sobota, 22 januára, 2022

Budú ju TRESTNE stíhať? „Pani prezidentka, je čas, aby ste vysvetlili Slovensku, čo ste to preboha spáchali“

Posledné články

Budú ju TRESTNE stíhať? „Pani prezidentka, je čas, aby ste vysvetlili Slovensku, čo ste to preboha spáchali“

Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel (Fico), Čaputová/Facebook

Priznám sa, že nesledujem svet módy. A preto som s otvorenými ústami sledoval posledné video Roberta Fica. Z tohto sa rodí najväčší škandál prezidentskej kancelárie od roku 1993.

1. Keď som počúval Roberta Fica, skoro som spadol zo stoličky – vôbec som netušil, že v prípade prezidentkinej dcéry a jej módnej kariéry môže ísť o takýto šialený konflikt záujmov.

2. Viete, kto prezidentke Čaputovej navrhuje garderóby? Istý Boris Hanečka. Prvýkrát som to meno počul, fakt módu nesledujem.

3. Chytro som si to vygooglil, chlapík v rozhovore pre Denník N v roku 2019 opisoval, aký je šťastný, že si ho Čaputová vybrala ako návrhára svojich garderób – vraj sa mu splnil sen.

4. Fajn. Na tom by asi nebolo nič zlé. Je síce otázka, koľko peňazí daňových poplatníkov ide na služby pána garderobára a či to nie je rozhadzovanie peňazí… ale to samo osebe nie je konflikt záujmov.

5. Lenže pred dvoma dňami prezidentka Čaputová svojim zúrivým statusom odštartovala kauzu Emma. Slovensko sa dozvedelo, že jej dcéra Emma je modelka a hoci má iba 17 rokov, išla na módnu prehliadku.

6. Fakt som netušil, že Čaputovej dcéra je modelka. A prišlo mi hnusné, ako Čaputová zbytočne a nechutne zaútočila na opozičného poslanca Tarabu – upozornila tým na svoju dcéru celé Slovensko. A asi to bol zámer.

7. Ale tu odrazu prichádza kľúčová informácia. Módna prehliadka, na ktorej sa objavila Čaputovej dcéra, je organizovaná Borisom Hanečkom. Hej, hej, to je to isté meno, ktoré jej navrhuje garderóby.

8. A to je riadny prúser. Hanečka je chlap, ktorý Čaputovej vďačí za (zrejme) tučné zákazky a obrovskú prestíž. Obliekať prezidentku, to je v módnom svete asi sakramentsky dobrá reklama. Kšefty sa budú rinúť…

9. Čo by chaloš nespravil pre prezidentku… Možno aj dcérku by uplacíroval na móle… Ja len, že ľudovo sa tomu hovorí – protekcia. A v tomto prípade to podozrenie priam bije do očí.

10. Mamička vytvorí pre chaloša príležitosť storočia. A dcérenka vzápätí dostane príležitosť storočia. Všetci aktéri vysmiati… len daňových poplatníkov to akosi stojí kopu prachov. A ostatným modelkám ostanú len oči pre plač.

11. Keby išlo o kohokoľvek iného ako Čaputovú, liberálne médiá by ho už trhali na kusy. Ale je zvláštne, že tu už druhý deň riešia nevinný Tarabov status a nikto neskúma, či tu nejde o konflikt záujmov.

12. Z tohto môže byť Čaputovej Watergate. Čo keď sa prezidentka dohodla so svojím dvorným návrhárom, že mu dohodí kšeft, ak urobí z jej dcéry úspešnú modelku? Toto je legitímna politická otázka – veď ide o verejné peniaze a verejnú funkciu!

13. Všetci želáme Čaputovej dcérke veľa úspechov, rovnako ako všetkým mladým dievčatám na Slovensku. Ale musí to byť zaslúžené. A tu je veľká otázka, či bolo. Prepojenie jej matky a organizátora módnej prehliadky je príliš okaté. A to nehovorím o tom, že prezidentka Čaputová urobila svojou účasťou na Hanečkovej módnej prehliadke svojmu „kamošovi“ reklamu ako delo.

14. Poprosíme prezidentskú kanceláriu, aby zverejnila všetky zmluvy a dohody, ktoré uzavrela s pánom Hanečkom. Keď tie sumy Slováci uvidia, môžu si sami urobia názor o objektivite Hanečkovkých kastingov.

15. Pani prezidentka, je čas, aby ste vysvetlili Slovensku, čo ste to preboha spáchali. Ste podozrivá z ťažkej sprenevery. Z korupcie. A rodinkárstva. Toto len tak nevyprchá – nech sa vaše slniečkarske médiá

podozrivá z ťažkej sprenevery. Z korupcie. A rodinkárstva. Toto len tak nevyprchá – nech sa vaše slniečkarske médiá snažia akokoľvek.

A vašich verných fanúšikov by som poprosil o niekoľko stoviek komentárov so slovom „dobre“, ako to robia posledné dni – čím viac ich je, tým viac mi fejsbúk vykazuje interakcií… a tým väčší má môj status dosah… Ste užitoční, drahí moji. Len tak ďalej.

Ďakujeme za kus dobrej roboty, slniečka.

Komentár opozičného poslanca Ľuboša Blahu

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články