Svet

Český europoslanec rozpútal peklo! Liberáli v europarlamente penili!

Český europoslanec rozpútal peklo! Liberáli v europarlamente penili! Slováci majú Uhríka a Radačovského a Česka republika ma Ivana Davida. Ide o Europoslanca...

Napísal Andrej · >
Český europoslanec rozpútal peklo! Liberáli v europarlamente penili! 1

Český europoslanec rozpútal peklo! Liberáli v europarlamente penili!

Slováci majú Uhríka a Radačovského a Česka republika ma Ivana Davida. Ide o Europoslanca z hnutia Tomia Okamuru SPD. Ide o stranu, ktorá je v mainstreame neoblubena. Preslávila sa predovšetkým proti migračnou politikou. Ide predovšetkým o lídra SPD Tomia Okamuru, ktorý bez servítky veľakrát komentoval problematiku nelegálnej migrácie.

Ivan David je členom poľnohospodárskeho výboru Európskeho parlamentu. Nedávno sa zúčastnil výjazdu členov výboru do Francúzska, kde po exkurziách na miestnych poľnohospodárskych podnikoch vystúpil na záverečnej tlačovej konferencii.

„Ďakujem za príležitosť vidieť na vlastné oči francúzske poľnohospodárstvo. Kravy sú tu podobné ako u nás, krajina je podobná ako na niektorých miestach u nás, vidiečania sú tiež podobní. Ale tým vyratúvanie podobností končí. Naše poľnohospodárstvo je v úplne inej situácii než poľnohospodárstvo v krajinách západnej Európy, kde sú dotácie z európskych fondov štyri- až šesťkrát vyššie než v našej zemi. A niektoré východoeurópske krajiny sú na tom ešte horšie.

Pred tridsiatimi rokmi sme boli nezávislí od dovozu poľnohospodárskych produktov, niektoré sme vyvážali, napríklad cukor, ktorí teraz musíme dovážať. Dnes sme sebestační len z 38 percent. Preto nerozumiem slovu, spoločná‘ v slovnom spojení, spoločná poľnohospodárska politika. Čo máme spoločné v podmienkach takej zásadnej nerovnosti? Obchod s potravinami je z rozhodujúcej časti v rukách obchodných reťazcov majiteľov zo západnej Európy. Pripomína to rozprávku o tom, ako vlk pozval králika na večeru. My sme tým králikom, nie sme víťazmi v tejto hre, uviedol europoslanec David na tlačovej konferencii na záver „misie“ Poľnohospodárskeho výboru Európskeho parlamentu vo Francúzsku pred novinármi a kolegami europoslancami.

Pri jeho vystúpení sa prítomné žurnalistické a poslanecké európanstvo tvárilo „ako, keby v kostole vykrikoval vulgarizmy, ako David neskôr napísal na svojom notebooku.

„Náhradník v poľnohospodárskom výbore, majiteľ 85 hektárov pôdy a 150 kráv v severnom Holandsku Jan Huitema cítil potrebu vyvrátiť moje tvrdenia a povedal doslova, že ‘v Európskej únii nie je je možné, aby všetci dostávali rovnaké dotácie, pretože práve teraz vo Fínsku sneží, zatiaľ, čo v Taliansku je stále teplo, teda každá krajina je iná. Niektorí poslanci horúčkovito prikyvovali a za tento intelektuálny výkon mu zatlieskali.

Chcel som sa ho spýtať či sú klimatické rozdiely aj dôvodom, prečo sa paradajky z Holandska dovážajú do Bulharska, ale bolo zrejmé, že už by mi nebolo udelené slovo a, aj tak by som ‘proeurópsky’ nadšených zástupcov zvýhodnených krajín nepresvedčil.

David potom ešte napísal na svojom notebooku poznámku: Za štvornásobné dotácie sa poľnohospodárstvo prevádzkuje dobre.“ A píše: z výjazdu poľnohospodárskeho výboru europarlamentu do Francúzska si odnášam dôležitý poznatok. Každý štát má také poľnohospodárstvo, akú mieru podpory mu vláda venuje. Už dávno to nie je o nejakej voľnej konkurencii v štýle kto lepšie a kto kvalitnejšie. Francúzsko je príkladom krajiny, ktorej na poľnohospodárstve záleží. Ich vláda dokázala francúzskym poľnohospodárom vybojovať tretiu najväčšiu dotačnú obálku na farmu v celej EÚ. A navyše im ešte pridáva z národného rozpočtu a z rozpočtov regiónov. To sú potom zvieratá, radosť pozerať. A tak isto aj víno a ďalšie rastlinné produkty.“

Povedal bez servítky Český Europoslanec.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/cesky-europoslanec-vystupil-tlacovke-vyboru-europarlamentu-ctenemu-europanstvu-skysli-povznesene-eurousmevy/1940782

Written by Andrej
Lepšie ostať kritický, ako veriť úplne všetkému. Hoci byť v živote naivný je niekedy jednoduchšie. Na druhej strane byť klamaný celý čas ešte horšie. PICUSCapital je malá redakcia, ktorá sa snaží zobudiť ľudí a kriticky poukazovať na danú problematiku. Či už ide o politikov pravice, ľavice. Či sú červený, ružový alebo fialový. Na stránke PICUSCapital dostáva naivita červenú! Lepšie kriticky rozmýšľať, ako veriť všetkému! Profile

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *