utorok, 7 decembra, 2021

Anton Martvoň: Marček hlasoval proti Harabinovi!

Posledné články

Anton Martvoň: Marček hlasoval proti Harabinovi!

Bývalý poslanec za SMER-SD a v súčasnosti podpredseda Národnej koalície sa vyjadril na adresu Petra Marčeka. Podľa podpredsedu Národnej koalíci Martvoňa Marček zahlasoval proti Štefanovi Harabinovi. Práve najnovší zákon predovšetkým smeroval k osobe Štefana Harabina. Ide o zákon, kde sudcovia pri vstupe do politiky sa okamžite musia vzdať svojej pozície v justícii. Martvoň na sociálnej sieti Facebook tvrdo skritizoval poslanca NRSR.

“Všetci si pozrite, ako sudcu Harabina zradil dokonca jeho kamoš poslanec Marček a zahlasoval dokonca ZA návrh Baránika týkajúci sa zániku sudcovskej hodnosti pre sudcov kandidujucich do NR SR alebo EP,”

“Hlavne, že mal Marček i s jeho poskokom Štefíkom plné ústa toho, že, ako podporujú Harabina. Toto je jasný dôkaz, že marčekovci tárajú dve na tri. Ja by som ten liberálny návrh Baránika nikdy nepodporil, dodáva rozzúrene Martvoň

Po návrate z cesty v zahraničí sa poslanec Marček rozhodol zareagovať na podpredsedu Martvoňa. Na sociálnej sieti Facebook uviedol nasledujúci odkaz venovanému Martinovi.

Anton Martvoň: Marček hlasoval proti Harabinovi!

Vážený pán kolega Martvoň.
Bol som v zahraničí a úprimne povedané, pôvodne som nechcel na Váš príspevok reagovať, lebo ho považujem za hlúpy. Veľa ľudí sa na mňa, ale obrátilo s tým, aby som Vám vysvetlil, prečo som sa rozhodol hlasovať tak, ako som hlasoval a hlavne, aby som nielen Vám, ale všetkým vysvetlil, ako postupujem pri hlasovaní o každom prijímanom zákone.

Zákony sú všeobecné právne normy. To znamená, že sa týkajú všetkých ľudí, ktorí spĺňajú podmienky v nich uvedené a nie iba niekoho konkrétneho.

Preto je potrebné zvážiť nielen to či sa zákon týka môjho kamaráta, ktorému verím a viem, že by sa ho vzhľadom na jeho profesionalitu riziká spojené s rozdelením moci na zákonodarnú, výkonnú a súdnu dotkli iba v časom rámci, kedy by jednotlivé pozície zastával, ale aj iných osôb, ktoré tiež poznám osobne a pri ktorých reálne hrozí, že by prelínanie práv a povinností spôsobovalo pri výkone jednotlivých funkcií problém. Ono tento problém má veľa ľudí bez ohľadu na to, akú pozíciu práve zastávajú. Často to vidno aj v parlamente, keď niektorí poslanci sa správajú ako inkvizítori, hoci sami majú právo „ iba „ prijímať alebo odmietať navrhnuté zákony.

Podstatnou úvahou pri hlasovaní za to, aby sudcovia stratili svoje práva a imunity a právo následne nastúpiť bez akýchkoľvek procesných úkonov, previerok a skúšok naspäť na sudcovskú pozíciu bolo, že ich nestrannosť vo vzťahu k zákonom, ktoré prijímali, nemajú neutrálny postoj, nezaujatý. To je veľmi dôležitá vec, sudca musí zákonu veriť. Dokonca aj keď je „ divný“ ( ten zákon) Je to tak, preto, aby bola pri rozhodovaní zákonnosť. Následne musí v individuálnom právnom akte, ktorým je rozsudok, existovať spravodlivosť. To je druhá najpodstatnejšia vec. Nie len pri, jeho prijímaní a, ale aj pri jeho aplikovaní.

A tu je veľké riziko, že by sa osoby, ktoré nie sú rozumovo a povahovými vlastnosťami obdarené bohato, by právo zákonodarné a moc súdneho rozsudku, začali spájať a pretavovať

Do jednej morálky, že by nebolo správne.

Verte tomu, že Štefan Harabín to vie a vidí rovnako ako ja, lebo chápe silu súdnej a zákonodarnej moci.
Jednoducho sa to dá povedať aj tak, že nikdy nebudem hlasovať nerozumne, len, preto, lebo niektorému môjmu kamarátovi to nie je po vôli. Tak hlasuje väčšina poslancov, a to je základ korupcie a nekvality.
Je, ale milé, že vieme, ako Vy uvažujete a, ako by ste konal, bez ohľadu na záujem spoločnosti.

Anton Martvoň: Marček hlasoval proti Harabinovi!

Zdroj: https://www.facebook.com/peter.marcek.5,

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články