pondelok, 29 mája, 2023

Bugár: „Rusko je agresor a máme ho odsúdiť,“

Posledné články

Bugár: „Rusko je agresor a máme ho odsúdiť,“

Rusko je agresor a máme ho odsúdiť- Béla Bugár
Rusko je agresor a máme ho odsúdiť- Béla Bugár

Člen stredopravej koalície

a súčasný podpredseda parlamentu Béla Bugár sa na dnešnej tlačovke vyjadril na aktuálnu situáciu ohľadom Ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka. Vyjadril sa aj v súvislosti s aktuálnym konfliktom medzi Ukrajinou a Ruskom. Podľa lídra Mostu-HID je Rusko je agresorom a máme ho odsúdiť. Na druhej strane Bugár tak ako aj jeho členka Csefalváyová súhlasili aby Migračný Pakt OSN bol podpísaný. Béla Bugár sa taktiež opiera o názor, že by nebolo správne aby Lajčák ukončil pôsobenie v Slovenskej diplomacii. Práve podľa neho ak Lajčák abdikuje, bude spochybnená zahraničná politika Slovenska. Bugár sa predovšetkým obáva zahraničnej politiky, ktorá sa odchodom Miroslava Lajčáka môže zmeniť. V kuloároch sa hovorí, že by Lajčáka mohol vymeniť bývalí trojnásobný premiér Róbert Fico. Nepáči sa mu predovšetkým spochybňovanie práce Miroslava Lajčáka u jednotlivých koaličných partnerov. Podľa Bugára je potrebné sa rokovania o pakte zúčastniť. Práve podľa Bugára by malo Slovensko tlmočiť svoje výhrady a snažiť sa ich dostať do zápisnice z rokovania.

Tak či onak je to naozaj diskutabilné, že sa koalícia nemôže stále dohodnúť či pakt OSN podpíše alebo nie. Momentálne sa s veľkou pravdepodobnosťou budú stredopravá koalícia hádať či tam niekoho pošle alebo nie. V praktickosti však súčasnej vláde neostáva dlho času. Andrej Danko by tam nepustil ani upratovačku. Pellegrini chce vypracovať analýzu a Bugár by tam najradšej niekoho poslal. Lajčák hrozí demisiou. Migračný pakt OSN je onedlho na spadnutie. Súčasná koalícia je však týmto paktom ostala akoby prekvapená. To ako sa rozhodnú nakoniec koaličný partneri sa dozvieme onedlho. Ak by nakoniec pakt OSN nebol podpísaný bola by to kompletná odpoveď V4 na súčasnú ilegálnu politiku, ktorá sa za 2,5 roka absolútne nevyriešila. S paktom nesúhlasia ani USA, Izrael, Bulharsko či Rakúsko

Bugár: „Rusko je agresor a máme ho odsúdiť,“

Bugár tiež hovoril o situácii na Ukrajine a aktuálnom konflikte medzi Ukrajinou a Ruskom, ktorý vznikol po incidente medzi námornými silami v Kerčskom prielive. Podľa Bugára je Rusko agresorom. „Rusko je agresor a máme ho odsúdiť,“ potvrdil Bugár.

https://www.aktuality.sk/clanok/646012/ak-lajcak-odide-z-vlady-bude-spochybnena-zahranicna-politika-sr-tvrdi-bugar/, http://www.infovojna.sk/article/video-ak-lajcak-abdikuje-bude-spochybnena-zahranicna-politika-slovenska-varuje-bugar

 

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

2 KOMENTÁRE

  1. Bela – si ZRADCA NARODA!!! ZOBER SI TYCH MOSLIMANOV DO VLASTNEHO DOMU NA JEDEN ROK A POTOM SA MI OZVI. RAD SI DAM S TEBOU SCHODZKU PRI NIAGARSKYCH VODOPADOCH A FAKTAMI A ZIVOTNYMI SKUSENOSTAMI S MOSLIMAMI Z KANADY TI TO POLOPATE VYSVETLIM AKO BYVALY EMIGRANT. NENI EMIGRANT AKO EMIGRANT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! V NAJHORSIOM PRIPADE TI TO POVIEM AJ PO MADARSKY. POLITIKA JE PANSKE HUNUCSTVO A TY SI AKO V KRISTOVYCH CASOCH JUDAS – ZA „SE-ROSOVE“ PENIAZE BY SI PREDAL AJ VLASTNU MATKU.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články