pondelok, 6 decembra, 2021

Blaha sa nemaznal! Poriadna FACKA pre Matoviča! „Matovič podviedol celé Slovensko. A vysmial sa všetkým do tvárí“

Posledné články

Blaha sa nemaznal! Poriadna FACKA pre Matoviča! „Matovič podviedol celé Slovensko. A vysmial sa všetkým do tvárí“

Opozičný poslanec Ľuboš Blaha okomentoval správanie premiera Igora Matoviča na dnešnej tlačovej konferencii. Matovič na tlačovke bránil svojho koaličného partnera Borisa Kollára. Opozičný poslanec opäť svojsky okomentoval správanie premiera a opäť sa s ním nemaznal

Keby existovala olympijská disciplína „kadenia si do vlastných úst“, tak za dnešnú tlačovku by Igor Matovič dostal zlatú medailu. On dnes v tejto disciplíne prekonal všetky svetové rekordy.

Zdroj: RTVS, archiv
Zdroj: RTVS, archiv

Možno si to Matovič neuvedomuje, ale jeho tlačovkou sa Slovensko dostalo do najťažšej morálnej krízy od roku 1993.

15 poznámok:

1. Spomeňte si, ako vrieskal po Andrejovi Dankovi, aby odstúpil za to, že je plagiátor. Vypisoval o „h…e“ na polici a označil ho za „zlodeja“. Dnes sa zopakovala navlas tá istá situácia, akurát na mieste Danka je jeho koaličný partner Boris Kollár. A čo na to Matovič? Vraj nevadí.

2. Odrazu je vlastne neuveriteľne sexi, ak je predseda parlamentu plagiátor. A de facto zlodej. Hlavne si to nepokazme.

Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

3. Prepáčte, ale to, čo dnes predviedol Igor Matovič, to je možno ešte väčší škandál, ako sám plagiát Borisa Kollára. Kollár podviedol odbornú komisiu a neoprávnene dostal titul. Ale Matovič podviedol celé Slovensko. A vysmial sa všetkým do tvárí.

4. Predseda vlády dnes vyslal Slovákom takýto signál: „nezáleží na tom, čo vravím, nezáleží na princípoch, nezáleží na ničom – jednoducho mám moc a chcem si ju udržať.“ Preboha, veď toto je popretie akejkoľvek, aj tej najelementárnejšej morálky.

5. Skúsme túto Matovičovu logiku rozvinúť do dôsledkov. Ak by Kollár, dajme tomu, niekoho zavraždil, Matovič by podľa tejto svojej fascinujúcej morálnej teórie mohol ďalej trvať na tom, že to je v poriadku – veď vládna koalícia je prednejšia než jedna vražda. No nie? Veď to dajte na misku váh!

6. A ešte by aj obvinil políciu za to, že vrah niekoho zavraždil – oni sú tí vinní, že ho nechytili. Presne toto vlastne tvrdil, keď dnes kydal na vysoké školy, ako keby Kollár ani neurobil nič zlé a ako keby za jeho plagiát mohlo nejaké abstraktné vysoké školstvo. A Boris Kollár je vlastne obeť.

7. Hej, hej, Sulík bol obeť Kočnerovho hemendexu a Kollár s Krištúfkovou sú vlastne obete zlého školstva. Takto nejako to funguje v tom úžasnom „slušnom Slovensku“ – je jedno, čo ukradnú a koľko toho ukradnú, oni sú vždy obete. Perfektné.

8. Matovič sa dnes reálne dostal na hranu civilizovanej diskusie. Na hranu demokracie. Verejná demokratická diskusia má zmysel, iba ak sa rešpektujú základné pravidlá logiky a morálky. Inak nemá zmysel diskutovať, proste si každý bude robiť, čo chce a nemáte ho ako konfrontovať. Môže podvádzať, klamať, kradnúť, zabíjať – však čo.

9. Matovič dnes dokonca priznal, že Dankovi pred rokom vyčítal plagiátorstvo len preto, že chcel povaliť vládu. Nie preto, že plagiátorstvo je zlodejina, ale preto, lebo túžil po moci. A dnes už moc má, takže už neplatí nič z toho, čo hovoril vtedy. Aké jednoduché!

10. Mne sa z toho normálne krúti hlava, čo všetko dnes z Matoviča vyliezlo. On poprel všetko, čo kedy v politike urobil. Za polhodinu celému Slovensku ukázal, že je obyčajný podvodník. A že nemá žiadnu morálku. Toto bol nihilizmus v praxi.

11. Chvíľkami to pripomínalo skôr grotesku. Matovič napríklad úplne otvorene povedal – „nebudem sa hrať na principiálneho“. To sa už ani nedá komentovať. On si proste povie, že nezáleží na morálke a bez problémov si bude šliapať po jazyku. Jeho tlačovky by mali byť mládeži neprístupné – veď to bolo navádzanie na zločiny!

12. A vraj to robí pre očistu Slovenska. Aj vy sa cítite tak očistene, keď vidíte, že sa tu jeden podvodník vehementne zastáva druhého podvodníka a vyhovára sa na to, že ide bojovať proti mafii – s bývalou podržtaškou mafiána Žaluďa?! A preto mu odpustí aj to, že získal podvodom titul?

13. Matovič dnes bez mihnutia oka hodil cez palubu celú morálnu imagináciu mladých vysokoškolákov a posvätil tie najhnusnejšie podvody: milá mládež, pokojne podvádzaj, dôležité je získať a udržať si moc, na ničom inom nezáleží. Takto ide Matovič budovať to čisté a slušné Slovensko.

14. Premiér sa vlastne priznal k tomu, že roky v slovenskej politike od rána do večera iba podvádzal. Kedysi to isté urobil maďarský premiér Gyurcsány – vyhlásil: „Klamali sme ráno, večer aj v noci.“ Pamätáte? Presne toto isté dnes o svojom opozičnom období vyslovil aj Matovič.

15. Po Gyurcsányovom priznaní Maďari vyšli do ulíc a podvodníka zvrhli. Nezaslúži si slovenský podvodník to isté? A nemala by sa už konečne ozvať aj ctená pani prezidentka? Tá najslušnejšia zo slušných?

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články