piatok, 28 januára, 2022

Blaha: „PRAVDA o Markíze ako to bolo naozaj? ..Že ona nie je ako Kovačič a že ona to..“

Posledné články

Média hlavného prúdu sú, čo raz selektívnejšie a neobjektívne. Dokazuje o tom veľa reportýťi niektorých médií hlavne tých minekotvorných. Mnohé média patria do po krídla liberýlnych komrporcií, ktoré sa snažia budovať liberálnu demokraciu v súlade s atlantickými partnermi. Ako to povedal nemenovaný občan na súde. Preto majú, čo raz viac priestor alternatívne média. A za to vám milí čitatelia ďakujeme.

 

Ľuboš Blaha: Pravda o Markíze ako to bolo naozaj?

Na Markíze celý včerajší protest zredukovali na to, že Blaha nemal pri spievaní hymny rúško. A ešte sa bez rúška aj odfotil s ľuďmi. No chápete – úplná masová vražda, zločin proti ľudskosti, genocída!

1. Z príspevku Markízy sršalo, že každého bez rúška treba rovno postaviť k múru a popraviť. Redaktorka Gabriela Kajtárová sa zase predviedla. Poviem vám, ako to bolo naozaj 😉

2. Pani Kajtárová ma s kamerou odchytila na proteste pri Hodžovom námestí. Hovorím jej – no jasné, Markíza, poznáme, to zas bude prekrútené. A ona, že nie, že ona nie je ako Kovačič a že ona to spracuje korektne. Vedel som, že nie, ale bojovať treba na všetkých frontoch – a tak začal rozhovor.

3. Kajtárová sa spýtala na protest, tak som jej povedal, ako majú ľudia už plné zuby Matoviča a ako je dobré, že sa Slovensko prebúdza. Ona na to, že či to myslím vážne, že veď tu pred Úradom vlády bolo násilie, zranenia a bordel.

4. Ja na to, že my sme pri parlamente mali pokojnú mierumilovnú demonštráciu, kde nebolo žiadne násilie, spievali sme hymnu a Robert Fico mal silný prejav. Na Hodžovom námestí sú desiatky tisíc ľudí a žiadne násilie tam takisto nie je.

5. A to, že Markíza potrebovala vraziť práve medzi ultras pred Úrad vlády, aby mohla predstierať, že protesty boli o násilí, to je ich problém. A ona, že nie, nie, že oni boli aj pred parlamentom aj na Hodžovom. A videli ste tam nejaké násilie? Že nie. No tak vidíte.

Ľuboš Blaha a TV Markíza
Ľuboš Blaha a TV Markíza (Zdroj: Ľuboš Blaha/Facebook, TV Markíza)

6. A ona na to, že či si nemyslím, že nenosenie rúšok ohrozuje bezpečnosť štátu kvôli pandémii. Tú svoju otázku zopakovala asi na trikrát a potom ju aj hrala v reportáži – lebo prečo nedať sebe polminútový priestor na otázku a politikovi, ktorého sa pýta, vystrihnúť päť sekúnd ako odpoveď… Ale k tomu sa ešte dostanem.

7. Spýtala sa ma na rúška a zákaz zhromažďovania. Hovorím jej – pozrite sa do Bieloruska, kde už pol roka protestujú masy ľudí a bagre tam neodhŕňajú mŕtve obete Covidu, čiže zjavne netreba nafukovať ohrozenie ľudí ani pri protestoch na Slovensku.

8. Prerušila ma už pri slove Bielorusko a zobrala mi mikrofón – vraj nehovorme o Bielorusku, ale o Slovensku. Hovorím – nechajte ma dokončiť argument, skončí to pri Slovensku. A ona, že nie, že ona chce hovoriť o Slovensku. Po minútovej prekáračke som si povedal svoje – aj tak to neodvysielala.

9. A spýtala sa opäť – nevadia vám ľudia bez rúška? Okolo nás sa medzitým zhromaždilo asi tridsať ľudí a začali po nej bučať, že prečo ma nenechá dohovoriť. Začala byť nervózna a vybuchla na mňa, že či mi nevadí, že títo ľudia po nej kričia a prerušujú ju. Odpovedám – veď len vyjadrujú svoj názor a ak tu niekto prerušuje iných, tak je to ona, keď ja odpovedám. Aspoň vie, aké to je.

10. Ďalej trvala na tom, že musíme hovoriť o rúškach. Ja jej hovorím, že nech nerieši rúška, ale to, prečo ľudia prišli, a že Slovensko dnes potrebuje zmierenie a zjednotenie, ale s Matovičom na čele vlády to nie je možné. Ľudia okolo zatlieskali. Pani Kajtárovú to ešte viac rozzúrilo.

 

Ľuboš Blaha a TV Markíza
Ľuboš Blaha a TV Markíza (Zdroj: Ľuboš Blaha/Facebook)

11. A tak zase rúška. A že či neohrozujú demonštrácie verejné zdravie. Použil som teda iný argument. Hovorím, pozrite sa na Sebastiana Kurza, rakúskeho kancelára, ktorý pokojne môže prejsť bez ochranky medzi ľudí, lebo nerozoštváva spoločnosť a ľudia ho rešpektujú – potom nie sú nutné ani demonštrácie, ak máte na čele krajiny normálneho lídra.

12. Takto mal znieť argument, ale ako je pri Markíze zvykom, prerušený som bol už pri slove Kurz – vraj, nehovorme o Rakúsku, hovorme o Slovensku. Ach jaj, klasika. Pri Markíze nikdy nepoužívaj súvetie a zložitejšiu myšlienku, len heslá a holé vety – ako keď hovoríš s opitým drevorubačom. Už si začínam zvykať.

13. A tak zase rúška. Hovorím jej, ja rúško mám, ukázal som jej ho. A ona, že iní ho nemajú. A ukázala na pár ľudí pri kamere, čo ho nemali. A ja hovorím, že si rozhodne nemyslím, že to ohrozuje bezpečnosť štátu.

14. Kajtárovej zažiarili očičká, lebo konečne som povedal niečo, čo jej zapasovalo do reportáže, ktorou chcela zaútočiť na protesty. A tak vytiahla túto moju vetu o tom, že mám rúško a prestrihla to na záber, kde s Robertom Ficom spievame hymnu bez rúška. Bingo!

15. Vzápätí záber na Matoviča, ako hovorí, aké je nenosenie rúšok nezodpovedné. Chaloš, čo v lete nenosil rúško ani vnútri medzi stovkou svadobčanov. Ale Markíza tak môže poslúžiť premiérovi, tak prečo nie – veď to je jej úloha. Splnené!

16. A potom prestrih na lekára, ktorý varuje pred nenosením rúšok. A oznam Mikulca, že pokuty neminú nikoho. Reportáž skončila a Markíza si zase splnila svoju propagandistickú úlohu. Pani Kajtárová si zaslúži prémie, režim ju určite odmení ako zaslúžilú umelkyňu.

17. Nič o tom, že desiatky tisíc ľudí majú dosť urážok od Matoviča. Že majú dosť neslobody. Že prichádzajú o robotu a o príjem. Že sú zúfalí. Nie, nič o tom. Problém Slovenska je len v tom, že Fico a Blaha si pri spievaní hymny vonku na čerstvom vzduchu dali na chvíľu rúško dole.

18. A že pri fotke si človek na sekundu rúško zloží a po zábere hneď nasadí. Rovnako ako si rúško človek zloží, keď sa ide napiť minerálky alebo zapáliť cigaretu, ak je fajčiar. Toto je bežná súčasť života, ale keď ste Markíza, tak z toho potrebujete urobiť verejný lynč proti Ficovi a Blahovi, lebo iný zmysel existencie nemáte.

19. Priatelia, bolo vás tam okolo Kajtárovej zopár – nenatočili ste niekto na mobil celý náš rozhovor? Ak áno, pošlite mi to prosím. Stálo by to za to. Nech ľudia vidia, ako prekrúcajú. Ako manipulujú. Ako nenechajú dohovoriť, ako prerušujú.

20. Nehnevám sa na pani Kajtárovú – je len súčiastkou v systéme. Je platená za režimovú propagandu a to robí výborne. Rovnako ako Marián Leško bol v roku 1987 platený ústredným výborom KSS za režimovú propagandu a tiež ju robil výborne. Nemožno sa na nich hnevať – sú to len propagandistickí mravčekovia svojich režimov.

Dôležité je ale pochopiť, ako to funguje, a čo je najpodstatnejšie – chápe to čoraz viac ľudí. Markízu už berie vážne len tá časť populácie, ktorá používa mozog iba ako výplň hlavy, nech sa objekt nezačne vznášať.

Zvyšok Slovenska už vie, že ak niečo povie Markíza, tak presný opak je pravdou. A čím viac takýchto lživých reportáží, tým viac ľuďom sa otvoria oči.

Ďakujeme za to, pani Kajtárová! Ďakujeme za to

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články