pondelok, 24 januára, 2022

Česko pomôže 150 sýrskym sirotám, nie však na území Česka

Posledné články

Česko pomôže 150 sýrskym sirotám, nie však na území Česka

Česko pomôže sirotám
Česko pomôže sirotám

Súčasná problematika ilegálnej migrácie

Stavia krajiny do neľahkého boja. Európska únia presadzuje hodnoty otvorenosti, ktoré sa postupne rozpadajú ako domček z karát. Európska únia si prakticky môže sama za problém, ktorý vznikol. Práve ilegálna imigrácia dokázala narušiť vzťahy jednotlivých krajín a taktiež rozdelila ľudí na dva tábory. Tábor otvorenosti a tábor ostrej kritiky na otvorenosť. Kancelárka Merkelová a Macron taktiež strácajú pôdu pod nohami. Merkelová ako Kancelárka konci a Macronovi rapídne klesajú pozitívne preferencie. Cieľ otvorenosti a prerozdeľovania nepomohol a štáty chcejú riešiť problémy odlišné.

Maďarsko chce hranice chrániť a Nemecko je stále otvorene a solidárne. Mnoho svetových politikov by krízu najradšej vyriešilo mimo hraníc Európskej únie.

Práve mnoho obyvateľov EÚ a lídrov sa obáva o bezpečnosť krajiny. Orban, Salvini či Lepen hlásajú po lepšej bezpečnejšej, pravicovejšej a kresťanskej Európskej únii po eurovoľbach v máji 2019. Tentokrát sa únia môže zmeniť o 180 stupňov. Otázkou je, či niektoré populistické názory a sľuby budú skutočne splnené ak by sa vedenie Európskej únii zmenilo.

 

Česko pomôže 150 sýrskym sirotám

Lídri budú pomáhať mimo územia Európskej únie? 

Jednu z prvých myšlienok pomoci utečencov mimo krajín Európskej únii dal slovenský europoslanec Richard Sulík. Tentokrát sa to však na slovnú hru nehrá. Súčasný premiér Andrej Babiš chce skutočne pomôcť sýrskym sirotám mimo územia Českej republiky. Išlo by tak o prvú Česku dedinku pre 150 malých sirôt priamo v Sýrii.

Siroty by v dedinke mali nielen školu ale taktiež športové ihriská a škôlku. Týmto Babiš poukazuje na solidaritu ale mimo územia európskych štátov. Tento projekt predstavil aj predsedovi Európskej komisie Jeanovi-Claudovi Junckerovi. Babiš ma tak významnú predstavu podporiť solidárnosť voči sýrskym sirotám ale mimo Európskej únie

Projekt Babiš predstavil v piatok predsedovi Európskej komisie Jeanovi-Claudovi Junckerovi, informoval spravodajský portál Novinky.cz. Malé siroty tam podľa českého premiéra môžu bývať a postupne sa vrátiť do sýrskych rodín. Babiš však neuvažuje o tom, že by sa osirotené sýrske deti presťahovali do Českej republiky.

„Tie sýrske deti sa narodili v Sýrii a sú zvyknuté na to prostredie, chcú tam žiť. Sýria vraví: áno, máme viac zničených škôl, mohli by ste zainvestovať,“ vysvetlil Babiš. Premiér podľa svojich slov ešte nevie, kedy by mohol byť projekt hotový a koľko bude stáť. „Firma, s ktorou som rokoval, sľúbila, že to nejako spočíta,“ dodal súčasný český premiér


zdroj:
napalete.sk/babis-chce-dedinku-pre-150-syrskych-sirot-nie-v-cesku-ale-v-syrii,

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články