utorok, 30 mája, 2023

Búgár o jeho problémoch s mafiou

Posledné články

Búgár o jeho problémoch s mafiou

Búgár o jeho problémoch s mafiou
Búgár o jeho problémoch s mafiou

 

Deväťdesiate roky so sebou priniesli podnikateľský rozmach, ale najme na čiernom trhu. Dobre o tom vie svoje predseda strany Most Híd Béla Bugár. Ktorý na pôde parlamentu bojoval proti organizovanému zločinu. Taktiež oponoval vláde Vladimíra Mečiara, ktorý je spájaný údajne s Banskobystrickými podsvetím.

 

Bugár sa dočkal granátu pred rodinným domom!

V médiách sa objavilo mnoho informácií o tom ako podsvetie a organizovaná skupina pod názvom „Papájovci“ mali údajne hodiť granát pred rodinný dom Bélu Bugára. A to v rámci výstrahy aby sa naďalej nezúčastňoval v boji proti organizovanému zločinu v Národnej rade Slovenskej republiky. Papájovci pôsobili v oblasti južného Slovenska, ale ich údajným hlavný stanom bola Dunajská Streda. Ich činnosť opisovali aj archívne záznamy z deväťdesiatych rokoch kedy sa stretol Róbert Kaliňák a Béla Bugár pri útoku na dom Bélu Bugára. Tieto zábery sú stále dostupné v dookumentárnom seriál Rozhlasu a televízie Slovenska pod názvom Mafiáni.

Béla Bugár a Robert Kaliňák
Béla Bugár a Robert Kaliňák – Búgár o jeho problémoch s mafiou

Vtedajšie televízne redakcie sa nedopátrali informácie prečo bol Róbert Kaliňák na mieste činu. Ale špekuluje sa o tom, že zverejnená fotografia nemusí byť zo spomínaného incidentu. Údajne môže pochádzať z neskoršieho obdobia.

 

Bugárovi začali písať neznáme osoby!

Bugárovi sa dostali do rúk lístky, ktorých sa neznáme osoby vyhrážajú jemu a jeho rodine. No Matovič sa pridal tiež:

„Jediná motivácia skorumpovaných strán v politike je mať prístup k eurofondom,“

„Bugárovi od začiatku išlo o peniaze,“

Matovič zašiel skutočne ďaleko, hovorí Bugár:

„On sa zbláznil. On používa slová, za ktoré by mal inde sedieť ako v parlamente. Dosiahli sme, že na základe vybičovaných emócií opozíciou nie ulice mi píšu, nech mi mafia zabije dcéru,“

 

Bugár preto v tom čase požiadal o policajnú ochranu:

„Dnes som musel požiadať o zvýšenú policajnú ochranu. Dostal som výhražné e-maily vyzývajúce na likvidáciu mňa a ľudí v mojom okolí. Toto je cez čiaru. Takéto hrozby ani podpaľovanie straníckych centrál nemajú s ústavnosťou ani s demokraciou nič spoločné. Sem podľa neho vedú štvavé reči opozície. Som presvedčený, že toto nechce nikto ani na námestiach,“

Bugár začal argumentovať tým, že bojoval proti mafii pričom Matovič sa obohatil na daňových podvodoch.

 

Búgár o jeho problémoch s mafiou

Pomoc pri týchlo vyhrážkach poskytla aj Generálna prokuratúra na čele z Čižnárom. No Búgár ju odmietol s tým, že keď sa nieto takto vyhráža tak to neurobí. A v Duanjskej Strede podľa slóv Bugára majú jeden prípad kde sa vyhrážali jeho sympatizantovi, ktorému chceli podzrezať krk. No ten podnikol kroky na to aby sa partične chránil a ohlásil to polícii.

Na otázku či potrebuje zvýšenú ochrannú povedal, že na čo mu je? Vraj dostal granát, ktorý vybuchol s arugentáciou, že on bojoval proti mafii. Vraj tí mafiáni, ktorý hodili daný granát už nežijú, ale Béla Bugár áno.

Vraj keby ho chceli zabiť tak ho počkajú, keby odbočoval do ulice skryjú sa za stomy a celou dávkou by ho „dajú dole“. Ako sám hovorí:

„ak sa niekto bojí nech nechodí do lesa“.

Vraj ak by sa niečo stalo jeho rodine zobral by spravodlivosť do vlastnýh rúk.


Zdroj:
parlamentnelisty,sk/arena/monitor/Co-este-o-Kalim-nevieme-Objavil-sa-aj-na-zaberoch-z-miesta-kde-utocila-mafia-270822
webnoviny,sk/bugarovi-pisu-nech-mu-dceru-zabije-mafia-poburili-ho-aj-vyroky-matovica/
Búgár o jeho problémoch s mafiou


Foto: RTVS, Béla Bugár a Robert Kaliňák v rozhovore.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.
Predchádzajúci článokKde zmizol Tom Nicholson?
Ďalší článokHLASOVALO SA! Smer-SD nepodporil Fica

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články