo prezident Kiska úprimne dokázal. Jeho štátnické skúsenosti nie sú tak dokonalé ako u ostatných prezidentov. Kiskovi za 4 roky prezidentovania pomáhajú predovšetkým papiere, ktoré Andrej Kiska číta. Je to niekedy naozaj čudné, že sa prezident Slovenskej republiky skoro vôbec bez papiera neukázal.

 
 
Andrej Kiska bráni Miroslava Lajčáka prečo?

Miroslav Lajčák kvôli nepodpísaniu paktu podal demisiu. Andrej Kiska bol s prácou Miroslava Lajčáka dlhodobo spokojný a demisiu si chcel nechať prejsť hlavou. Tak či onak séria divadelnej hry o demisiu odštartovala vtedy, keď Lajčák predložil demisiu prezidentovi SR. Tam sa Kiska rozhodoval veľmi dlho. Najprv to malo byť rozhodnutie do stredy. Od stredy to už malo byť finálne rozhodnutie do pondelka a tak by to možno pokračovalo aj naďalej. Nakoniec sa Miroslav Lajčák rozhodol sám. Pellegrini tento boj nakoniec vyhral. Pakt OSN nebol podpísaný a Lajčák ostáva vo funkcii Ministra zahraničných vecí. Kiska opäť poukázal na svoj štátnický amaterizmus, pretože takéto dlhé čakanie mohlo oslabiť zahraničnú politiku. Podľa Andreja Kisku bol Lajčák ponížený vládou a parlamentom.

“Nerozumiem, prečo parlament a vláda tak ponížili ministra zahraničných vecí. Minister nechcel veľa. Chcel, aby niekto zastupoval Slovensko na samite OSN, aby predniesol všetky naše pripomienky, ktoré parlament ústavnou väčšinou schválil. To bola jeho jediná požiadavka,”

“Ak sa o niečom rokuje a my s tým nesúhlasíme, máme prísť a povedať, nesúhlasíme, máme na to takýto názor. Ale nie niekde spoza plota alebo spoza pece pokrikovať a posielať listy, že toto je tak alebo onak,” skonštatoval Kiska

Ak by bolo na Andrejovi Kiskovi ten by sa snažil orodovať o zástupcu Slovenskej republiky.

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/kiska-lajcak-bol-pre-migracny-pakt-osn-ponizeny-vladou-a-parlamentom

Súvisiace články

Bude nakoniec Lajčák kandidovať za prezidenta?

Andrej

Pellegrini žiada Kisku aby neprijímal demisiu Miroslava Lajčáka

Andrej

“Esá” Liberálnej Strany SAS neustále prekvapujú

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..