Slovensko

Čaputová sa postavila za vraha! Neuveríte prečo!

Čaputová sa postavila za mladého vraha! Neuveríte prečo! Pred par dňami sa pred sudcu Krajského súdu postavil 19 ročný David z Trnavy....

Napísal Andrej · >
Čaputová sa postavila za vraha! Neuveríte prečo! 1

Čaputová sa postavila za mladého vraha! Neuveríte prečo!

Pred par dňami sa pred sudcu Krajského súdu postavil 19 ročný David z Trnavy. David zavraždil svojho otca Jozefa. Išlo o vraždu v afekte. Davida a jeho matku otec dlhodobo týral. Nakoniec to David nezvládol a otca zavraždil. Prvostupňový sudca ho poslal za mreže na 4 roky. Nakoniec však mladý chlapec prosil prezidentku Čaputovú, aby mu udelila milosť. Krajský súd mu nakoniec trest znížil na 2 roky.

Dnes je však situácia iná a David bude na Vianoce doma.

„Pani prezidentka v tomto konkrétnom prípade nariadila odloženie výkonu trestu až dovtedy, kým bude rozhodnuté o žiadosti o milosť, informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

 
 

Čaputová sa postavila za mladého vraha! Neuveríte prečo!

O tomto prípade informoval aj Daniel Lipšic, ktorý sa týmto prípadom zaoberal. K prípadu sa vyjadril na sociálnej sieti Facebook

DAVID BUDE NA VIANOCE DOMA

Pred necelými dvomi týždňami znížil Krajský súd v Trnave trest pre Davida na dva roky odňatia slobody. David pred dvomi rokmi vo vystupňovanom afekte zavraždil svojho otca, ktorý dlhé roky kruto týral jeho mamu a neskôr aj jeho samotného.

Koncom minulého týždňa rozhodla prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová o odklade jeho výkonu trestu z dôvodu konania o udelenie milosti (§ 473 ods. 2 Trestného poriadku). Chcem sa poďakovať pani prezidentke za jej veľkorysé a súcitné rozhodnutie.

Kancelárii prezidenta ako aj Ministerstvu spravodlivosti, poskytneme všetky podklady, aby rozhodnutie o milosti bolo spravodlivé.

David tak bude na Vianoce doma so svojimi najbližšími – so svojou mamou a svojou priateľkou.

Včera a dnes pojednávame kauzu antedatovaných zmeniek spoločnosti Markíza – Slovakia, zajtra som na jednom odvolacom pojednávaní v Prešove a vo štvrtok začína predbežné prejednanie obžaloby vo veci úkladnej vraždy Jána a Martiny.

Želám krásny, pokojný a radostný predvianočný týždeň – menej zhonu a viac času s Vašimi najbližšími. To je nakoniec to najdôležitejšie.

DAVID BUDE NA VIANOCE DOMA Pred necelými dvomi týždňami znížil Krajský súd v Trnave trest pre Davida na dva roky…

Geplaatst door Daniel Lipšic op Maandag 16 december 2019

Zdroj: https://dennikdnes.sk/2019/12/17/neuverite-preco-sa-caputova-postavila-za-mladeho-vraha/..

Zdroj Foto: https://dennikdnes.sk/2019/12/17/neuverite-preco-sa-caputova-postavila-za-mladeho-vraha/- Čaputova Zuzana TASR

SME/Marka Erd

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *