Magazín

Boli zverejnené rozhovory Jelcina a Clintona o Putinovi

Boli zverejnené rozhovory Jelcina a Clintona o Putinovi Z informácií, ktoré boli zverejnené na stránkach Billa Clintona je zrejmé že prvý prezident...

Written by Daniel
· 1 min read >
Jelcin Clinton a Putin

Boli zverejnené rozhovory Jelcina a Clintona o Putinovi

Jelcin Clinton a Putin
Jelcin Clinton a Putin

Z informácií, ktoré boli zverejnené na stránkach Billa Clintona je zrejmé že prvý prezident Ruska osobne informoval Clintona o tom ktorý bude ďalší prezident Ruskej Federácie.
Sputnik News informuje že počas rozhovoru 8. septembra vyjadril prezident Jelcin presvedčenie že novým prezidentom Ruska by sa mal stať Putin a že získa pdporouv občanov.

 

Prvý Ruský prezident Jelcin sa priznal vo svojím záznamoch (pamätiach) že dlho premýšľal nad tým, kto by mal riadiť zem v roku 2000. Vraj mal aj dni kedy nemohol prísť na žiadne meno a kandidáta.
Ako sám povedal: “Nakoniec som na neho narazil”. Povedal Jelcin Clintonovi.

Ako Jelcin povedal: Naštudoval som si Putinov životopis, jeho kontakty a záujmy a potom vraj pochopil že je to dobrý a spoľahlivý človek..
Jelcin zdôraznil že medzi pozitívne vlastnosti Putina uviedol dôkladnosť, silu a najme to že bol veľmi spoločenský. Podľa slov Jelcin bol presvedčení že jeho Americký oponent sa uistí v tom, že nový líder štátu bude vysoko kvalifikovaný.

O dve mesiace neskôr za účasti ďalšieho rozhovoru oboch predstaviteľov, ktorý sa uskutočnil 19. novembra bol Jelcin presvedčení v tom že budúcim prezidentom bude Putin.

“Samozrejme, že Putin. On bude mojím nástupcom, je to demokrat a pozná Západ,” odpovedal Clintonovi.
Clinton už vtedy stihol spoznať Putin osobne na summite APEC v Oklandu. Clinton v tedy povedal že Putin v ňom vyvolal dojem veľmi chytrého človeka.

Pre pár dňami sme informovali o tom ako bol Jelcin prepojený na Ameriku a ako vraj poslušne počúval čo mu z Washingtonu povedia. Sám sa aj viac krát pokúšal utiecť na Americké veľvyslanectvo. Článok si môžete pozrieť tu: Jelcin “Tri dni pil” a potom sa snažil utiecť na Americké veľvyslanectvo.

Prvé Putinové slová po zvolení:

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/politika/201808317987554-jelcin-putin-clinton-dejiny-rusko/

Foto: sputniknews.com

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *