utorok, 18 januára, 2022

Čaputová sa postavila za vraha! Neuveríte prečo!

Posledné články

Čaputová sa postavila za mladého vraha! Neuveríte prečo!

Pred par dňami sa pred sudcu Krajského súdu postavil 19 ročný David z Trnavy. David zavraždil svojho otca Jozefa. Išlo o vraždu v afekte. Davida a jeho matku otec dlhodobo týral. Nakoniec to David nezvládol a otca zavraždil. Prvostupňový sudca ho poslal za mreže na 4 roky. Nakoniec však mladý chlapec prosil prezidentku Čaputovú, aby mu udelila milosť. Krajský súd mu nakoniec trest znížil na 2 roky.

Dnes je však situácia iná a David bude na Vianoce doma.

„Pani prezidentka v tomto konkrétnom prípade nariadila odloženie výkonu trestu až dovtedy, kým bude rozhodnuté o žiadosti o milosť, informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Čaputová sa postavila za mladého vraha! Neuveríte prečo!

O tomto prípade informoval aj Daniel Lipšic, ktorý sa týmto prípadom zaoberal. K prípadu sa vyjadril na sociálnej sieti Facebook

DAVID BUDE NA VIANOCE DOMA

Pred necelými dvomi týždňami znížil Krajský súd v Trnave trest pre Davida na dva roky odňatia slobody. David pred dvomi rokmi vo vystupňovanom afekte zavraždil svojho otca, ktorý dlhé roky kruto týral jeho mamu a neskôr aj jeho samotného.

Koncom minulého týždňa rozhodla prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová o odklade jeho výkonu trestu z dôvodu konania o udelenie milosti (§ 473 ods. 2 Trestného poriadku). Chcem sa poďakovať pani prezidentke za jej veľkorysé a súcitné rozhodnutie.

Kancelárii prezidenta ako aj Ministerstvu spravodlivosti, poskytneme všetky podklady, aby rozhodnutie o milosti bolo spravodlivé.

David tak bude na Vianoce doma so svojimi najbližšími – so svojou mamou a svojou priateľkou.

Včera a dnes pojednávame kauzu antedatovaných zmeniek spoločnosti Markíza – Slovakia, zajtra som na jednom odvolacom pojednávaní v Prešove a vo štvrtok začína predbežné prejednanie obžaloby vo veci úkladnej vraždy Jána a Martiny.

Želám krásny, pokojný a radostný predvianočný týždeň – menej zhonu a viac času s Vašimi najbližšími. To je nakoniec to najdôležitejšie.

Zdroj: https://dennikdnes.sk/2019/12/17/neuverite-preco-sa-caputova-postavila-za-mladeho-vraha/..

Zdroj Foto: https://dennikdnes.sk/2019/12/17/neuverite-preco-sa-caputova-postavila-za-mladeho-vraha/- Čaputova Zuzana TASR

SME/Marka Erd

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články