nedeľa, 28 novembra, 2021

Blaha vysvetlil rozdiel medzi Liberálmi a Socialistami! Pre tieto slová budú liberáli Blahu ešte viac nenávidieť.

Posledné články

Blaha vysvetlil rozdiel medzi Liberálmi a Socialistami! Pre tieto slová budú liberáli Blahu ešte viac nenávidieť.

 

Poslanec NR SR Blaha na sociálnej sieti Facebook porovnal rozdiel medzi Liberálmi a Socialistami. Ľuboš Blaha je jasným zástancom viac sociálneho ako liberálneho. Preto si na túto tému opäť servítku pred ústa nedal.

Blaha vysvetlil rozdiel medzi Liberálmi a Socialistami! Pre tieto slová budú liberáli Blahu ešte viac nenávidieť.

Vybraná časť statusu poslanca Blahu

LIBERALIZMUS NEVIE POCHOPIŤ, ŽE ODLIV MOZGOV JE ZLO
Ospravedlňte trošku ľahšej filozofie. Skúsim vám to vysvetliť po lopate, ako svojim študentom, keď prednášam o globalizácii.
Liberalizmus nedokáže riešiť problémy globalizácie, pretože jeho perspektíva je čisto individualistická. Nevníma spoločnosť ako celok a potom mu uchádzajú súvislosti.

Zoberte si problém odlivu mozgov. Najväčšie talenty migrujú z rozvojových a chudobnejších štátov do najbohatších štátov sveta – do USA, Británie či do Nemecka. Z pohľadu liberalizmu je to ich sväté právo – veď, ach, vžite sa do utrpenia tohto človiečika.

GLOBALIZÁTOROV NEZAUJÍMAJÚ ZDECIMOVANÉ NÁRODY, ICH ZAUJÍMA IBA ÚSPEŠNÝ INDIVIDUALISTA

Typický liberál sa bude oháňať ľudskými právami šikovného lekára z Kalkaty, ktorý má predsa právo na lepší život v súkromnej ordinácii v New Yorku než by mal niekde v špinavej nemocnici v indickom slame.

Liberál si nepoloží otázku: a čo ostane v Indii, keď všetci najlepší lekári odídu do Ameriky či Nemecka?

Lenže toto je kľúčová otázka, ktorá rozhoduje o kvalite života miliónov ľudí v krajinách, odkiaľ sa všetci tí lekári a vedci rozhodli zdúchnuť. Hovorí sa tomu odliv mozgov.

 

TOTO JE ROZDIEL MEDZI LIBERÁLMI A SOCIALISTAMI

Výsledkom je, že najbohatšie štáty vycuciavajú z tých chudobnejších štátov tie najväčšie talenty, a preto napredujú. Hej, hej, pre daného talentovaného jednotlivca je to výhodnejšie, a preto liberáli tlieskajú – oni totiž vždy stoja na strane tých silnejších.

Pre spoločnosť, z ktorej odchádzajú talenty, je to katastrofa. Pretože chudobnejšie národy sa nikdy nebudú mať šancu rozvinúť, ak tí najlepší odídu.

A preto socialisti protestujú. Preto hľadajú riešenia. Preto kritizujú globalizáciu. Alebo – aj preto.

Pretože taká je logika liberálnej globalizácie – bohaté národy prosperujú, chudobné národy upadajú. Kvôli individualistickej a darvinistickej perspektíve liberalizmu.

 

LACNÉ SKRATKY LIBERÁLOV

Ak sa nad tým vôbec liberál zamyslí, ukáže prstom na miestnu vládu. Indický liberál začne nadávať na vládu v Indii. Liberál kdesi z Bolívie bude kričať na vládu v Bolívii. A liberál z Bangládeša bude kritizovať bangládešskú vládu.

Povedia – to vy za to môžete, vládni politici, že naši lekári nemajú také platy ako v Nemecku či v Amerike! Ak by ste dobre vládli, už sme sa dávno mohli mať ako Američania!

KEBY STE TROCHU ŠTUDOVALI HISTÓRIU, DETIČKY AMERIKY

 

V skutočnosti za to aktuálna vláda v Indii či Bolívii zväčša vôbec nemôže. Bohatstvo v jednotlivých krajinách sa kumuluje po stáročia a je výsledkom rôznych faktorov – kolonializmu, vykorisťovania, historických pohrôm, nespravodlivej ekonomickej deľby práce, vojen či aktuálneho neférového globálneho obchodu.

Skúste si pozrieť napríklad Walllersteina, podrobne rozoberá, ako historicky kedysi dávno došlo k rozdeleniu sveta na bohaté centrum (pár bohatých západných štátov) a chudobnú perifériu (zvyšok sveta).

 

TEN VÁŠ DOKONALÝ ZÁPAD SA UŽ PO STÁROČIA SPRÁVA AKO TYPICKÍ GANGSTRI

Keby Briti nezdecimovali kedysi Indiu, asi by bola niekde inde. Keby Američania nezlikvidovali Irak, asi by bol niekde inde. Keby západné korporácie neničili Afriku, asi by bola niekde inde. A tak ďalej.

Pointa je, že odliv mozgov týmto národom ešte viac ubližuje. Bohaté západné národy si od chudobnejších národov vyberajú „hrozienka“ a nechávajú ich ďalej hniť.

Liberál však nevidí utrpenie týchto národov, on vidí iba ľudské práva tých šikovnejších a talentovanejších príslušníkov vyšších stredných tried. A preto tára o migrácii, multikulturalizme a voľnom obchode.

 

 

 

 

 

PO ROKU 89 NÁS POLOŽILI NA KOLENÁ A TERAZ Z NÁS VYSÁVAJÚ ŽIVOT

Používam vyhrotený príklad Indie či Bolívie pre lepšie pochopenie. Analogicky to platí aj pre tzv. postkomunistické štáty v Európe. Po roku 89 padli totálne na dno – vyrabovali to tu západné korporácie a miestni gangstri.

Všetko, čo po desaťročia budovali komunisti, za pár rokov premenili na spúšť. Položili celý región na kolená.

Keď sa začali tieto štáty zviechať, zo Západu prišli s ponukou – nech sa páči, prijmeme vašich lekárov, učiteľov a špičkových vedcov a dáme im naše platy, bude sa im žiť lepšie… Sebe pomáhajú a nás ďalej ničia.

 

PREČO VYCHOVÁVAŤ LEKÁROV PRE NEMECKÉ NEMOCNICE?

Je nereálne myslieť si, že lekárom na Slovensku dokážeme ponúknuť také platy ako v Anglicku či Nemecku.

Západné mocnosti po stáročia kolonizovali planétu, aby mali taký náskok, že ich životná úroveň bude najbližšie desaťročia jednoznačne vyššia. Žiadna vláda neurobí zo Slovenska do budúceho štvrtku Švajčiarsko. To hádam chápe aj pani Čaputová.

Otázka je, prečo by sme mali my využívať naše verejné zdroje na to, aby sme vyrábali kvalitných lekárov či vedcov pre zahraničné koncerny a nemecké nemocnice? Prečo ich radšej neinvestovať do rozvoja našej spoločnosti?

LIBERALIZMUS JE IDEOLÓGIA SEBECTVA

Toto je otázka, ktorú si položí socialista. Pretože chce pomôcť svojmu národu a uvažuje nad tým, ako racionálne využiť verejné zdroje na lepší život ľudí vo svojom štáte.

A áno, zastavenie odlivu mozgov je jednou z priorít pre každého, kto chápe riziká globalizácie.

Liberál bude kričať – ale veď tým narušujete slobodu tých úspešnejších. Takí sú liberáli.

Ich pohľad je individualistický, ich pohľad je sebecký. Budú sa oháňať ľudskými právami, v skutočnosti však ide o ideológiu sebectva.

 

SOCIALISTI MYSLIA NA CELÉ SLOVENSKO

Socialista odpovie – štát predsa investoval do talentov obrovské verejné zdroje, aby lekári či vedci pomáhali našej spoločnosti rásť.

Nedá sa na to pozerať iba sebecky. Oni nespadli z višne ako chirurgovia. Dostali vzdelanie od Slovenska, ta nech splatia svoj morálny dlh slovenskej spoločnosti.

Toto je celospoločenský pohľad. Typický pre socialistov. Snažia sa pomôcť celej spoločnosti, nielen úspešným, bohatým a talentovaným.

 

LIBERÁLI POMÁHAJÚ SILNEJŠÍM, SOCIALISTI SLABŠÍM

Návrh Smeru ako zastaviť odliv mozgov je dobrý námet do diskusie, ako pomôcť Slovensku.

Liberáli ho nemôžu pochopiť, pretože ich ideológia je ideológiou sebectva, individualizmu a globálneho kapitalizmu. Ich ideológia plodí nerovnosť a pomáha len tým najsilnejším.

My myslíme na tých slabších. My myslíme na celú spoločnosť. My myslíme na naše národy, naše komunity.

Zdroj: https://www.facebook.com/LBlaha/photos/a.2052950104943558/2528840070687890/?type=3&theater

Zdroj foto: https://slobodnyvyber.sk/lubos-blaha-kazdy-rezim-ma-svojich-urvalkov/, Blaha,

Zdroj foto: Foto: SITA/Ludovít Vaniher, https://www.hlavnydennik.sk/2019/12/16/sas-sa-pridala-k-paktu-o-neutoceni/

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články