utorok, 30 mája, 2023

Boli zverejnené rozhovory Jelcina a Clintona o Putinovi

Posledné články

Boli zverejnené rozhovory Jelcina a Clintona o Putinovi

Jelcin Clinton a Putin
Jelcin Clinton a Putin

Z informácií, ktoré boli zverejnené na stránkach Billa Clintona je zrejmé že prvý prezident Ruska osobne informoval Clintona o tom ktorý bude ďalší prezident Ruskej Federácie.
Sputnik News informuje že počas rozhovoru 8. septembra vyjadril prezident Jelcin presvedčenie že novým prezidentom Ruska by sa mal stať Putin a že získa pdporouv občanov.

 

Prvý Ruský prezident Jelcin sa priznal vo svojím záznamoch (pamätiach) že dlho premýšľal nad tým, kto by mal riadiť zem v roku 2000. Vraj mal aj dni kedy nemohol prísť na žiadne meno a kandidáta.
Ako sám povedal: „Nakoniec som na neho narazil“. Povedal Jelcin Clintonovi.

Ako Jelcin povedal: Naštudoval som si Putinov životopis, jeho kontakty a záujmy a potom vraj pochopil že je to dobrý a spoľahlivý človek..
Jelcin zdôraznil že medzi pozitívne vlastnosti Putina uviedol dôkladnosť, silu a najme to že bol veľmi spoločenský. Podľa slov Jelcin bol presvedčení že jeho Americký oponent sa uistí v tom, že nový líder štátu bude vysoko kvalifikovaný.

O dve mesiace neskôr za účasti ďalšieho rozhovoru oboch predstaviteľov, ktorý sa uskutočnil 19. novembra bol Jelcin presvedčení v tom že budúcim prezidentom bude Putin.

„Samozrejme, že Putin. On bude mojím nástupcom, je to demokrat a pozná Západ,“ odpovedal Clintonovi.
Clinton už vtedy stihol spoznať Putin osobne na summite APEC v Oklandu. Clinton v tedy povedal že Putin v ňom vyvolal dojem veľmi chytrého človeka.

Pre pár dňami sme informovali o tom ako bol Jelcin prepojený na Ameriku a ako vraj poslušne počúval čo mu z Washingtonu povedia. Sám sa aj viac krát pokúšal utiecť na Americké veľvyslanectvo. Článok si môžete pozrieť tu: Jelcin “Tri dni pil” a potom sa snažil utiecť na Americké veľvyslanectvo.

Prvé Putinové slová po zvolení:

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/politika/201808317987554-jelcin-putin-clinton-dejiny-rusko/

Foto: sputniknews.com

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články