Slovensko

Čaputová opäť rozohráva politickú hru kvôli Istanbulskému dohovoru

Čaputová opäť rozohráva politickú hru kvôli Istanbulskému dohovoru. Čaputová zrejme nechce rešpektovať rozhodnutie vládneho kabinetu, ale aj NRSR. Prezidentke vadí rozhodnutie o...

Napísal Daniel · >
Čaputová opäť rozohráva politickú hru kvôli Istanbulskému dohovoru
Čaputová opäť rozohráva politickú hru kvôli Istanbulskému dohovoru.
Čaputová zrejme nechce rešpektovať rozhodnutie vládneho kabinetu, ale aj NRSR. Prezidentke vadí rozhodnutie o ratifikácií Instanbulského dohovoru, o ktorom už v marci rozhodla vláda.
Išlo o uznesenie, v ktorom vláda odmietla Instanbulský dohovor. Vláda už v polovici decembra požiadala prezidentku o zabezpečenie formálnej notifikácie odmietavého stanoviska Slovenskej republiky k ratifikácii dohovoru.

 

Čaputová, ale hrá svoju politickú hru. Za pomoci svojich asisentov Slovákom odkázala, že musí prv musí posúdiť či je v jej kompetencii v tejto otázke konať. Ide o jasný bočný manévere na to, aby prezidentská kancelári získala viac času. Idú voľby a zrejme prezidentka čaká na novú vládu. No podľa zákona a ústavy už bolo rozhodnuté o Instanbulskom dohovore. Liberáli sa snažia mútiť vodu a hovoriť o tom, že 99% slovákov nerozumie o čom je Isntanbulský dohovor.
Liberálna sociologička Sylvie Porubänovej hovorí o tom, že tento dokument je úplne nevinný a nerieši LGBT propagandu.
V médiách sa hovorí aj o tom, že Istanbulský dohovor pod podpísaný nie je závezný. No to sú opäť len klamstvá. Každý medzinárodný dokument je záväzný. Veď na, čo by nám v medzinárodnom práve boli dokumenty, ktoré nie sú záväzné. Ako by sa uplatnil ich text?

Čaputová opäť rozohráva politickú hru kvôli Istanbulskému dohovoru

Mnoho liberálov kričí o tom, že Istanbulský dohovor hovorí o ochrane žien. O právach ženy, ktoré sú utlačované a týrané. No to je len zastrierka liberálov.
Ak by vláda súhlasila s Istanbulským dohovorom tak podľa jeho znenia by tu mala neziskovka v našom hlavnom meste detešované pracovisko.
Adriana Mesochoritisová hovorí o Istanbulskom dohovore:

“Základným cieľom Istanbulského dohovoru je „vytvorenie Európy bez násilia na ženách a domáceho násilia” s dôrazom na jasné prepojenia medzi dosiahnutím rodovej rovnosti a odstránením násilia páchaného na ženách. Jeho zámerom je tiež harmonizovať právne normy členských krajín RE a zabezpečiť tak ženám, dievčatám a ďalším skupinám ohrozených násilím užívanie rovnakej úrovne ochrany v celej Európe.”

 

No naši politici majú an to iný názor.
Napríklad Milan Uhrík.

 
 

 

Štefan Harabin

 


Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/caputova-opat-jatri-emocie-rozohrava-politicku-hru-okolo-istanbulskeho-dohovoru/1999637
http://www.aspekt.sk/content/aspektin/co-je-istanbulsky-dohovor
Foto: denikn.cz/173133/prezidentka-caputova-vi-ze-lidi-zajima-co-ma-na-sobe-proto-k-mode-pridava-poselstvi/
Čaputová opäť rozohráva politickú hru kvôli Istanbulskému dohovoru

Written by Daniel
Prečo PICUS Capital? Na Slovensku máme média, ktoré sú vlastnené a financované západom. Členovia a redaktori týchto médií sedia v správnych radách mimovládnych organizáciách a predstavenstvách neziskových organizácií. Takto nemôžeme zaručiť "objektívne spravodajstvo". A preto je lepšie si ho robiť sám! "Lepšie kriticky rozmýšľať ako hlúpo veriť všetkému." Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *