streda, 1 decembra, 2021

Cícerové placky – TOTO MUSÍŠ OCHUTNAŤ

Posledné články

Cícerové placky zdravé chutné a jedinečné. Zdravé poctivé a domáce, alebo len tak s ovocím pre deti.

Cícerové placky
Cícerové placky

 

Najlepší recept, ktorý som kedy písal na tento blog už hádam po tretí krát. Keďže sa teší skvelej obľube a skvelej chuti. Jeho výhoda je že je zdravý, chutný a milujú ho aj deti. Ideálne na spôsob, ktorý vidíte na obrázku. Tak teda poďme si pripraviť chutné a poctivé cícerové placky.

Cícerové placky

N prípravu tíchto placiek budeme potrebovať tieto ingrediencie:

  • pitnú čistú vodu
  • olivový olej
  • cícerovú múku (zoženiete v lepších obchodoch – BIO potravinách)
  • himalájsku soľ (môžete použiť aj obyčajnú kuchynskú)
  • čierne korenie
  • mletú rímsku rascu (opäť môžete použiť aj obyčajnú)

 

Postup

Ak prvé si naberieme hrnček cícerovej múhy a hrnček vody. Do toho pridáme soľ, čierné korenie, trocha rímskej rasce. Ako píšem vyššie môže byť aj obyčajná. To všetko dobre priemiešame a to hlavne dôkladne. Ako sme to teda dôkladne premiešali tak do zmesy pridáme dve polievkové lyžice oleja. Pomaly olej viešame. Ak by bola zmes trocha redšia pridajte cícerovú múku a taktiež nezabudnite na štipku soli.

Cesto alebo zmes nazývajme to ako chceme. Mala by byť trocha hustejšie ako pri príprave palaciniek a na to si dajte pozor. Aby sám vám následne pri smažení nerozpádavali.
Následne na panvici zohrejeme olej a z oboch strán prpečieme placky. Bez problémov môžete použiť aj olej na vyššie teploty pri pečení. Aby sa vám pri väčších porciách neprepiekol.

Náš tip:
Ak chcete jesť a žiť zdravo môžete dať palcky do rúly na 30 minút na 200 stupňov. A použiť papier na pečenie. Je to zdravšia varianta. Odporúčam chuť je lepšia.

 

Ak chcete detskú verziu:

Nedávajte to cesta rastu a pridajte trocha cukru. Následne ich nevypekajte ale dajt do rúry. Po skončení ich navrstvite na seba, aby držali spolu použijte med alebo lekvár (džem). Následne posípte práskovým cukrom a polejte kompótom alebo nejakým lekvárom a môžete pridať aj ovocie. Ak nemáte tak použijte nejaký kompót ako som už spomínal.

Záver:

Po pražení alebo upečení uvidíte že tieto cícerové placky sú naozaj delikatesa. Moje deti ich milujú a pevne verím že aj tie vaše.

Ja osobne milujem detskú verziu a nedám na ňu dopustiť. A čo vy a vaše deti? Podelte sa s nami o vašej jedlá a znechajte nám dole vaše skúsenosti s týmto receptom. Za každý komentár sme vďačný.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články