Image default
 
 

Čaputovej tím v kampani zrejme porušil zákon

Čaputovej tím v kampani zrejme porušil zákon čaputová caputova
Čaputová: Čaputovej tím v kampani zrejme porušil zákon

Financovanie okolo prezidentskej kampane sa stalo veľkou témou. Čaputovej tím má údajne pochybnosti z porušenia zákona. No vo financovaní na tom nie sú dobre ani parlamentné strany. A to najme tie opozičné pri ktorích sa hovorí o technologickom gigante, ale najme o mimovládnych organizáciach a zahraničných štruktúrach. Objavila sa informácia o tom, že financovanie prezidentskej kampane Zuzany Čaputovej nemuselo byť transparentné.

 
 

 

 Čaputovej tím v kampani zrejme porušil zákon

Igor Melicher na svojom blogu v denníku Pravda píše:

„Čaputovej tím v kampani pravdepodobne porušil zákon“

Pán Melicher píše o tom ako ľudia z prostredia a tretích strán nedbajú na spravodlivé voľby a právnu otázku. O tom ako Michal Truban člen strany Progresívne Slovensko rozhodol zainvestovať do prezidentskej kampani Zuzany Čaputovej. A to inzerciou v spoločnosti v televízií Markíza. Podľa slov Melichera sa jednalo o inzerciu („reklamu“) na podporu Čapútovej. Pravidla hovorila o tom, že nikto iný nemôže platiť kampaň c rozhlasových a televíznych médiach. Melicher:

„Tretia strana by pri tom nemala platiť inzerciu v rozhlasových a televíznych médiách s licenciou. Takýto druh kampane si totižto kandidáti musia platiť sami. Čaputovej by na túto inzerciu už pravdepodobne nevyšli peniaze a práve preto je podozrenie z porušenia zákona o to závažnejšie.“

Tento šikovný bloger taktiež poukazuje aj na iné okolnosti.
A to na fakt, že sa Zuzana Čaputová neukazuje v diskusných reláciách a odmieta sa zúčastňovať debát z proti kandidátom Marošom Šefčovičom. Melicher:

   

 

„Bojí sa snáď niečoho?“

Pán Melicher poukazuje na financovanie jej kampane, ktoré sa údajne podobná na neférové financovanie kampane súčastného prezidenta Andreja Kisku. Ktorý podľa všetkých informácií porušil zákon.
Nedá nim nespomenúť aj dlh brata Daniela 5 615 90, 97€, avšak tento dlh je voči štátu. Je možné že by sa Zuzana Čaputová bála práve tejto okolnosti?

Igor Melicher informuje najme o tom, že transparentný účet kandidátky je takmer prázdny. No sú tam však financie od tretích strán. Ako napríklad financie od podpredsedu Progresívneho Slovenska Michala Trubana. Podľa slov blogera je Trubanov príspevok uvedený vo výške 30 600€. A to na mediálnu kampaň práve pre TV Markíza.

 

Išlo o porušenie zákona:

„podľa § 11 ods. 6 zákona náklady na politickú reklamu vo vysielaní Rozhlasu a televízie Slovenska a náklady na politickú reklamu vo vysielaní vysielateľa s licenciou uhrádzajú kandidáti na prezidenta. Rozhlas a televízia Slovenska a vysielateľ s licenciou sú povinní zabezpečiť pre všetkých kandidátov na prezidenta rovnaké podmienky nákupu vysielacieho času a rovnaké cenové a platobné podmienky.“

Podotýkam, že ide o zjavné porušenie zákona ohľadom financovania. My nie sme súd aby sme vynášali rozsudky.

 

Melicher taktiež poukazuje na to čo aj naši sledovatelia.
A to na fakt, že Zuzanu Čaputovú sme pred takmer tromi mesiacmi nepoznali. Taktiež to že presunula skládku z Pezinka do Senca. Čím vôbec nepomohla životnému prostrediu. Čo sa môže javiť taktiež len ako nejaký pokus o medializáciu. Nuž vieme aj to, že v v tejto skládke figuroval aj jej otec. Čo je viac než zarážajúce.

Melicher taktiež pripomenul aj Goldmenovú cenu, ktorá je podľa Ľuboša Blahu len spôsobom ako Goldmenová nadácia odfinancovala Zuzanu Čaputovú. No a taktiež aj ďalšie okolnosti, ktoré sú veľmi zaujímavé.

 


Zdroj: igormelicher,blog,pravda,sk/2019/03/24/caputovej-tim-v-kampani-pravdepodobne-porusil-zakon/
Čaputovej tím v kampani zrejme porušil zákon Čaputová

 

Súvisiace články

Podľa Cséfalvayovej je Slovensko o krok späť v otázke tolerancie

Andrej

Chceli by ste Andreja Kisku za premiéra ? prieskum šokuje

Andrej

Krčméry- Máme unikátnu príležitosť zväčšiť Kresťanskú Európu…video vo vnútri

Andrej

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..