Image default
 
 

Andrej Kiska sa rozhodol založiť novú stranu

Andrej Kiska sa rozhodol založiť novú stranu
Andrej Kiska sa rozhodol založiť novú stranu
Premiérske ambície Kisku pokračujú?

O súčasnom prezidentovi Andrejovi Kiskovi bolo už dávnejšie známe, že po ukončeného Prezidenta Slovenskej republiky sa chce naďalej zaujímať o Slovensko politiku. Hovorilo sa aj o množných spojeniach. Najprv to malo byť spojenie Dzurindu s Miklošom no nakoniec sa tieto fámy nepreukázali ako pravdou. Ďalším možným spojením malo byť spojenie jednotlivých strán, ktoré by vytvorili akúsi liberálnu koalíciu do volieb 2020. Strana Spolu, Progresívne Slovensko a Kiska mali byť nejakým hlavným ťahákom pre liberálov. Na druhej strane veľa strán príchod Kisku nepodporuje.

Liberálny boj o voličov?
 
 

Boja sa predovšetkým Trieštenia hlasov medzi pravičiarmi. Na svetlo sveta však prišla nová tvár Progresívneho Slovenska. Zuzana Čaputová je akoby novým vodcom, ktorého Progresívne Slovensko hľadalo. Práve vodcom a ťahúňom mal byť práve súčasný prezident Kiska. Nakoniec však progresivisti vybrali veľmi dobre.

Čaputová je tak novou tvárou Progrresívneho Slovenska a pravdepodobne to pochopil aj Andrej Kiska, ktorý sa rozhodol založiť novú stranu. Všetky podrobnosti o jeho strane však oznámi až po absolvovaní 2. kola prezidentských volieb. Tam má Kiska svoju favoritku Čaputovú, ktorú jasne favorizoval.

Andrej Kiska sa rozhodol založiť novú stranu

Andrej Kiska dal taktiež ponuku Tomášovi Meravému, ktorý je najme známi ako poradca Ivana Mikuláša počas vlády Ivety Radičovej. V súčasnosti pôsobí Meravý v Globsecu.

„Môžem len potvrdiť, že s pánom prezidentom som sa nedávno rozprával. O čom konkrétne, by som v tomto momente nekomentoval, Kiska tak pre Denník SME jasne poukázal, že svoje rozhodnutie zvážil a myslí to vážne a do strany chce prijať množstvo nových ľudí

   

S Kiskom môže v blízkej budúcnosti spolupracovať aj bývalá premiérka Slovenskej republiky Iveta Radičová, ktorá v tejto súvislosti priznáva, že hovorí o politickej budúcnosti spoločne s Andrejom Kiskom.

Všetko je však otázne, kto bude a kto nebude ešte s Andrejom Kiskom spolupracovať. Je však oficiálne jasné, že Andrej Kiska sa bude v nasledujúcich voľbách snažiť získať priazeň voličov.

zdroj: https://www.infovojna.sk/article/radicova-naznacila-navrat-do-politiky-spolocne-s-kiskom?fbclid=IwAR0zJffIjiOVvSGYKSr75pofjuu9M01CkOv9RNf8ua2g3bNwCynCENjhxa4, https://www.infovojna.sk/article/kiska-zalozi-novu-stranu-podrobnosti-oznami-po-2-kole-prezidentskych-volieb

 

Súvisiace články

Tvrdý odkaz Roberta Fica pre Andreja Kisku

Andrej

Luxusný dom Počiatka alebo „Nedobytná pevnosť“?

Andrej

Ficovi záleží aby Lajčák zostal Ministrom zahraničných vecí

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..