utorok, 30 mája, 2023

Blokovanie názorov a skupín? Rodí sa nová naivná demokracia?

Posledné články

Blokovanie názorov a skupín? Rodí sa nová naivná demokracia?

Blokovanie názorov a skupín? Rodí sa nová naivná demokracia?
Blokovanie názorov a skupín? Rodí sa nová naivná demokracia?

Po roku 1989 sme sa dočkali toho, že budeme žiť konečne v slobodnej dobe, kedy sa za odlišný názor na danú problematiku nebude trestať. Od roku 1989 sa svet zmenil. Už to nie sú len noviny a časopisy, ktoré sú mienkotvorným médiom. V súčasnosti sú informácie čoraz viac dostupnejšie na internete. Videa, články či rôzne fakty sa veľmi ľahko dajú nájsť jednoduchým klikom. Informačný svet sa v súčasnosti rozdelil na mainstream a alternatívu.

Ľudia čoraz viac začínajú veriť viac alternatívnym médiám, ktoré sa snažia zaujať predovšetkým kritickým pohľadom na svet. Práve informácie by mali byť tým silným záchytným bodom. Mainstream často zabúda správu viac analyzovať a píše jednotvárne. Netreba sa potom diviť, že médiá ovládajú liberálny reportéri, ktorý sú často ukážkou jednotvarnosti. Práve jednotvárnosť škodí kritické mu mysleniu obyvateľstva, ktoré často naivne verí kávičkovej smotánke, ktorá má vždy svoju pravdu a vždy vie. Čo je pravda alebo hoax. Cenzúra začína vznikať aj na sociálnej sieti Facebook, kedy skupinka ‚odvážlivcov‘ postupom času začína meniť víziu novej demokracie, ktorá sa mení na ubohu jednotvárnosť názorov. Blokujú sa nie len názory ale po novom aj veľké skupiny.

Blokovanie názorov a skupín? Rodí sa nová naivná demokracia?

55 tisícová skupina  akoby jedným „klikom“ zanikla (Slovenský národ, spamätaj sa) . Týmto zanikli aj názory nespokojných ľudí na Slovensku. Akoby už vôbec neexistovali. Týmto prejavom zaniká akákoľvek diskusia na Facebooku. Akýkoľvek odlišný názor sa trestá blokáciou. Je paradoxom, že sloboda názorov postupne zaniká aj takouto víziou liberálnej spoločnosti, ktorá nemá absolútny záujem diskutovať. Zrodila sa jednotvárnosť v mainstreame a tento krát sa rodí nová jednotvárnejšia a predovšetkým liberálnejšia diskusia, ktorá má navodzovať dojem pravdy vš hoaxov. Co je však v skutočnosti pravda naozaj nikto nevie. Kritická debata však tým pádom skončila aj na sociálnej sieti Facebook, ktorý je už momentálne ovládaný liberálnou smotánkou a odlišný názor je automaticky trestaný okamžitým blokom. Dočkáme sa podobnej mediálnej naivity ako pred rokom 89 a masívnej cenzúry

zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=EDla_R62iEs, https://www.youtube.com/watch?v=XZofVS4MNmI,

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články