nedeľa, 28 novembra, 2021

Černošská komentátorka vyvolala v USA peklo! „George Floyd bol jednoducho kriminálnik!“

Posledné články

Černošská komentátorka vyvolala v USA peklo! „George Floyd bol jednoducho kriminálnik!“

Prejav 31 ročnej komentatorky Candace Owensovej zvýšil tlak nie jednému z protestujúcich. Američanka v ňom poriadne skritizovala súčasnú masu protifašistických protestov.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

Owensova nepovažuje Floyda za žiadneho mučeníka. V prejave podotkla, že Floyd nebol ctihodným občanom a bol niekoľkokrát súdne trestaný. Na druhej strane uznáva, že takýmto spôsobom zomrieť určite nemal. Owensova nechápe prečo mnoho Američanov berú súdne trestaného Floyda za vzor. V prejave si vyslúžila poriadnu kritiku.

„Najskôr som si myslela, že bude lepšie mlčať, ale čím viac o tom premýšľam, tým viac si uvedomujem, že nám hovoria veľa klamstiev, ktoré škodia černošskej komunite, bielej komunite i celej Amerike. Preto chcem povedať, že nepodporujem mediálny obraz George Floyda ako mučeníka černošskej Ameriky,“ uviedla na začiatku videa Owensová, ktoré vysielala naživo na svojom profile na sociálnej sieti.

“Nie každý Afroameričan je zločinec, ale sme výnimoční tým, že sme jediní, kto bojuje a hlasno podporuje tých z nás, ktorí majú na svedomí zlo. Ťažko by ste našli v židovskej komunite človeka, ktorý bol päťkrát vo väzení, pácha zločiny, pri tom zomrie, a zvyšok komunity ho podporuje a žiada preňho spravodlivosť,“ povedala Owensová.

Zdroj: Michel Euler/AP
Zdroj: Michel Euler/AP

Owensova o policajtovi

„Všetci sa zhodnú, že nekonal správne a preto bol zatknutý. To vôbec neriešim, keďže toto médiá neprekrútili. Hovoria o ňom ako o zloduchovi a nie je dôvod sa tým ďalej zaoberať, pretože bieli Američania Dereka Chauvina neospevujú a nerobia z neho úžasného človeka.”

„Podľa môjho názoru bol George Floyd jednoducho kriminálnik. To, samozrejme, neznamená, že si zaslúžil zomrieť rukou policajta, ale tiež to neznamená, že budem podporovať choré uvažovanie a robiť zo zločinca mučeníka.

Nebudem predstierať, že to bola cnostná bytosť, ktorá chcela pomáhať a pracovať pre blaho spoločnosti.“ uzavrela Owensova

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články