Slovensko

Apolitická Billa predáva pokazené potraviny

Billa predáva pokazené potraviny, tak ako väčšina supermarketov na Slovensku. Kvalita slovenských potravín je na veľmi nízkej úrovni. O čom svedčí aj...

Napísal Daniel · 1 min read >
Billa predáva pokazené potraviny

Billa predáva pokazené potraviny, tak ako väčšina supermarketov na Slovensku.
Kvalita slovenských potravín je na veľmi nízkej úrovni. O čom svedčí aj znepokojenie občanov. Dvojitá kvalita potravín sa stala predmetom aj politických dohad. Slovenským občanom neostalo nič iné, len nakupovať domáce potraviny od Slovenských výrobcov, ktoré sú často drahšie.
Nakoľko Európska Únia radšej podporí zahraničných pestovateľov, než tých slovenských. Naší farmári nedokážu konkurovať dotovaným potravinám zo západu. Mnohé mliekarne museli skončiť, alebo poslať na porážku stovky svojich kráv.

Apolitická Billa predáva pokazené potraviny

Používateľ Facebooku:

“Včera 6.7. 2019 sa mi minul olej na varenie. Išiel som teda kúpiť do apolitickej Billy pri kruhovom objazde v LV . Pri kúpe oleja som si všimol, že dátum spotreby je uvedený apríl 2019. Upozornil som na to prostredníctvom ochotnej SBS vedúcu predajne… No čuduj sa svete. Povedala, že je to dátum výroby. Spýtal som sa teda, že kde je dátum spotreby alebo “životnosti” . Ona ne to, že oleje majú neobmedzenú…To je odborníčka???!!! Dnes som znova navštívil predajňu. Čuduj sa svete. Vraj olej stiahli ako mi povedala jedna predavačka. Toto je výsledok stiahnutia. Fotené dnes 7.7. 2019. O rozdielnych cenách na pulte a pri pokladni ani nebudem písať…Je to aj v iných obchodoch…”

Čo robia naše úrady a čo robí inšpekcia?
Prečo je problém kontrolovať kvalitu potravín a dosiahnúť nezávadne potraviny. Ako uvádza pán nižšie, olej bol po záruke ale vedenie si nechcelo priznať chybu. A takýchto prípadov je viac, no nie len z olejom. Nakúpiť splesneté banány, broskyne, čerešne nie je vôbec problém.

Zaparené banány sú samozrejmosťou, čo si väčšina spotrebiteľov vôbec nevšimne. Plesnivé pečivo tiež nie je nezvyčajné.
No otázka je ako to štát bude regulovať. Ako dohliadne na to aby sa niečo takéto nestávalo?
Nemôžeme čakať, že kontrolóri budú prechádzať každý tovar v obchode. Je zrejme len na spotrebiteľoch aby zakročili a nahlásili závadné potraviny inšpekcií.
Iný problém nasáva importom s GMO (geneticky modifikované organizmy) potravín.

 

 
 

Apolitická Billa predáva pokazené potraviny

Podeľte sa s nami nižšie v komentári s vašimi skúsenosťami. Ďakujeme
Založ si Blog.

 


Apolitická Billa predáva pokazené potraviny, Billa
Zdroj: Fb

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! Profile

One Reply to “Apolitická Billa predáva pokazené potraviny”

  1. These pages offers her a free special report in exchange for her
    name and email address. Give measurement in order to some professional otherwise a wrong measurement can ruin the outfit. http://norskxycasino.com/joseph-jagger-the-story-of-a-real-roulette-payout/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *