Slovensko

Ani Bulharsko nepodpíše pakt OSN o migrácii

Ani Bulharsko nepodpíše pakt OSN o migrácii Neutíchajúci problém masívnej imigrácie Vlna ilegálnej imigrácie je čoraz väčšia a razantnejšia ako inokedy predtým. V praktickosti si...

Napísal Andrej · 1 min read >
Ani Bulhársko nepodpíše pakt OSN o migrácii

Ani Bulharsko nepodpíše pakt OSN o migrácii

Ani Bulhársko nepodpíše pakt OSN o migrácii
Ani Bulhársko nepodpíše pakt OSN o migrácii
Neutíchajúci problém masívnej imigrácie

Vlna ilegálnej imigrácie je čoraz väčšia a razantnejšia ako inokedy predtým. V praktickosti si súčasný Európsky lídri zvykli problematiku ilegálnej migrácie skoro vôbec neriešiť. Jediným riešením je pre Európsku úniu zjavne prerozdeľovanie s ktorým nesúhlasí mnoho štátov spoločenstva.

Na druhej strane neustále vyhrážanie sa krajinám s iným názorom vedie k postupnej miere neznášanlivosti medzi krajinami. Macron a Merkelová sa vyhrážajú jednotlivým krajinám eurofondami. Na druhej strane Merkelová a Macron stráca popularitu aj vďaka otvorenej politike ilegálnej migrácie. Otvorenosť v solidárnej Európe priniesla zlom. Práve neriešenie tak ťažkého a globálneho problému vedie k tomu, že Merkelová končí na post kancelárky.

Macron je podľa obyvateľov Francúzska iba prezidentom pre bohatých. V krajinách postupne narastá politická zmena populizmu a nacionalizmu, ktorý môže vymeniť unavených socialistov v Európskej únii, ktorí absolútne nevedia vyriešiť vzájomné problémy. Práve Globálny pakt OSN by mal migráciu vyriešiť. Mnohé krajiny sa však obávajú kontroverzného paktu OSN. Po podpise sa predovšetkým obávajú zníženia jednotlivej suverenity. Pakt s určitosťou nepodpíše Rakúsko na čele s kancelárom Kurzom, Maďarsko, Česko a USA. O nepodpísaní zahraničného paktu uvažuje Poľsko a Chorvátsko.

Oficiálne pakt nepodpíše už nepodpíše ani Bulharsko, ktoré sa oficiálne pripojí k 100 percentne rozhodnutým krajinám(USA, Rakúsko, Česko, Madarsko). Stáva sa tak 5 oficiálnou krajinou sveta, ktorá nesúhlasí s podpisom globálneho paktu OSN o migrácii.

 
 

„Stanovisko bulharskej vlády bude také, že sa nepripojí ku globálnemu paktu OSN o migrácii,“ povedal po stretnutí s koaličnými lídrami Cvetan Cvetanov, podpredseda bulharskej vládnej strany Občania za európsky rozvoj Bulharska (GERB).

Oficiálny pakt OSN sa má podpísať 10 a 11 Decembra tohto roku v Marrakéši.

Slovenská republika svoje oficiálne stanovisko ešte nedala. Aj ked proti zmluve sú Sulík, Kollár, Danko či mnoho koaličných partnerov v súčasnosti najsilnejší diplomat Lajčak nevidí absolútny problém pakt OSN nepodpísať. Za Slovensko by však mali rozhodnúť ľudia nie jeden a jediný najvyšší diplomat Miroslav Lajčák. To ako sa rozhodne koalícia je naozaj otvorené.

Treba si však spomenúť na výroky bývalého Premiéra Slovenskej republiky a súčasného lídra SMER-SD Roberta Fica, ktorý bol tvrdým zástancom imigračnej vlny.

Jeho diplomat je však presvedčený, že pakt OSN je dôležitý. To ako sa rozhodne koalícia bude naozaj ešte zaujímavé. Po podpise paktu OSN by sa mohli narušiť aj jednotlivé vzťahy s krajinami V4.

zdroj: http://www.infovojna.sk/article/bulharsko-sa-pridava-ku-statom-ktore-odmietaju-migracny-pakt-osn

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.