utorok, 30 mája, 2023

Blaha naložil Šebejovi! Keď hejtujes ako Dežo z dedinskej krčmy

Posledné články

Blaha naložil Šebejovi ako nikto nikdy! Nemám rad, keď sa niekto hra na niečo, čo nie je.

Zdá sa, že si poslanec Blaha na dovolenke oddýchol a načerpal nové sily. Ani trestne oznámenie od ESETU či kritika liberálov na jeho osobu ho nezastaví v ostrej kritike jednotlivcov.

Blaha už pred prezidentskými voľbami kritizoval Čaputovu. Následne ESET a teraz si občas podpichne do jednotlivcov. Jeden z nich je aj František Šebej, ktorý sa niekedy zdá akoby mal patent na rozum.

Blaha naložil Šebejovi ako nikto nikdy! Nemám rad, keď sa niekto hra na niečo, čo nie je.

Status poslanca Blahu

František Šebej sa na mne vyzúril v Denníku N. Už sa mi na tie primitívne výlevy amerických mopslíkov ani nechce reagovať. Nech štekajú, však sú za to platení. Beriem s humorom.

SPOMIENKY NA SEBEJA

Ale ako som čítal rozhovor so Šebejom (neodporúčam, príde vám nevoľno), tak som si spomenul na dve zábavné príhody, s ktorými sa s vami rád podelím – sú milé a poučné. Keď už spomína on, zaspomínam si aj ja

Prvá sa týka toho, prečo nemôžem brať Šebeja vážne. Absolvovali sme spolu zopár ciest, ja ako predseda európskeho a on ako predseda zahraničného výboru NR SR. Klasika – hádky, polemiky, prekáračky. Neskôr už len unavená apatia. Ale zaujal ma jeden z našich prvých rozhovorov.

KEĎ SI AŽ TAKÝ VEĽKÝ INTELEKTUÁL, ŽE ANI NEMUSÍŠ ČÍTAŤ A VŠETKO VIEŠ

Šebej sa rozdrapoval, aký skvelý je Hayek. A ja mu hovorím, čo konkrétne má na mysli, či knihu Cesta do nevoľníctva, alebo knihu Právo, zákonodarstvo a sloboda, alebo Osudovú domýšľavosť… Napísal som o Hayekovi niekoľko kritických kapitol do svojich kníh, tak som sa chcel o ňom rozumne porozprávať s jeho veľkým obhajcom, ktorý sa hrá na intelektuálneho guru slovenskej pravice.

A zo Šebeja odrazu vypadlo, že on vlastne Hayeka nečítal… Ups. Trápne ticho. A debata skončila. Načo sa baviť s človekom, ktorý si ani neprečíta svojho obľúbeného autora.

KEĎ HEJTUJEŠ AKO DEŽO Z DEDINSKEJ KRČMY

Boli sme vtedy v Taliansku a veľvyslankyňou tam vtedy bola vzdelaná pani, ktorá mala silný záujem o francúzsku literatúru a filozofiu, a tak sme prehodili pár slov, myslím, o Foucaltovi, Sartrovi či Althusserovi, všetko moji obľúbení filozofi.

Do toho nám prskne naježený Šebej – načo riešite francúzskych intelektuálov, to všetko sú len šašovia.

Kukneme naňho, že waw, reakcia hodná dedinského futbalistu a otázka znela: a čo konkrétne, milý pán predseda, sa vám nepáčilo na knižkách Foucalta? Odpoveď sa už dala očakávať – pcha, nečítal nič. A ešte si z toho robí zásluhu – on predsa šašov nečíta.

Trápne ticho. Zasa. Ono sa tak trochu samé pýta, že si človek prečíta knihy, ktoré nabubralo označuje za hlúpe. Inak pôsobí veľmi hlúpo ten, kto takto lacno rozdáva nálepky. Ale toto je, prosím pekne, Fero. Veľký pravicový intelektuál.

NEMÁM RÁD, KEĎ SA NIEKTO HRÁ NA NIEČO, ČO NIE JE

Vtedy som pochopil, že sa so Šebejom nemá zmysel baviť o čomkoľvek hlbšom. A tak sme už odvtedy riešili len bielkovinové diéty a iné prkotiny.

A tento človek dnes mňa ide hodnotiť. Už chápete, prečo mi je to srdečne jedno? Ja ho jednoducho nedokážem brať vážne.

Viete, mne nevadí, že nepozná politickú filozofiu. 99% ľudí sa nezaoberá politickou filozofiou. V tom nie je problém – každého baví niečo iné. Jeden hrá futbal, druhý okopáva záhradku, tretí počúva hudbu. Fajn, tak to má byť.

Ale nikto z týchto dobrých a šikovných ľudí nepredstiera, že je múdrejší než Sokrates. A Fero áno. Takýchto ľudí si nedokážem vážiť a môžu ma osočovať, koľko chcú – pre mňa sú duševní mrzáci a morálny odpad.

cely status poslanca Blahu tu

Blaha naložil Šebejovi ako nikto nikdy! Nemám rad, keď sa niekto hra na niečo, čo nie je

Zdroj: https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2364515783786987?__tn__=K-R

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

3 KOMENTÁRE

  1. Či sú červený, ružový alebo fialový. Andrej, asi si slovenčinu neľúbil tak, ako treba alebo? Všetky tie ypsilony chytro zmeň na mäkké í, lebo tak to má byť.
    Vladimír Repka

  2. Šebej nie je ani pravicový. On je len zapredaný Sorosov Judáš – robí to, čo iní Sorosovi zapredanci, teda jeho agendu: štvanie do svetovej vojny, islamizácia, nadpráva pre LGBT a pedofilov na rozvrat spoločnosti a ľahšiu islamizáciu. Moslimov potrebujú, aby v mene Alaha dobývali ruské nerastné bohatstvo pre Rotchildovcov a ich psa Sorosa, lebo Európania nechcú bojovať. Šebejovi nie sú milí LGBT a asociáli, tak len štve do svetovej vojny aj za to Soros platí. Ale preto nemôže postúpiť vyššie, nezaplatia mu viac volebných podvodov a propagandy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články