pondelok, 6 decembra, 2021

Čaká nás KATASTROFICKÝ scenár? Toto hrozí Slovákom ak vláda nezakročí!

Posledné články

Čaká nás KATASTROFICKÝ scenár? Toto hrozí Slovákom ak vláda nezakročí!

Bývalý minister a politický analytik varuje pred tým najhorším. Podľa Draxlera vláda momentálne odmieta zvýšiť objem pomoci zamestnancom. Ak si porovnáme pomoc ďalších štátov tak pomoc Slovenska pre zamestnancov he skutočne mizivá.

Vyjadrenie Juraja Draxlera.

Znovu zopakujem: vláda odmieta zvýšiť objem pomoci zamestnancom (cez tzv. kurzarbeit), napriek tomu, že táto pomoc výrazne zaostáva za tým, čo majú v iných krajinách, vrátane susednej ČR. A napriek tomu, že nám na tento účel Európska komisia povolila vyčerpať doteraz nevyčerpané eurofondy.

Johanna Geron, Pool Photo via AP

Proste z Bruselu povedali: je kríza, ľudia potrebujú peniaze, tak tie peniaze, čo ste doteraz nevedeli minúť, kvôli rôznym komplikovaným podmienkam, vám teraz povoľujeme úplne nekomplikovane dať ľuďom. Tým ktorí museli na jar, alebo stále musia, pracovať menej alebo vôbec, pretože daný biznis ovplyvnila korona.


Foto: SITA/Michal Burza

Vláda si vymýšľa úplne nezmyselné výhovorky, prečo tie peniaze ľuďom nedá. V skutočnosti jej ide o jedno: dúfajú, že ich neskôr minú na svoje projekty. Ani sa tým veľmi netaja. Čiže máme napríklad vysoko kvalifikovaného mechatronika, ktorý nemôže pracovať, pretože boli zavreté hranice a tak napríklad do prevádzky nemohli prísť technici z Nemecka nastaviť stroje, alebo proste u partnerov kvôli opatreniam nebol odbyt.

Peniaze, drobné, dlaň Autor: Pravda

Ten dostával alebo dostáva napríklad len polovicu toho, čo by inak zarobil, pretože vláda odmieta použiť bruselské peniaze na to, čo by aj Brusel chcel, aby ich použila. Alebo máte kvalifikovaného medicínskeho pracovníka, ktorý je v obdobnej situácii. Mnohí z týchto ľudí aj preto odídu do zahraničia, aj si tam lepšie zarobia, aj je o nich v prípade krízy lepšie postarané.

Aj preto bude kríza veľkou ranou pre náš priemysel aj niektoré iné, špecifické odvetvia, najmä pre menšie a stredné podniky s vysoko kvalifikovanou výrobou, alebo niektoré tradičné podniky v regiónoch.

Ale vláde je to jedno, na svoje megalomanské projekty (napríklad Matovičov projekt dokonalej recyklácie odpadu) dovezie všetko zo zahraničia. A ľuďom nebude dávať kvalitnú prácu, ale rôzne almužny, ale veľmi okato, a bude dúfať, že jej za to tí ľudia možno ešte budú vďační.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články