Slovensko

Blaha na rovinu o demokracii na Slovensku! Povedzte, čo ešte ostalo z demokracie…

Blaha na rovinu o demokracii na Slovensku! Povedzte, čo ešte ostalo z demokracie… Smeracky poslanec Ľuboš Blaha v najnovšom statuse vybral rôzne...

Napísal Andrej · >
Blaha na rovinu o demokracii na Slovensku! Povedzte, čo ešte ostalo z demokracie... 1

Blaha na rovinu o demokracii na Slovensku! Povedzte, čo ešte ostalo z demokracie…

Smeracky poslanec Ľuboš Blaha v najnovšom statuse vybral rôzne témy. V statuse rozobral tému 50 dňového moratória, ktoré nakoniec ústavným súdom neprešlo, hoci ho v parlamente schválili. Blaha sa tak isto v statuse sám seba pýta, čo ešte ostalo z demokracie na Slovensku.

Status poslanca Blahu, ktorý uverejnil na sociálnej sieti Facebook

„Povedzte, čo ešte ostalo z demokracie na Slovensku.

ÚSTAVNÝ SÚD POCHOVÁVA DEMOKRACIU NA SLOVENSKU

 
 

Zástupcovia ľudí v parlamente rozhodli, že bude platiť 50-dňové moratórium na prieskumy verejnej mienky.

Blaha na rovinu o demokracii na Slovensku! Povedzte, čo ešte ostalo z demokracie…

Ústavní sudcovia bez akéhokoľvek mandátu od občanov rozhodli, že to tak nebude.

PRIPOMÍNA MI TO ZÁKAZ ŠTRAJKU ŽELEZNIČIAROV V 2003 – AJ VTEDY SÚDY CHYTRO POŠPINILI DEMOKRACIU

Takúto rekordnú rýchlosť, tuším, naposledy nejaký súd vyvinul, keď kedysi za Dzurindu zakázali štrajk železničiarov a potom sa ukázalo, že štrajk bol legálny.

Hej, hej aj dnes potrebovali slniečka, aby sudcovia rozhodli rýchlo, a tak, ako oni chcú. A nikým priamo nevolení sudcovia sa rozhodli, ako bolo treba – však ešte by ich liberálneho média po prvých stránkach vláčili, takto je to istejšie.

KEĎ ČAPUTOVÁ HODÍ KOSTIČKU

Čaputová zavelí a Ústavný súd poslušne prinesie kostičku. Pohladkáme im ňufáčiky, zatlieskame.

A to nie je len o nikým priamo nevolených sudcoch. Zástupcovia ľudí v parlamente vyjadrujú v mene svojich voličov politické názory a nikým nevolení prokuratúry, napojení na liberálne mimovládky, ich za to stíhajú.

NIKÝM NEVOLENÍ APARÁTČICI TU ODRAZU ROZHODUJÚ O VŠETKOM – TO JE TÁ SLOBODA A DEMOKRACIA?

Nikým nevolení vyšetrovatelia robia politiku. Nikým ne volená SAV-KA sa mieša do politiky. Nikým ne volené mimovládky tu určujú, čo je správne. Nikým nevolení novinári z tlačovín Penty a Esetu tu šíria zlobu a ovplyvňujú orgány štátu.

Demokracia pomaly umiera. Dnes jej Ústavný súd uštedril tvrdú ranu. Idú nám ukradnúť Slovensko a už na to nepotrebujú ani mandát občanov. Sme jednou nohou v totalite“

DVOJAKÝ KILOMETER

Neuveríte, čo kedysi napísal Matovič o Rómoch. Nicholsonová chcela sterilizovať rómske ženy. Slniečkarsky študent Hodál chcel strieľať oponentov. A liberálny novinár Soltész nazval Slovákov "východoeurópskou čvargou". Ale to zjavne prokurátorovi Honzovi nevadí – to odrazu nie je rasizmus ani hanobenie. Žiadne obvinenia, žiadne trestné stíhania. Šikanovať sa smie iba Robert Fico.Toto nie je dvojaký meter, ale dvojaký kilometer!

Geplaatst door Ľuboš Blaha op Donderdag 12 december 2019

https://www.facebook.com/LBlaha/

foto zdroj: TASR / Jakub Kotian

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *