Slovensko

Čaputova vystúpila na POHODE. To, čo prišlo prezidentka nečakala!

Čaputova vystúpila na POHODE. To, čo prišlo prezidentka nečakala! Festival POHODA je už dlhodobo klasikou Slovenských festivalov. POHODA je aj známa tým,...

Napísal Andrej · 1 min read >
Čaputova vystúpila na POHODE. To, čo prišlo prezidentka nečakala!

Čaputova vystúpila na POHODE. To, čo prišlo prezidentka nečakala!

Festival POHODA je už dlhodobo klasikou Slovenských festivalov. POHODA je aj známa tým, že tam rad chodil, aj bývalý prezident Andrej Kiska. Ani tento rok Kiska nesmel chýbať. Festivalu sa tak isto zúčastnil aj primátor Bratislavy Vallo.

Tento rok na festival zavítala aj Zuzana Čaputova, ktorá je historicky prvou prezidentkou Slovenskej republiky. Podľa slov Čaputovej na festivale vládneho dobra atmosféra, hudba, a tak isto aj diskusie. Jednej diskusie sa sama prezidentka aj zúčastnila.

Na festivale zažila obrovský šok. Čaputovu na festivale privítal plný stan tlieskajucich ľudí. Následne sa začala debata so Štefanom Hríbom, ktorý aj pred rokom privítal na debate Kisku.

 
 

Čaputova vystúpila na POHODE. To, čo prišlo prezidentka nečakala!

V rozhovore s Hríbom Čaputova spomína na vraždu Jana Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kusnirovej. Podľa Čaputovej je vražda týchto dvoch mladých ľudí znakom toho, že Slovensku je tzv. Uneseny stať.

“Občas sa udeje krok späť, občas sa udeje exces, občas sa udeje obrovská neprávosť v podobe vraždy. To sa deje všade, to sa deje aj vo vyspelých demokraciách. Merítkom, ale je, je, ako sme na to schopní zareagovať, pripomenula prezidentka.

Čaputova vníma aj značnú frustráciu ľudí na Slovensku a v debate pripomenula, aj stav orgánov činných v trestnom konaní. Stav orgánov poriadne skritizovala. Čaputova tak isto komentovala priebeh súdneho pojednávania Kotlebovej LSNS.

“Je to niečo, čo úplne opodstatnene a oprávnene môžu ľudia vnímať frustrovane. To, čo nám chýba, je obava zobrať zodpovednosť v tej danej pozícii, v ktorej sme,”

“Ja viem, že na súdoch v prokuratúre a polícii je kopec šikovných ľudí, ale je tam aj kopa ľudí, ktorí majú iné záujmy a už dávno by tam nemali byť, uviedla.

Na sociálnej sieti Facebook sa prezidentka pochválila návštevou festivalu POHODA. Pochválila najmä atmosféru.

“Aj tento rok je na Pohode vynikajúca atmosféra. Som vďačná za priazeň, ktorá sa mi dostala. Potlesk na začiatku debaty so Štefanom Hríbom bol silným zážitkom. Stretla som aj veľa milých ľudí z mimovládnych organizácií, ktorí sa venujú mimoriadnym dôležitým aktivitám, čo si veľmi vážim. Želám nám všetkým, čo najviac pohody.

Zdroj: https://slovensko.hnonline.sk/1973678-caputova-vystupila-na-pohode-nesetrila-kritikou-na-sudy-a-prokuraturu,https://www.facebook.com/zcaputova/posts/1153764424831540

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

5 Replies to “Čaputova vystúpila na POHODE. To, čo prišlo prezidentka nečakala!”

  1. Ved sa musela Caputova citiť dobre, ked prišla na Pezinsku skladku. Medzi svojich, fetakov,pedofilov, LGBT atd. Ved podla nich sme si všetci rovni.

  2. Urcitesa citila dobre ked ju pochlebovali citila sa dobre aj ked ju inaugueovali a vykrikovala na nu hanba a fuj ???

  3. To aký kretén píše príspevky na túto prijebanú stránku?
    Táto stránka je horšia ako všetky bulvárne časopisy dokopy. Čo nečakala tá odpadková kráľovná? Dostala krámy? Postavil sa jej penis?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *