utorok, 7 decembra, 2021

CIGÁNIKOVÁ IDE DO BOJA! Stav v zdravotníctve je kritický. Čo na to Krajčí?

„Ak už nebudú vytvárať dlh, alebo sa dokonca budú oddlžovať, tak im štát každý rok zaplatí 1/4 dlhu. Ak budú nemocnice dlh prehlbovať, tak budú musieť pripraviť plán na trojročné oddĺženie, dokonca aj znižovaním miezd manažmentu.“

Posledné články

Tímlíderka SaS pre zdravotníctvo a predsedníčka parlamentného výboru pre zdravotníctvo Janka Cigániková sa dlhé roky zaujíma o stav zdravotníctva na Slovensku. Mnohokrát kritizovala vládu Smeru za zlé opatrenie alebo nevhodné či pochybné obstarávania. Dnes tomu však nie je inak.

Cigániková kritizuje zadlžovanie nemocníc, hlavným riešením by mala byť dlhová brzda.
Cigániková: „Chceme tým zabezpečiť dlhodobú udržateľnosť financovania nemocníc,“.
Podľa Cigánikovej sa záväzky 13 štátnych nemocníc rovnajú 78 percentám výnosov. Pričom oddlžovanie nemocníc je morálny harazd.

 „Lebo čím viac sa niekto zadlžuje, tým viac dostáva peňazí. Akú má motiváciu ten, kto dobre hospodári a nevytvára dlhy?“ Cigániková

Janka Cigániková
Janka Cigániková (Zdroj: ciganikova.sk /autor: Darina Izip)

Motivácia

Cigániková by zaviedla motivačný systém:  „Ak už nebudú vytvárať dlh, alebo sa dokonca budú oddlžovať, tak im štát každý rok zaplatí 1/4 dlhu. Ak budú nemocnice dlh prehlbovať, tak budú musieť pripraviť plán na trojročné oddĺženie, dokonca aj znižovaním miezd manažmentu.“

Dlh slovenských nemocníc je vážny. Dlh presahuje výšku 147 miliónov eur a ďalší dlho vo výške 155 miliónov eur je v Siciálnej poisťovní. Ak však manažment nebude efektívne spravovať financie nemocnice môže dôjsť k výmene manažmentu dokonca až k výmene ministra zdravotníctva, tvrdí Cigániková.

„Ak bude situácia kritická, podá predseda vlády prezidentovi návrh na odvolanie ministra zdravotníctva. Neberte to teraz v zlom. My máme tieto kroky prediskutované dokonca aj s ministerstvom zdravotníctva a vo veľa veciach sa zhodujeme,“ povedala Cigániková.

  Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Picus Capital. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Picus Capital nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku.

Viac článkov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Posledné články