PICUS Capital
Image default
Zahraničie

Česko nepodporí pakt OSN o migrácii

Aj vaším maličkým zdieľaním na sociánlych sieťach pomáhate šíriť slobodné myšlienky. Zastavme spoločne mimovládne organizácie a zahraničných špiónov v našom parlamente. Pomôžte aj takýmto malým gestom a ZDIEĽAJTE

Česko nepodporí pakt OSN o migrácii

Česko nepodporí pakt OSN o migrácii
Česko nepodporí pakt OSN o migrácii
Pakt rozdeľuje krajiny v názoroch 

Pakt o migrácii rozdeľuje krajiny  čoraz viac a viac. Na druhej strane je ukážkou, že členské štáty Európskej únie majú obavy z Globálneho paktu o migrácii. Práve Európsky lídri dlhodobo neriešili otázku migrácie a viac ju smerovali k zvýšenej otvorenosti. Časom však lídri pochopili, že otvorenosť musí byť aj v ostatných krajinách. Práve prerozdeľovanie malo pomôcť krajinám. Nepomohlo. Krajiny sa začali rozdeľovať do dvoch táborov. Jeden tábor hlásal otvorenosť ten druhý bezpečnosť. Súčasný lídri diktujú ako sa jednotlivé krajiny majú správať. Ohrozený je tak demokratický názor. Jednotnosť únie tak v tomto prípade nepozná žiadne hranice. Buď si s úniou alebo ťa potrestáme. Typickým príkladom je Maďarsko. Po Maďarsku sa však búria ďalšie krajiny, ktoré nesúhlasia s príchodom a politikou ilegálnej migrácie. Práve Globálny pakt OSN o migrácii má vyriešiť tento globálny problém. Pakt o OSN však v súčasnosti nechcú podpísať mnohé krajiny. Medzi tieto krajiny patri Rakúsko, Maďarsko, Rakúsko, USA a po novom už aj Česko. Kontroverzný dokument už dlhodobo kritizoval Andrej Babiš. Dnes už oficiálne Minister zahraničných vecí Českej republiky Tomaš Petríček uviedol, že migračný pakt v žiadnom prípade Česko nepodporí. Česko je tak 4 štátom sveta, ktoré povedalo rázne nie. Rozhoduje sa taktiež Poľsko a Chorvátsko.

“Nepáči sa nám napríklad nejednoznačné rozlíšenie medzi nelegálnymi a legálnymi migrantmi v otázke sociálnych práv alebo fakt, že kompakt nezmieňuje aj nútený návrat nelegálnych migrantov. Verím, že dokážeme, a to bude úloha pre českú vládu, náš postoj riadne obhájiť, tak aby nás zahraniční partneri pochopili a aby nás toto rozhodnutie neizolovalo v situácii, keď 90 percent všetkých štátov chce kompakt naopak prijať,” uviedol na tlačovom vyhlásení Český Minister zahraničných vecí.

Mnoho štátov na pochybách

Mnoho štátov je na pochybách či pristúpia na jednotlivé podmienky OSN. Dokonca aj v Nemecku sa uvažuje nepodpísať migračný pakt. Práve členovia vládnej CDU sa stavajú Merkelovej stenou a sú proti podpísaniu. Negatívne postoje majú aj krajiny Chorvátska či Slovinska. Pochybnosti vyjadruje aj Dánsko či Poľsko. Slovensko je zatiaľ na vážkach či sa pakt migrácie podpíše.

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/cesko-nepodpori-globalny-pakt-osn-o-migracii/1572694

Aj vaším maličkým zdieľaním na sociánlych sieťach pomáhate šíriť slobodné myšlienky. Zastavme spoločne mimovládne organizácie a zahraničných špiónov v našom parlamente. Pomôžte aj takýmto malým gestom a ZDIEĽAJTE

Súvisiace články

Obrbán varuje pred Sorosom

Damián

Merkelová: Násilie na utečencoch je hanba pre Nemecko.

Damián

Neprijmeme maloleté sýrske siroty, máme vlastné…video

Roman

Zanechať komentár

Použitím tohto formulára súhlasíte s ukladaním a spracovaním vašich osobných údajov na tejto webovej stránke v súlade s pravidlami GDPR..

AdBLOCKER!!

Musíme vás požiadať aby ste vypli svoj blokátor reklám (adblocker). 
Reklamy zabezpečujú chod tejto stránky. Vy by ste predsa tiež nechceli pracovať zadarmo. 

Close
x Shield Logo
This Site Is Protected By
The Shield →