Slovensko

Blaha: Fakt je Kuciakov odkaz, aby tu vládli milionári? Taká totalita tu ešte nebola!

Fakt je Kuciakov odkaz, aby tu vládli milionári? Taká totalita tu ešte nebola! Po smrti Jana Kuciaka a jeho priatelky sa na...

Written by Andrej
· 3 min read >
Blaha: Fakt je Kuciakov odkaz, aby tu vládli milionári? Taká

Fakt je Kuciakov odkaz, aby tu vládli milionári? Taká totalita tu ešte nebola!

Po smrti Jana Kuciaka a jeho priatelky sa na svetlo sveta začala objavovať akási novodobá časť Slovenska, ktorá sa považuje za tu slušnejšiu. Dnes však nikto reálne netuší kto je a kto nie je v skutočnosti slušný alebo neslušný Slovák. Je slušná Slovenka aj pekárka Hánka? Alebo je slušný Slovák Jožko, ktorý emigroval za prácou do zahraničia?

Vizitka najslušnejších je byt antificovsky, sedieť na par liberálnych festivaloch a len tak naivne si myslieť, že voľba tých slušnejšej krajine pomôže. Postupne sa na svetlo sveta dostáva novodobá cenzúra, ktorá zakazuje mať odlišný názor od tých slušnejších.

Ak máte odlišný názor ste buď fašista, komunista, marxista, sociopat, blázon či idiot. Na vlastnej koži to zažil aj poslanec Blaha, ktorý si dlhodobo servítku pred ústa nedáva a kritizuje liberálov. Aj, keď na neho ESET podal trestne oznámenie on naďalej pokračuje. Tentokrát Blaha okomentoval súčasnú generáciu, ktorú považuje za ukradnutú.

Fakt je Kuciakov odkaz, aby tu vládli milionári? Taká totalita tu ešte nebola!

UKRADNUTÁ GENERÁCIA

Mladí ľudia vždy túžili po slobode – liberálni marketéri to vedia. A tak sa im ponúkne hlúpučký príbeh, ako im slobodu prinesie liberalizmus, multikulturalizmus či kozmopolitizmus. Aby dosiahli slobodu, nemajú bojovať proti korporáciám, bankám či vojnám, ako to robili kedysi. Majú bojovať proti vlastnému národu, proti rodine, proti hraniciam. Liberálna ideológia je pilierom kapitalizmu. A liberálna sloboda je v skutočnosti sloboda korporácií akumulovať svoje bohatstvo a drancovať ľudí a prírodu. Ale to nevadí, mladí majú dôvod protestovať. Za kapitál. Za korporácie. Aké jednoduché!

ZÁSTUPNÉ TÉMY, KTORÉ NEOHROZUJÚ SYSTÉM

Celú mládežnícku protestnú energiu dokázali liberálne mimovládky a korporátne médiá odpútať presne tam, kam potrebovali – na témy menšín, homosexuálov či ochrany sliepočiek a tak. Pretože tieto témy nijako neohrozujú kapitalizmus. Ten môže veselo fungovať ďalej – ďalej sa budú kruto vykorisťovať pracujúci ľudia, ale gejovia dostanú možnosť sobášiť sa, jupííí. A detičky rebelujú, trepocú dúhovými vlajočkami, lebo to je dôležitejšie než to, že na nich nechutne bohatnú oligarchovia a korporácie, kým bežní ľudia žijú v chudobe a neistote.

INDI-VINDI, MULTI-KULTI – TAKÝCHTO “REBELOV” KAPITÁL POTREBUJE

Dostali ich do pasce. Mladí radikáli sa stali len konzumentmi marketingových rebélií. Toto je postmoderný kapitalizmus. Sofistikovaný a prešpekulovaný. Chlebové témy sú nudné, ekonomiku nerieš, globalizácia je cool, lebo môžeš cestovať a hlavne sa vykašli na svoj malý národ a mysli svetovo – tvoja “revolúcia” sa celá odohráva presne tam, kde to kapitalisti potrebujú. Indi-vindi, multi-kulti, ľudské práva a lib-dem. Korporácie si mädlia ruky. Takáto mládež im vyhovuje, nech sa len akože-búri. A hlavne si kúp moje tričko a voľ Čaputovú. Žmurk.

Fakt je Kuciakov odkaz, aby tu vládli milionári? Taká totalita tu ešte nebola!

FAKT JE KUCIAKOV ODKAZ, ABY TU VLÁDLI MILIONÁRI?

Zneužijú naozaj všetko, dokonca aj smrť. Veď sa len kuknite na obrázok. Dvaja mladí ľudia boli nechutne popravení a ešte rok a pol po vražde má niekto potrebu sa na tom politicky priživovať. A robiť si fotečky. Ako ich vražda spojila. Cítite to morálne dno? No jasné, poďme robiť z vraždy svoj kult. A tváriť sa, že čím viac budú mať v spoločnosti priestor chrumkavučkí milionári ako Kiska, ESET či Penta, tak bude lepšie.

Jasné, presne toto bol Kuciakov sen – aby mohli milionári bohatnúť a pchať sa do politiky. V toto majú detičky veriť. CVIČENÁ ZUZANKA A ako cvičená opica sa im pod týmto kolosálnym a morbídnym gýčom fotí ich nová hviezda, blondínka, ktorá deťom školeným hláskom vysvetľuje, čo si majú myslieť. Orwell by bol spokojný. Totalita ako vyšitá. Totalita, ktorá sa hrá na rebéliu. Perfektné!

A skutočný dôvod celej tejto maškarády je ten, aby si si na Pohode kúpil polievku za 4 eurá a cestoviny za 8 eur. Výrobná hodnota niekoľko centov. Ale ty rád prispeješ tým zdieračom, lebo si súčasťou hroznej dobroty, lásky a rebélie. Však slniečkové hnutie ide zmeniť svet, tak dáš za hovädzí vývar kludne aj 50 euro. Viva la revolución

POSTMODERNÝ KAPITALIZMUS – TAKÁ TOTALITA TU EŠTE NEBOLA

Mrzí ma, že tí, čo majú prachy, dokázali ohlúpnuť aj mnohých mladých idealistov, ktorí chcú skutočne meniť svet. S ESET-om a Kaščákom zmeníš tak akurát veľké vieš-čo, milý môj. Pochop to už konečne. Prečítaj si Jamesona a pochop, že im len robíš užitočného idiota. Toto celé je asi taká rebélia, ako bolo spartakiáda za socializmu.

Nič nejdete meniť. Ste len kultúrnou vložkou systémovej ideológie, ste kulisou kapitalizmu. Usmiatej a veselej totality, v ktorej vám systém ponúka ilúziu rebélie, aby z vás vysal aj posledné zvyšky nádeje. Postmoderný kapitalizmus. Najprepracovanejší totalitný systém v dejinách. Ale aj ten sa dá poraziť. Len ho treba prekuknúť.

Zdroj: https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2353102304928335?__xts__%5B0%5D=68.ARBYPN5GjQ5L9TrNOVn7vfXlmNdulozhHHwTCewwKgTeBlB9qJ8HcCZVpwY87vWKDxoZ4MdgGgw7KYxs7vyQwJpzH9ec_igLH4yGthnVxQcf-h-YhiiqN26gnu1j_i9fFEzwHcNw6ic8n83zwqXX6NiwchJ-_5CTgRVc36j7TL_fU9fCduiRMrrcTZjWQ95Ed-wt8n3j07iGCnABX0W-wOiy9F2GTVy0PQfPxS5hWcglpSuDjtXKGjZ8WnqBQ5vwTNd8or59YA7iM0A2VbXxZc7HgrICYefsVvE-i9pyDlR9YsqFY0DY3t-eVPMeN-LTsYu5b4_PkQftYbNEicxLkdfQwBkL&__tn__=K-R

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

One Reply to “Blaha: Fakt je Kuciakov odkaz, aby tu vládli milionári? Taká totalita tu ešte nebola!”

  1. Blaha ako vždy napisal čistu pravdu, vo všetkom suhlasim. Bodaj by bolo takych ludi viac, aby poukazovali čo nas čaka med bude vladnuť pravica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *