piatok, 21 januára, 2022

Čaputovej stretnutie s kontroverzným podnikateľom! Neuveríte, čo spolu robili

Posledné články

Čaputovej stretnutie s kontroverzným podnikateľom! Neuveríte, čo spolu robili

V čase trendu slušnej a neslušnej politiky, ktorú nastolilo hnutie Za Slušne Slovensko by sme mali skutočne očakávať majstrovskú politiku slušnosti a korektnosti u prezidentky Čaputovej. Čaputová sa stala priam celebritou a hviezdou televíznych obrazoviek, získava ceny a medzi liberálmi je Čaputová novou hrdinkou Slovenska.

Paradoxom je však boj proti „Zlému“ Slovensku, korupcii. Na to by nebolo nič zlé ak by si súčasná hlava štátu nesadla práve ku kontroverznému podnikateľovi, ktorý jej pravdepodobne vôbec nevadil. Prezidentka vystúpila na konferencii Globsec. Tam súčasná hlava štátu Slovenskej republiky hovorila o dôležitosti vrátiť dôveru ľudí a štát.
V tomto prípade s prezidentkou Čaputovou treba súhlasiť.

Čaputovej stretnutie s kontroverzným podnikateľom! Neuveríte, čo spolu robili

Dôveru je potrebné prinavrátiť. Potom však prišiel zásadný šok. Pri prezidentským prominentom stole sa spoločne s prezidentkou objavil Miroslav Lajčák, a tak isto aj biznismen Jozef Gál. Práve Gál patrí medzi kontroverzných podnikateľov, ktorý v minulosti podnikal s bašternákovcami a exministrom Jánom Počiatkom.

Gál aj v súčasnosti v BG in veste pôsobí s Bašternákovým bratom Petrom. Podľa zistený Ladislav Bašternák previedol akcie tejto firmy tesne po tom, ako bolo jasné, že o ne môže prísť v súvislosti s trestom prepadnutia majetku.

Čaputová o tom netušila
Podľa hovorcu Čaputovej Martina Strižinca prezidentka netušila o koho ide a rešpektovala zasadací poriadok.

„Pani prezidentka netušila, o koho ide a rešpektovala zasadací poriadok, ktorí pripravili organizátori. Pri stole strávila minimum času, diskutovala najmä s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom, uviedol Čaputovej hovorca Martin Strižinec

Gál bol jeden zo štyroch sponzoroch podujatia

„Medzi spoločnosťami, ktoré podujatie podporili, sú: EY Slovenská republika, InoBat, Microsoft a Slovnaft. Je úplne prirodzené a bežné, že zástupcovia sponzorov podujatia sú naň pozvaní, odpísala Henrieta Kunová z Globsecu

Zdroj: https://dennikdnes.sk/2019/11/22/caputova-sa-stretla-s-kontroverznym-podnikatelom-neuverite-co-spolu-robili/

Foto:SITA-Diana Černáková

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články