piatok, 21 januára, 2022

Banáša čakalo poriadne prekvapenie: To, čo uvidel v lese, rozhodne nečakal!

Posledné články

Banáša čakalo poriadne prekvapenie: To, čo uvidel v lese, rozhodne nečakal!

Zdroj: SITA (Jozef Banáš) – Maarty (Ján Mikas)

Prozaik, dramatik, spisovateľ Jozef Banáš si bol zabehať k obľúbenej čistinke. Započul deti v lese a tak sa ako milovník prírody poradoval a v hlave pochválil aj samotný učiteľku. Keď sa však priblížil čakalo ho prekvapenie.

„Prestávam to chápať. Kde ste normálni lekári.

Jeseň nám dopriava nádherné dni, ktoré priam volajú do prírody. Mám výhodu, že som dôchodca a tak môžem vziať tretry a ísť si zabehnúť kedy chcem.

Bežal som aj dnes cez našu karloveskú horu Sitina.

Blížil som sa k obľúbenej čistine s altánkom na vrchu hory a začul som detský džavot. Chválil som v duchu učiteľku, ktorá vzala deti do lesa. Až dovtedy kým som k nim dobehol…

Obe učiteľky a asi dvanásť detí, všetky boli v rúškach. Neovládol som sa a oslovil som prvú.

„Pani učiteľka preboha aspoň na čerstvom vzduchu by ste mali dať deťom, možnosť dýchať!“

Učiteľka neodpovedala, sklonila hlavu, mal som pocit že sa zahanbila. Deti sa zadúšali v rúškach ďalej. Pýtal som sa sám seba na dôvod učiteľkinho strachu. Je možné, že jej mozog vymyli médiá a bojí sa už aj sama seba. Je možné, že sa bojí, kolegyne, aby ju neudala. Je možné, že sa bojí dieťaťa, aby neprezradilo rodičom, že nemali v lese rúško.

Pokiaľ však viem, nariadenia hlavného hygienika hovoria o povinnosti nosiť rúško len v zastavenej časti. Najbližšie domy od tej lúky boli hádam kilometer. Ide nám už ozaj o to, aby sme sa dusili aj tam, kde nemusíme?

Aby sme dusili naše deti a vnukov?

Nerozumiem pani učiteľke, ale najmä nerozumiem lekárom. Skutočne je vašim cieľom, aby sme boli chorí? Možno sa ani veľmi nemýlim. Všimol som si, že na začiatku Líščieho údolia, kde bývam, pribudla ďalšia lekáreň. Na polomere azda dvesto metrov už máme štyri. Príznačné.

 

Športoviská zatvárame, lekárne otvárame! Pokiaľ ide lekárom a lekárnikom o to, aby mali biznis, tak tomu rozumiem. Pre lekára a lekárnika je najmenej vítaný zdravý a mŕtvy človek. Najradšej má chorého. Na tom sa dá zarobiť.

Potom rozumiem aj noseniu rúšok v lese. Ale aj inde. Verím však, že sú aj lekári, ktorým ide o to, aby sme boli zdraví. Len akosi vás, dámy a páni, nie je počuť. Prestávam to chápať.

Normálni lekári, ktorí ste prisahali na Hyppokrata, kde ste?

Vie mi to niekto vysvetliť?“ Ostal v šoku spisovateľ Banáš, ktorý sa rozpísal na socialnej sieti Facebook

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

1 komentár

  1. Nepoznáš nariadenie hlavného hygienika o povinnosti nosiť rúško v zastavenej časti a rovnako aj v prírode pri strete s cudzím človek (do 5m). Veci nerozumieš a šíriš tu iba paniku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články